Komunikaty PR

O maszyny rolnicze trzeba dbać przez cały rok

2020-09-04  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.04 MB )

Awaria czy uszkodzenie maszyny rolniczej zwłaszcza w trakcie sezonu zawsze wiąże się ze stratami finansowymi. Koszty naprawy, wstrzymanie prac rolnych – po zsumowaniu rolnik będzie na dużym minusie.

Aby każde urządzenie służyło przez lata i miało jak najmniej awarii trzeba o nie kompleksowo dbać. Jak to robić? Na to i inne pytania odpowie ekspert ze sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl

- Tak jak każde auto, również maszyna rolnicza wymaga przeglądu technicznego. Raz na jakiś czas powinien obejrzeć ją specjalista i ocenić, czy nie są potrzebne mniejsze lub większe naprawy – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl.

Niezależnie od regularnych przeglądów, każdy właściciel w ramach swoich możliwości powinien sam usuwać usterki, bo niepozorne zużycie najmniejszego elementu może być przyczyną poważnej awarii, a co gorsze stanowić zagrożenie bezpieczeństwa użytkownika i osób znajdujących się w pobliżu.

Wymiana części

Niestety usuwanie skutków awarii wiąże się z kosztami. Kiedy maszyna się zepsuje, nie warto szukać oszczędności kupując tańsze zamienniki.

- Nie warto tak postępować, ponieważ zaoszczędzi się kilka złotych, a po chwili okaże się, że maszyna kwalifikuje się do generalnego remontu – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl, który oferuje bogaty wybór części do ciągników i maszyn rolniczych.

W ofercie są części zamienne do wielu modeli kombajnów, części do Zetora, części do Ursusa, a także wielu maszyn rolniczych jak opryskiwacz, rozrzutnik, przetrząsacz czy prasa.

Filtry gwarancją pracy przez lata  

Dbając o maszynę rolniczą warto pamiętać o tym, że regularna wymiana filtrów wydłuża czas jej eksploatacji. Filtry chronią m.in.: układ wtryskowy, cylindry silnika, silnik, a także układ hydrauliczny. Naprawa tych układów może być bardzo kosztowna. W tym przypadku również warto postawić na filtry sprawdzonych marek, które znajdują się w ofercie sklepu TwojaZagroda.pl

Już po sezonie

Właściciele gospodarstw rolnych zazwyczaj maszyn używają w sezonie prac gospodarskich. Przeglądy techniczne wykonują tuż przed ich rozpoczęciem. A to błąd. Maszyny rolnicze potrzebują naszej uwagi niemal przez cały rok. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej przechowywać je pod dachem, by ograniczyć działanie korozji. Co ważne, po zakończeniu prac każda maszyna powinna zostać dokładnie umyta i wysuszona. Dobrze jest nasmarować łożyska i wyjąć akumulatory.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie Biuro prasowe
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,
Rolnictwo Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
2024-11-26 | 15:30

Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa

Santander Leasing zaprezentował z analizę AGROskop dotyczącą bieżącej sytuacji w rolnictwie, w tym uwzględniającą otoczenie makroekonomiczne oraz koniunkturę i inwestycje oraz prognozę
Rolnictwo Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
2024-10-29 | 14:00

Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ

Współczesne rolnictwo stale poszukuje rozwiązań, które jednocześnie zwiększają plonowanie upraw i są przyjazne dla środowiska. Na tym tle wyróżnia się technologia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Budowa sieci szybkiej łączności dla polskiej energetyki wchodzi w kolejny etap. Czas usuwania awarii będzie krótszy

Spółka PGE Dystrybucja podpisała z firmą Ericsson umowę na dostawę blisko 600 systemów zasilania dla radiowych stacji bazowych i transmisyjnych węzłów agregacyjnych w ramach Programu LTE450. Jest to już ostatni kontrakt na dostawę kluczowych składników sprzętu telekomunikacyjnego sieci LTE450. Jego realizacja ma umożliwić budowę sieci o kluczowym znaczeniu dla sektora energetycznego, co przyspieszy jego cyfryzację.

Ochrona środowiska

Wzmocniona ochrona ponad 1,2 mln ha lasów. Część zostanie wyłączona z pozyskiwania drewna

Lasy Państwowe przedstawiły plan zwiększenia ochrony dla 17 proc. terenów leśnych, którymi zarządzają. To w sumie ponad 1,2 mln hektarów, z których 0,5 mln ha ma być całkowicie wyłączone z pozyskania drewna. Dodatkowa ochrona obejmie najcenniejsze przyrodniczo lasy w Polsce, w tym m.in. nadleśnictwa Puszczy Białowieskiej i najstarsze lasy w Polsce. Przedstawiciele LP podkreślają, że propozycja jest bezpieczna gospodarczo, ponieważ uwzględnia potrzeby przemysłu drzewnego i lokalnych mieszkańców.

Telekomunikacja

M. Wąsik: Potrzeba twardej reakcji UE na uszkodzenie kabli na Bałtyku. To element wojny hybrydowej

– Nie pohukiwanie w Parlamencie Europejskim, ale twarde sankcje, które Komisja powinna jak najszybciej zaproponować – mówi Maciej Wąsik, europoseł z PiS, zapytany o potrzebną reakcję państw Unii Europejskiej na uszkodzenie kabli biegnących na dnie Morza Bałtyckiego. Jak podkreśla, nikt nie ma wątpliwości, że to element wojny hybrydowej prowadzonej przez Rosję. Dlatego potrzebna jest jednolita i silna odpowiedź UE oraz większe wsparcie dla Ukrainy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.