Komunikaty PR

Producent Cukru Królewskiego ze złotym certyfikatem REDcert2

2021-12-01  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agencja PR
Open Media

Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl

Südzucker Polska S.A. i lokalni plantatorzy buraków dostarczający firmie surowiec, mogą świętować wspólny sukces. Producent Cukru Królewskiego, jako pierwsze przedsiębiorstwo w kraju, uzyskał najwyższy poziom certyfikatu REDcert2, uważanego za złoty odpowiednik Farm Sustainability Assessment (FSA). Oznacza to, że 100 proc. buraków cukrowych dostarczanych Südzucker Polska S.A. pochodzi ze zrównoważonych źródeł, zgodnych z REDcert2.

Współczesny konsument podejmuje świadome wybory i chce mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. Jednym z kryteriów zakupowych stała się więc transparentność firm w zakresie procesu produkcji czy dbałości o środowisko naturalne. Coraz więcej marek dąży do prowadzenia biznesu w sposób maksymalnie zrównoważony. Przykładem tego mogą być działania podejmowane przez Südzucker.

W II kwartale br. plantatorzy buraków cukrowych, dostarczający surowiec producentowi Cukru Królewskiego, zostali poddani audytowi według systemu REDcert2. W ramach procesu certyfikacyjnego, w zależności od wdrożenia środków na rzecz zrównoważonego rozwoju upraw, mieli oni szansę otrzymać jeden z trzech stopni - brązowy, srebrny lub złoty. Wyniki potwierdziły 100 proc. zgodność z rygorystycznymi wymaganiami REDcert2, co przełożyło się na uzyskanie certyfikatu na najwyższym, złotym poziomie. Oznacza to, że cukier produkowany przez Südzucker Polska S.A., dostępny pod marką Cukier Królewski oraz wykorzystywany jako składnik wielu popularnych wyrobów spożywczych, powstaje z buraków cukrowych, pochodzących z gospodarstw funkcjonujących w najwyższym standardzie zrównoważonego rozwoju.

- Wysoka ocena audytu i otrzymanie unijnego certyfikatu REDcert2 na poziomie „Złotego stopnia realizacji SAI” to efekt wielopłaszczyznowych działań, które podejmujemy wspólnie z plantatorami buraków cukrowych. Dużą uwagę poświęcamy między innymi ochronie zasobów naturalnych. Od 5 lat z powodzeniem prowadzimy projekt „Kwitnące Pola”, dzięki któremu, razem z naszymi plantatorami, skutecznie dbamy o bioróżnorodność plantacji oraz tworzymy biotop dla pożytecznych gatunków zwierząt. Ponadto współpracujący z nami rolnicy mogą zawsze liczyć na merytoryczną wiedzę i wskazówki. Dzielimy się nimi poprzez cykliczne spotkania, indywidualne konsultacje, dedykowany serwis plantatorski, platformę Facebook jak również w ramach małych grup w aplikacji WhatsAppmówi Zbigniew Izdebski, Dyrektor ds. Agrotechniki w Sűdzucker Polska S.A.

- Całokształt naszych działań ma istotny wpływ zarówno na dobrą jakość cukru, jak również zużycie energii czy pobory wody w procesie produkcyjnym. Nasi klienci oraz konsumenci mogą mieć pewność, że dostarczamy im produkt z naturalnego surowca – buraka cukrowego, który został wyprodukowany w sposób zrównoważony. Potwierdzają to też certyfikaty dla naszych wszystkich zakładów produkcyjnych dodaje Bartosz Formella, Dyrektor ds. Zarządzania Jakością.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Open Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Sytuacja na rynku a inwestycje rolników Biuro prasowe
2024-08-21 | 13:00

Sytuacja na rynku a inwestycje rolników

Analiza rynkowa Piotra Domagały, dyrektora ds. rynku rolnego w Santander Leasing. Zgodnie z danymi Agritrac lipiec był pierwszym miesiącem w 2024 roku, w którym
Rolnictwo Dotacje - realna pomoc dla pszczelarzy
2024-08-13 | 12:00

Dotacje - realna pomoc dla pszczelarzy

  To ostatni dzwonek, dla pszczelarzy, którzy korzystając z państwowych dotacji zdecydowali się w tym roku na inwestycje, by złożyć wnioski o płatność. Pojawiają się
Rolnictwo Ogrodzenie na posesję rolnika – wybierz odpowiednie i otrzymaj dofinansowanie
2024-07-31 | 11:58

Ogrodzenie na posesję rolnika – wybierz odpowiednie i otrzymaj dofinansowanie

Nowoczesne gospodarstwo rolne już dawno przestało funkcjonować jako synonim tradycyjnej pracy na roli, stając się miejscem zaawansowanych technologii, automatyzacji i zrównoważonego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.