Producent Cukru Królewskiego ze złotym certyfikatem REDcert2

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Südzucker Polska S.A. i lokalni plantatorzy buraków dostarczający firmie surowiec, mogą świętować wspólny sukces. Producent Cukru Królewskiego, jako pierwsze przedsiębiorstwo w kraju, uzyskał najwyższy poziom certyfikatu REDcert2, uważanego za złoty odpowiednik Farm Sustainability Assessment (FSA). Oznacza to, że 100 proc. buraków cukrowych dostarczanych Südzucker Polska S.A. pochodzi ze zrównoważonych źródeł, zgodnych z REDcert2.
Współczesny konsument podejmuje świadome wybory i chce mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. Jednym z kryteriów zakupowych stała się więc transparentność firm w zakresie procesu produkcji czy dbałości o środowisko naturalne. Coraz więcej marek dąży do prowadzenia biznesu w sposób maksymalnie zrównoważony. Przykładem tego mogą być działania podejmowane przez Südzucker.
W II kwartale br. plantatorzy buraków cukrowych, dostarczający surowiec producentowi Cukru Królewskiego, zostali poddani audytowi według systemu REDcert2. W ramach procesu certyfikacyjnego, w zależności od wdrożenia środków na rzecz zrównoważonego rozwoju upraw, mieli oni szansę otrzymać jeden z trzech stopni - brązowy, srebrny lub złoty. Wyniki potwierdziły 100 proc. zgodność z rygorystycznymi wymaganiami REDcert2, co przełożyło się na uzyskanie certyfikatu na najwyższym, złotym poziomie. Oznacza to, że cukier produkowany przez Südzucker Polska S.A., dostępny pod marką Cukier Królewski oraz wykorzystywany jako składnik wielu popularnych wyrobów spożywczych, powstaje z buraków cukrowych, pochodzących z gospodarstw funkcjonujących w najwyższym standardzie zrównoważonego rozwoju.
- Wysoka ocena audytu i otrzymanie unijnego certyfikatu REDcert2 na poziomie „Złotego stopnia realizacji SAI” to efekt wielopłaszczyznowych działań, które podejmujemy wspólnie z plantatorami buraków cukrowych. Dużą uwagę poświęcamy między innymi ochronie zasobów naturalnych. Od 5 lat z powodzeniem prowadzimy projekt „Kwitnące Pola”, dzięki któremu, razem z naszymi plantatorami, skutecznie dbamy o bioróżnorodność plantacji oraz tworzymy biotop dla pożytecznych gatunków zwierząt. Ponadto współpracujący z nami rolnicy mogą zawsze liczyć na merytoryczną wiedzę i wskazówki. Dzielimy się nimi poprzez cykliczne spotkania, indywidualne konsultacje, dedykowany serwis plantatorski, platformę Facebook jak również w ramach małych grup w aplikacji WhatsApp – mówi Zbigniew Izdebski, Dyrektor ds. Agrotechniki w Sűdzucker Polska S.A.
- Całokształt naszych działań ma istotny wpływ zarówno na dobrą jakość cukru, jak również zużycie energii czy pobory wody w procesie produkcyjnym. Nasi klienci oraz konsumenci mogą mieć pewność, że dostarczamy im produkt z naturalnego surowca – buraka cukrowego, który został wyprodukowany w sposób zrównoważony. Potwierdzają to też certyfikaty dla naszych wszystkich zakładów produkcyjnych – dodaje Bartosz Formella, Dyrektor ds. Zarządzania Jakością.

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.