Producent Cukru Królewskiego ze złotym certyfikatem REDcert2

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Südzucker Polska S.A. i lokalni plantatorzy buraków dostarczający firmie surowiec, mogą świętować wspólny sukces. Producent Cukru Królewskiego, jako pierwsze przedsiębiorstwo w kraju, uzyskał najwyższy poziom certyfikatu REDcert2, uważanego za złoty odpowiednik Farm Sustainability Assessment (FSA). Oznacza to, że 100 proc. buraków cukrowych dostarczanych Südzucker Polska S.A. pochodzi ze zrównoważonych źródeł, zgodnych z REDcert2.
Współczesny konsument podejmuje świadome wybory i chce mieć realny wpływ na przyszłość naszej planety. Jednym z kryteriów zakupowych stała się więc transparentność firm w zakresie procesu produkcji czy dbałości o środowisko naturalne. Coraz więcej marek dąży do prowadzenia biznesu w sposób maksymalnie zrównoważony. Przykładem tego mogą być działania podejmowane przez Südzucker.
W II kwartale br. plantatorzy buraków cukrowych, dostarczający surowiec producentowi Cukru Królewskiego, zostali poddani audytowi według systemu REDcert2. W ramach procesu certyfikacyjnego, w zależności od wdrożenia środków na rzecz zrównoważonego rozwoju upraw, mieli oni szansę otrzymać jeden z trzech stopni - brązowy, srebrny lub złoty. Wyniki potwierdziły 100 proc. zgodność z rygorystycznymi wymaganiami REDcert2, co przełożyło się na uzyskanie certyfikatu na najwyższym, złotym poziomie. Oznacza to, że cukier produkowany przez Südzucker Polska S.A., dostępny pod marką Cukier Królewski oraz wykorzystywany jako składnik wielu popularnych wyrobów spożywczych, powstaje z buraków cukrowych, pochodzących z gospodarstw funkcjonujących w najwyższym standardzie zrównoważonego rozwoju.
- Wysoka ocena audytu i otrzymanie unijnego certyfikatu REDcert2 na poziomie „Złotego stopnia realizacji SAI” to efekt wielopłaszczyznowych działań, które podejmujemy wspólnie z plantatorami buraków cukrowych. Dużą uwagę poświęcamy między innymi ochronie zasobów naturalnych. Od 5 lat z powodzeniem prowadzimy projekt „Kwitnące Pola”, dzięki któremu, razem z naszymi plantatorami, skutecznie dbamy o bioróżnorodność plantacji oraz tworzymy biotop dla pożytecznych gatunków zwierząt. Ponadto współpracujący z nami rolnicy mogą zawsze liczyć na merytoryczną wiedzę i wskazówki. Dzielimy się nimi poprzez cykliczne spotkania, indywidualne konsultacje, dedykowany serwis plantatorski, platformę Facebook jak również w ramach małych grup w aplikacji WhatsApp – mówi Zbigniew Izdebski, Dyrektor ds. Agrotechniki w Sűdzucker Polska S.A.
- Całokształt naszych działań ma istotny wpływ zarówno na dobrą jakość cukru, jak również zużycie energii czy pobory wody w procesie produkcyjnym. Nasi klienci oraz konsumenci mogą mieć pewność, że dostarczamy im produkt z naturalnego surowca – buraka cukrowego, który został wyprodukowany w sposób zrównoważony. Potwierdzają to też certyfikaty dla naszych wszystkich zakładów produkcyjnych – dodaje Bartosz Formella, Dyrektor ds. Zarządzania Jakością.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.