Komunikaty PR

Maszyny CynkoMet z homologacją europejską

2021-04-27  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania homol ( 1.55 MB )

Rejestracja albo świadectwo homologacji europejskiej – takie są obecne wymagania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wobec maszyn rolniczych na rynku polskim. Maszyny CynkoMet - zarówno przyczepy jak i rozrzutniki – spełniają te warunki.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego, we wszystkich krajach Unii maszyny takie, jak ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze oraz wymienne urządzenia ciągnięte (w kategoriach odpowiednio: T, C, R oraz S), podlegają obowiązkowi posiadania homologacji europejskiej oraz ich późniejszej rejestracji, tj. tablic rejestracyjnych, ubezpieczenia i wszystkich innych związanych z tym dokumentów. Polska była dotychczas jednym z ostatnich unijnych krajów, w którym ten przepis nie został wdrożony i nie był egzekwowany. Obowiązkowi rejestracji podlegały wyłącznie przyczepy rolnicze, natomiast rozrzutniki obornika były traktowane przez polskie prawo, jako maszyny rolnicze i tak samo jak np. pługi, opryskiwacze czy siewniki - nie podlegały rejestracji.

Unijne wymogi wobec rozrzutników

W ostatnim czasie ARiMR zwraca się do wnioskodawców, ubiegających się o unijne dofinansowanie na zakup rozrzutników obornika o przedstawienie dokumentów homologacyjnych tych maszyn. Bardzo możliwe też, że w razie ich braku, dotacje nie będą przyznane.

- Mając na uwadze, że nasi klienci niejednokrotnie kupują maszyny rolnicze z unijnym dofinansowaniem, zadbaliśmy o to, by nasze maszyny posiadały homologację europejską, co spełnia wymogi ARiMR - mówi prezes CynkoMet, Mariusz Dąbrowski. – Jako jedna z nielicznych na polskim rynku firm, posiadamy homologację na wszystkie przyczepy i rozrzutniki ze swojej oferty, dlatego też uspokajamy naszych klientów - każdy, kto kupił maszynę w opcji europejskiej i będzie potrzebował świadectwa homologacji, otrzyma je.

W ofercie rozrzutników CynkoMet są maszyny dedykowane dla różnej wielkości gospodarstw, o ładowności od 3,5 do 14 ton. Nowa generacja rozrzutników – CS-LINE, która zadebiutowała na przełomie 2020/2021 roku również została zaprojektowana i wykonana zgodnie z wymaganiami homologacji europejskiej i posiada ją w standardzie. Warto dodać, że praktycznie cała konstrukcja maszyn jest ocynkowana ogniowo, co w znacznym stopniu wydłuża jej trwałość.

 

Homologacja warunkiem eksportu 

CynkoMet inwestuje w rozwój, skupiając się nie tylko na rynku polskim, ale także na rynkach zagranicznych. Posiadanie homologacji europejskiej to priorytet w proeksportowej polityce spółki - dzięki temu maszyny mogą być sprzedawane i zarejestrowane w każdym państwie UE; spełniają też wymagania unijne w kwestii dotacji. Jednak, by otrzymać homologację, urządzenia muszą przejść szereg testów. By im sprostać, CynkoMet wykorzystuje przy produkcji wysokiej klasy komponenty, m.in. dwuobwodowe instalacje hamulcowe Haldex, dwuobwodowe instalacje hydrauliczne Safim, mocniejsze osie ADR, współpracujące z zawieszeniem wykorzystującym resory paraboliczne oraz rozbudowane instalacje elektryczne. Wszystkie testy i badania niezbędne w procesie certyfikacji realizowane są w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych spółki.

 - Objęcie homologacją całej naszej oferty maszyn w znaczny sposób zwiększa nasz potencjał sprzedażowy również na rynkach zagranicznych. Dzięki temu, mimo trudności związanych z pandemią, jesteśmy w stanie sprostać największemu tegorocznemu wyzwaniu, jakim jest dalszy wzrost eksportu – dodaje Mariusz Dąbrowski.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Maszyny połączone, czyli biznes przy wsparciu technologii Biuro prasowe
2021-06-16 | 13:17

Maszyny połączone, czyli biznes przy wsparciu technologii

Świadomość dotycząca możliwości oraz umiejętność wdrożenia nowoczesnych technologii w codziennej pracy rolnika coraz częściej idą w parze. Przykładem mogą być gospodarstwa
Rolnictwo Kolejny sezon z nowym kombajnem lub sieczkarnią
2021-05-31 | 11:37

