O maszyny rolnicze trzeba dbać przez cały rok
Awaria czy uszkodzenie maszyny rolniczej zwłaszcza w trakcie sezonu zawsze wiąże się ze stratami finansowymi. Koszty naprawy, wstrzymanie prac rolnych – po zsumowaniu rolnik będzie na dużym minusie.
Aby każde urządzenie służyło przez lata i miało jak najmniej awarii trzeba o nie kompleksowo dbać. Jak to robić? Na to i inne pytania odpowie ekspert ze sklepu rolniczego TwojaZagroda.pl
- Tak jak każde auto, również maszyna rolnicza wymaga przeglądu technicznego. Raz na jakiś czas powinien obejrzeć ją specjalista i ocenić, czy nie są potrzebne mniejsze lub większe naprawy – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl.
Niezależnie od regularnych przeglądów, każdy właściciel w ramach swoich możliwości powinien sam usuwać usterki, bo niepozorne zużycie najmniejszego elementu może być przyczyną poważnej awarii, a co gorsze stanowić zagrożenie bezpieczeństwa użytkownika i osób znajdujących się w pobliżu.
Wymiana części
Niestety usuwanie skutków awarii wiąże się z kosztami. Kiedy maszyna się zepsuje, nie warto szukać oszczędności kupując tańsze zamienniki.
- Nie warto tak postępować, ponieważ zaoszczędzi się kilka złotych, a po chwili okaże się, że maszyna kwalifikuje się do generalnego remontu – mówi przedstawiciel sklepu TwojaZagroda.pl, który oferuje bogaty wybór części do ciągników i maszyn rolniczych.
W ofercie są części zamienne do wielu modeli kombajnów, części do Zetora, części do Ursusa, a także wielu maszyn rolniczych jak opryskiwacz, rozrzutnik, przetrząsacz czy prasa.
Filtry gwarancją pracy przez lata
Dbając o maszynę rolniczą warto pamiętać o tym, że regularna wymiana filtrów wydłuża czas jej eksploatacji. Filtry chronią m.in.: układ wtryskowy, cylindry silnika, silnik, a także układ hydrauliczny. Naprawa tych układów może być bardzo kosztowna. W tym przypadku również warto postawić na filtry sprawdzonych marek, które znajdują się w ofercie sklepu TwojaZagroda.pl
Już po sezonie
Właściciele gospodarstw rolnych zazwyczaj maszyn używają w sezonie prac gospodarskich. Przeglądy techniczne wykonują tuż przed ich rozpoczęciem. A to błąd. Maszyny rolnicze potrzebują naszej uwagi niemal przez cały rok. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej przechowywać je pod dachem, by ograniczyć działanie korozji. Co ważne, po zakończeniu prac każda maszyna powinna zostać dokładnie umyta i wysuszona. Dobrze jest nasmarować łożyska i wyjąć akumulatory.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.