Przyczepy Cynkometu docenione na Farmer-Expo na Węgrzech
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Cynkomet z Czarnej białostockiej był jedynym polskim producentem przyczep i rozrzutników, który uczestniczył w Farmer-Expo International Agricultural and Food Exhibition w Debreczynie na Węgrzech. Firma pokazał dwie przyczepy –całkowicie ocynkowaną „szóstkę” z wywrotem trójstronnym i „czternastkę” do przewozu bel.
To pierwsza od wybuchu pandemii i trzecia – po styczniowych targach w Budapeszcie oraz lutowym AgroShow Ostróda - tegoroczna wystawa, w której Cynkomet wziął udział.
- Z powodu pandemii od połowy marca obowiązywał zakaz organizacji targów - wiele imprez odwołano lub przełożono, a nawet największe wydarzenia odbywają się obecnie w okrojonej formie. Mimo ich wznowienia, sytuacja jest nadal trudna - część firm rezygnuje z udziału w targach, bo zmusza je do tego np. konieczność cięcia kosztów. Wydaje mi się jednak, że udział w targach to szansa dla firm na powrót na rynek po okresie stagnacji, na rozwój i możliwość zaprezentowania nowych rozwiązań. Oczywiście pod warunkiem zachowania wszelkich procedur bezpieczeństwa, które – jak się naocznie przekonaliśmy– są rzetelnie przestrzegane – mówi Łukasz Chełmiński, dyrektor sprzedaży Cynkometu.
Podczas sierpniowej wystawy na Węgrzech producent z Podlasia pokazał swoją tegoroczną premierę - całkowicie ocynkowaną przyczepę z trójstronnym wywrotem T-169/2 o ładowności 6 ton oraz przyczepę do przewozu bel T-608/3 o ładowności 14 ton.
- Obydwa produkty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze względu na solidność wykonania, zastosowanie technologii ocynku ogniowego i coraz większą rozpoznawalność marki Cynkomet nie tylko na rynku węgierskim, ale także rumuńskim (Debreczyn leży blisko granicy z Rumunią) – opowiada Łukasz Chełmiński.
Wyrobami Cynkometu zainteresował się także największy węgierski portal poświęcony rolnictwu – agroinform.hu. Transmitowany na żywo wywiad z przedstawicielem firmy, który przybliżył historię i zakres działalności Cynkometu niewątpliwie przyczynił się do jeszcze większej popularyzacji marki w tym regionie Europy.
Jeszcze we wrześniu Cynkomet weźmie udział w kolejnej węgierskiej wystawie Bábolnai Gazdanapok. Jednak ze względu na zamknięcie granicy węgierskiej od 1 września, firma będzie prezentowała wyroby przy stoisku swojego dealera na tamtym rynku.
Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
Sytuacja w rolnictwie w 2024 i prognoza krótkookresowa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Edukacja
Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami
Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.
Fundusze unijne
Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty
Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.