Producent Cukru Królewskiego ze złotym certyfikatem REDcert2

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Südzucker Polska S.A. i lokalni plantatorzy buraków dostarczający firmie surowiec, mogą świętować wspólny sukces. Producent Cukru Królewskiego, jako pierwsze przedsiębiorstwo w kraju, uzyskał najwyższy poziom certyfikatu REDcert2, uważanego za złoty odpowiednik Farm Sustainability Assessment (FSA). Oznacza to, że 100 proc. buraków cukrowych dostarczanych Südzucker Polska S.A. pochodzi ze zrównoważonych źródeł, zgodnych z REDcert2.
Współczesny konsument podejmuje świadome wybory i chce mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. Jednym z kryteriów zakupowych stała się więc transparentność firm w zakresie procesu produkcji czy dbałości o środowisko naturalne. Coraz więcej marek dąży do prowadzenia biznesu w sposób maksymalnie zrównoważony. Przykładem tego mogą być działania podejmowane przez Südzucker.
W II kwartale br. plantatorzy buraków cukrowych, dostarczający surowiec producentowi Cukru Królewskiego, zostali poddani audytowi według systemu REDcert2. W ramach procesu certyfikacyjnego, w zależności od wdrożenia środków na rzecz zrównoważonego rozwoju upraw, mieli oni szansę otrzymać jeden z trzech stopni - brązowy, srebrny lub złoty. Wyniki potwierdziły 100 proc. zgodność z rygorystycznymi wymaganiami REDcert2, co przełożyło się na uzyskanie certyfikatu na najwyższym, złotym poziomie. Oznacza to, że cukier produkowany przez Südzucker Polska S.A., dostępny pod marką Cukier Królewski oraz wykorzystywany jako składnik wielu popularnych wyrobów spożywczych, powstaje z buraków cukrowych, pochodzących z gospodarstw funkcjonujących w najwyższym standardzie zrównoważonego rozwoju.
- Wysoka ocena audytu i otrzymanie unijnego certyfikatu REDcert2 na poziomie „Złotego stopnia realizacji SAI” to efekt wielopłaszczyznowych działań, które podejmujemy wspólnie z plantatorami buraków cukrowych. Dużą uwagę poświęcamy między innymi ochronie zasobów naturalnych. Od 5 lat z powodzeniem prowadzimy projekt „Kwitnące Pola”, dzięki któremu, razem z naszymi plantatorami, skutecznie dbamy o bioróżnorodność plantacji oraz tworzymy biotop dla pożytecznych gatunków zwierząt. Ponadto współpracujący z nami rolnicy mogą zawsze liczyć na merytoryczną wiedzę i wskazówki. Dzielimy się nimi poprzez cykliczne spotkania, indywidualne konsultacje, dedykowany serwis plantatorski, platformę Facebook jak również w ramach małych grup w aplikacji WhatsApp – mówi Zbigniew Izdebski, Dyrektor ds. Agrotechniki w Sűdzucker Polska S.A.
- Całokształt naszych działań ma istotny wpływ zarówno na dobrą jakość cukru, jak również zużycie energii czy pobory wody w procesie produkcyjnym. Nasi klienci oraz konsumenci mogą mieć pewność, że dostarczamy im produkt z naturalnego surowca – buraka cukrowego, który został wyprodukowany w sposób zrównoważony. Potwierdzają to też certyfikaty dla naszych wszystkich zakładów produkcyjnych – dodaje Bartosz Formella, Dyrektor ds. Zarządzania Jakością.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.