Komunikaty PR

Maszyny CynkoMet z homologacją europejską

2021-04-27  |  10:40
Biuro prasowe
Kontakt
Ida Szwaczko
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko

Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Do pobrania homol ( 1.55 MB )

Rejestracja albo świadectwo homologacji europejskiej – takie są obecne wymagania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wobec maszyn rolniczych na rynku polskim. Maszyny CynkoMet - zarówno przyczepy jak i rozrzutniki – spełniają te warunki.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego, we wszystkich krajach Unii maszyny takie, jak ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze oraz wymienne urządzenia ciągnięte (w kategoriach odpowiednio: T, C, R oraz S), podlegają obowiązkowi posiadania homologacji europejskiej oraz ich późniejszej rejestracji, tj. tablic rejestracyjnych, ubezpieczenia i wszystkich innych związanych z tym dokumentów. Polska była dotychczas jednym z ostatnich unijnych krajów, w którym ten przepis nie został wdrożony i nie był egzekwowany. Obowiązkowi rejestracji podlegały wyłącznie przyczepy rolnicze, natomiast rozrzutniki obornika były traktowane przez polskie prawo, jako maszyny rolnicze i tak samo jak np. pługi, opryskiwacze czy siewniki - nie podlegały rejestracji.

Unijne wymogi wobec rozrzutników

W ostatnim czasie ARiMR zwraca się do wnioskodawców, ubiegających się o unijne dofinansowanie na zakup rozrzutników obornika o przedstawienie dokumentów homologacyjnych tych maszyn. Bardzo możliwe też, że w razie ich braku, dotacje nie będą przyznane.

- Mając na uwadze, że nasi klienci niejednokrotnie kupują maszyny rolnicze z unijnym dofinansowaniem, zadbaliśmy o to, by nasze maszyny posiadały homologację europejską, co spełnia wymogi ARiMR - mówi prezes CynkoMet, Mariusz Dąbrowski. – Jako jedna z nielicznych na polskim rynku firm, posiadamy homologację na wszystkie przyczepy i rozrzutniki ze swojej oferty, dlatego też uspokajamy naszych klientów - każdy, kto kupił maszynę w opcji europejskiej i będzie potrzebował świadectwa homologacji, otrzyma je.

W ofercie rozrzutników CynkoMet są maszyny dedykowane dla różnej wielkości gospodarstw, o ładowności od 3,5 do 14 ton. Nowa generacja rozrzutników – CS-LINE, która zadebiutowała na przełomie 2020/2021 roku również została zaprojektowana i wykonana zgodnie z wymaganiami homologacji europejskiej i posiada ją w standardzie. Warto dodać, że praktycznie cała konstrukcja maszyn jest ocynkowana ogniowo, co w znacznym stopniu wydłuża jej trwałość.

 

Homologacja warunkiem eksportu 

CynkoMet inwestuje w rozwój, skupiając się nie tylko na rynku polskim, ale także na rynkach zagranicznych. Posiadanie homologacji europejskiej to priorytet w proeksportowej polityce spółki - dzięki temu maszyny mogą być sprzedawane i zarejestrowane w każdym państwie UE; spełniają też wymagania unijne w kwestii dotacji. Jednak, by otrzymać homologację, urządzenia muszą przejść szereg testów. By im sprostać, CynkoMet wykorzystuje przy produkcji wysokiej klasy komponenty, m.in. dwuobwodowe instalacje hamulcowe Haldex, dwuobwodowe instalacje hydrauliczne Safim, mocniejsze osie ADR, współpracujące z zawieszeniem wykorzystującym resory paraboliczne oraz rozbudowane instalacje elektryczne. Wszystkie testy i badania niezbędne w procesie certyfikacji realizowane są w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych spółki.

 - Objęcie homologacją całej naszej oferty maszyn w znaczny sposób zwiększa nasz potencjał sprzedażowy również na rynkach zagranicznych. Dzięki temu, mimo trudności związanych z pandemią, jesteśmy w stanie sprostać największemu tegorocznemu wyzwaniu, jakim jest dalszy wzrost eksportu – dodaje Mariusz Dąbrowski.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.