Kolejny sezon z nowym kombajnem lub sieczkarnią

W dobie pandemii branża rolnicza jest jedną z tych, których funkcjonowanie nie może być zatrzymane. Dzieje się tak ze względu na to, że zaspokaja ona podstawowe potrzeby ludzi
Rolnictwo Mechaniczne zwalczanie szkodników roślin i ślimaków zamiast pestycydów
2021-05-28 | 13:55

Mechaniczne zwalczanie szkodników roślin i ślimaków zamiast pestycydów

Stosowanie ekologicznych i naturalnych metod zwalczania szkodników roślin pozwala uniknąć wszystkich skutków ubocznych, które powodują pestycydy. Są nimi m.in. 

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Firma

Na rynku brakuje specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Liczba wakatów wzrosła przez pandemię i pracę zdalną

Rynek IT security rozwija się szybciej niż kiedykolwiek. Zapotrzebowanie na specjalistów z branży cyberbezpieczeństwa najlepiej obrazują liczby. Siedem wolnych miejsc pracy na jednego kandydata, średnie wynagrodzenie na poziomie 15 tys. zł i duża aktywność rekruterów – aż 60 proc. specjalistów otrzymuje jedną–trzy propozycje pracy w tygodniu. – Rynek w tym obszarze jeszcze przed pandemią był mocno niedoceniany. Upowszechnienie pracy zdalnej pokazało, że zabezpieczenie wewnętrznej sieci firmy jest priorytetem – mówi Mikołaj Zbudniewek z HRK.

Ochrona środowiska

Realizacja unijnej strategii bioróżnorodności może uderzyć w polski przemysł drzewny. Zagrożonych może być tysiące miejsc pracy

W Polsce chronione obszary Natura 2000 zajmują ok. 20 proc. powierzchni kraju. Zgodnie z unijną Strategią Bioróżnorodności 2030 ochroną trzeba będzie objąć jeszcze ok. 3 mln ha – wynika z szacunków Lasów Państwowych. Opublikowane przez spółkę ekspertyzy pokazują, że realizacja unijnej strategii, która ma się przyczynić do odbudowy różnorodności biologicznej Europy, może się mocno odbić na polskim przemyśle drzewnym, skutkując m.in. ograniczeniem podaży surowca, wzrostem cen i osłabieniem kondycji przedsiębiorstw działających w branży drzewnej i papierniczej.

Firma

Na rynku brakuje specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Liczba wakatów wzrosła przez pandemię i pracę zdalną

Rynek IT security rozwija się szybciej niż kiedykolwiek. Zapotrzebowanie na specjalistów z branży cyberbezpieczeństwa najlepiej obrazują liczby. Siedem wolnych miejsc pracy na jednego kandydata, średnie wynagrodzenie na poziomie 15 tys. zł i duża aktywność rekruterów – aż 60 proc. specjalistów otrzymuje jedną–trzy propozycje pracy w tygodniu. – Rynek w tym obszarze jeszcze przed pandemią był mocno niedoceniany. Upowszechnienie pracy zdalnej pokazało, że zabezpieczenie wewnętrznej sieci firmy jest priorytetem – mówi Mikołaj Zbudniewek z HRK.

Finanse

LED-y pozwalają obniżyć zużycie energii nawet o 80 proc. Dla samorządów mogłoby to oznaczać prawie 1,2 mld zł oszczędności

Przejście na oświetlenie LED w sektorze służby zdrowia, edukacji oraz w oświetleniu dróg i ulic może wygenerować oszczędności w zużyciu energii na poziomie nawet do 80 proc., a co za tym idzie w budżetach polskich samorządów. Analiza potencjału modernizacji oświetlenia przeprowadzona przez firmę Signify wskazuje, że mogą one sięgać 1,2 mld zł rocznie. Koszt takiej inwestycji w skali całego kraju to około 8–10 mld zł, ale w zależności od sektora może ona się zwrócić już po trzech latach. Dużą korzyścią wynikającą ze zmniejszenia zużycia energii elektrycznej będzie także ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Inwestycja w LED-y byłaby w skutkach dla środowiska równoważna z uniknięciem emisji, jakie rocznie wytwarza 770 tys. samochodów na polskich ulicach.