Patroni Honorowi i Partnerzy Europejskiego Forum Rolniczego 2022
Europejskie Forum Rolnicze 2022 odbędzie się już 30 czerwca. W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele wiodących firm i instytucji krajowych i europejskich. Patronat Honorowy nad konferencją objął Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Partnerami Strategicznymi Forum są Polmlek, Bio-Lider, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Grupa Azoty.
Europejskie Forum Rolnicze każdego roku gromadzi wielu uczestników i gości z całej Europy. Jest miejscem spotkań czołowych polityków, samorządowców, rolników, a także specjalistów, praktyków oraz przedstawicieli biznesu, świata nauki i gospodarki. W tym roku, ze względu na aktualną sytuację geopolityczną, spotkają się oni w nowym miejscu – w Warszawie, a samo wydarzenie będzie miało nową formułę – jednodniowej konferencji.
Europejskie Forum Rolnicze 2022 zostało objęte patronatem honorowym przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Henryka Kowalczyka oraz przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.
W gronie Partnerów Strategicznych EFR 2022 znalazły się: Polmlek, Bio-Lider, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Grupa Azoty.
- Europejskie Forum Rolnicze to doskonała okazja do spotkania się w gronie osób ściśle powiązanych
z produkcją rolną, hodowlą zwierząt, produkcją żywności, to okazja do merytorycznych dyskusji
i szukania rozwiązań dla tematów trudnych, których w dzisiejszych czasach nie brakuje. Polmlek jako partner strategiczny ma nadzieję, że debaty oraz wybitni goście zaproszeni do udziału w debatach zminimalizują obawy i niepokoje polskich rolników i producentów, a może wręcz przeciwnie – pozwolą zwrócić uwagę na niebezpieczeństwa i trudności, które mogłyby nas wszystkich zaskoczyć w kolejnych latach. Z dumą uczestniczymy w Europejskim Forum Rolniczym i cieszymy się, że wraca w stacjonarnej formie – mówi Marcin Witulski, Prezes Zarządu Polmlek Sp. z o.o. w Lidzbarku Warmińskim.
- Bio-Lider dzięki strategicznej współpracy z firmą BIO-GEN, jej wiedzy i 32-letniemu doświadczeniu
w produkcji biopreparatów mikrobiologicznych, oferuje producentom rolnym najlepsze, sprawdzone rozwiązania biologiczne. Europejski Zielony Ład to dla dzisiejszego rolnictwa niezwykle istotny temat, któremu będzie poświęcony jeden z paneli podczas tegorocznej edycji Europejskiego Forum Rolniczego. Z tego powodu Bio-Lider jako ekspert w dziedzinie biopreparatów podjął decyzję o uczestnictwie
w Forum w roli partnera strategicznego. Udział w wydarzeniu daje niepowtarzalną szansę podjęcia merytorycznej dyskusji na temat wyzwań stojących dziś przed producentami rolnymi – mówi Jarosław Peczka, właściciel BIO-GEN, inwestor w spółce Bio-Lider.
- Cieszę, że KOWR został Partnerem Europejskiego Forum Rolniczego, a tym samym stał się częścią tego prestiżowego wydarzenia. Tematami przewodnimi tegorocznej edycji Forum są Wspólna Polityka Rolna w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu oraz wizja rozwoju handlu rolno-spożywczego. Działalność KOWR jest zbieżna z tymi tematami, gdyż obejmuje m.in. promocję polskiej żywności, stabilizację
i wsparcie rynków rolnych czy też transfer innowacyjnych rozwiązań dla rolnictwa. Z tego względu na wydarzeniu tym nie mogło zabraknąć instytucji, którą reprezentuję. Życzę uczestnikom Forum owocnej dyskusji i wypracowania konkluzji, które okażą się przydatne w dalszym działaniu – mówi Waldemar Humięcki, Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.
- W Grupie Azoty wdrażamy nowoczesne rozwiązania odpowiadające potrzebom polskiego
i europejskiego rolnictwa. Konsekwentnie rozwijamy nowe formuły nawozowe, zgodnie z europejskimi wymaganiami klimatycznymi, stawiając również na innowacyjne rozwiązania z obszaru rolnictwa precyzyjnego. Z dużym zaangażowaniem wspieramy nowe rozwiązania, mające pozytywny wpływ na europejskie rolnictwo, stąd nasza obecność na Europejskim Forum Rolniczym. Takie inicjatywy są szczególnie istotne w obliczu agresji Rosji na Ukrainę i związanych z tym zawirowań na rynkach surowcowych i energetycznych, które są ogromnym wyzwaniem zarówno dla producentów rolnych, jak i producentów nawozów. Bez względu na okoliczności, priorytetem Grupy Azoty pozostaje utrzymanie produkcji na maksymalnym poziomie, by zapewniać stały dostęp do najwyższej jakości nawozów dla krajowych producentów rolnych – mówi Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.
Partnerami Głównymi Europejskiego Forum Rolniczego są: AGRO Ubezpieczenia - Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy SA w Broniszach.
Partnerzy wydarzenia to: KWS, 365FarmNet, Stacja Hodowli i Unasieniania Zwierząt Sp. z o.o.
w Bydgoszczy oraz Krajowa Grupa Spożywcza S.A.
Patronat medialny nad Forum objęły: Tygodnik Poradnik Rolniczy, Farmer.pl, Przedsiębiorca Rolny, Wiadomości Rolnicze Polska, Top Agrar Polska, AgroPolska.pl, Witryna Wiejska, Wiadomości Handlowe, SadyOgrody.pl, StrefaAGRO, Polska Press Grupa.
Rejestracji do udziału w konferencji można dokonywać do 27 czerwca br. za pośrednictwem strony www.forum-jasionka.pl/rejestracja/.
Program Forum dostępny jest na stronie: https://forum-jasionka.pl/o-forum/forum-jasionka.pl-o-forum/agenda-2022/
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Lignosulfoniany – moc natury w nawozach dolistnych foliQ
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.