O maszyny rolnicze trzeba dbać przez cały rok
Awaria czy uszkodzenie maszyny rolniczej zwłaszcza w trakcie sezonu zawsze wiąże się ze stratami finansowymi. Koszty naprawy, wstrzymanie prac rolnych – po zsumowaniu rolnik będzie na dużym minusie.
Aby każde urządzenie służyło przez lata i miało jak najmniej awarii trzeba o nie kompleksowo dbać. Jak to robić? Na to i inne pytania odpowie ekspert ze sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl
- Tak jak każde auto, również maszyna rolnicza wymaga przeglądu technicznego. Raz na jakiś czas powinien obejrzeć ją specjalista i ocenić, czy nie są potrzebne mniejsze lub większe naprawy – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl.
Niezależnie od regularnych przeglądów, każdy właściciel w ramach swoich możliwości powinien sam usuwać usterki, bo niepozorne zużycie najmniejszego elementu może być przyczyną poważnej awarii, a co gorsze stanowić zagrożenie bezpieczeństwa użytkownika i osób znajdujących się w pobliżu.
Wymiana części
Niestety usuwanie skutków awarii wiąże się z kosztami. Kiedy maszyna się zepsuje, nie warto szukać oszczędności kupując tańsze zamienniki.
- Nie warto tak postępować, ponieważ zaoszczędzi się kilka złotych, a po chwili okaże się, że maszyna kwalifikuje się do generalnego remontu – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl, który oferuje bogaty wybór części do ciągników i maszyn rolniczych.
W ofercie są części zamienne do wielu modeli kombajnów, części do Zetora, części do Ursusa, a także wielu maszyn rolniczych jak opryskiwacz, rozrzutnik, przetrząsacz czy prasa.
Filtry gwarancją pracy przez lata
Dbając o maszynę rolniczą warto pamiętać o tym, że regularna wymiana filtrów wydłuża czas jej eksploatacji. Filtry chronią m.in.: układ wtryskowy, cylindry silnika, silnik, a także układ hydrauliczny. Naprawa tych układów może być bardzo kosztowna. W tym przypadku również warto postawić na filtry sprawdzonych marek, które znajdują się w ofercie sklepu TwojaZagroda.pl
Już po sezonie
Właściciele gospodarstw rolnych zazwyczaj maszyn używają w sezonie prac gospodarskich. Przeglądy techniczne wykonują tuż przed ich rozpoczęciem. A to błąd. Maszyny rolnicze potrzebują naszej uwagi niemal przez cały rok. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej przechowywać je pod dachem, by ograniczyć działanie korozji. Co ważne, po zakończeniu prac każda maszyna powinna zostać dokładnie umyta i wysuszona. Dobrze jest nasmarować łożyska i wyjąć akumulatory.
Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.