Komunikaty PR

Rolnicy skorzystają z fotowoltaiki. Erato Energy zainstaluje panele członkom SM

2022-03-17  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Producenci rolni zrzeszeni w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita będą mogli udoskonalić swoje gospodarstwo o nowoczesne rozwiązania fotowoltaiczne. Technologię i rozwiązania uszyte na miarę dostarczy Erato Energy.  

Rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania przyjazne klimatowi 

Spółdzielnia wspiera swoich członków w modernizacjach i poprawie jakości produkcji mleka. To właśnie dlatego tak chętnie angażuje się w inicjatywy umożliwiające produkcję ekologiczną. Również rolnicy stanęli dziś przed wyzwaniem sprostania wymaganiom polityki klimatycznej. Ci, którzy wcześniej się wahali nad zasilaniem gospodarstw z OZE, teraz przestają mieć wybór – ceny energii rosną w przerażającym tempie, a sytuacja geopolityczna sprawiła, że zastały nas okoliczności, w których dostawy energii mogą być zachwiane. Do tego dochodzi coraz większa świadomość konsumentów, którzy zwracają uwagę na pochodzenie żywności i ekologię.  

15 tys. producentów rolnych  

SM Mlekovita jest dziś największą firmą mleczarską w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Posiada 22 zakłady produkcyjne, przerabia średnio 8 mln litrów mleka w ciągu doby, a jej produkty trafiają aż do 167 krajów. Spółdzielnia odbiera mleko od 15 tysięcy rolników.  

Kontrakt będzie realizowany przez Erato Energy S.A. we współpracy z EP Energia S.A. Umowa pomiędzy stronami została zawarta 17 marca 2022 r., przy czym Erato Energy będzie jedynym wykonawcą.   

Erato Energy to firma działająca na terenie całego kraju, zajmująca się dobieraniem i montażem fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynów energii, a także pozyskiwaniem finansowania. Zgodnie z umową, Spółdzielnia będzie informować oraz rekomendować zrzeszonym producentom skorzystanie z oferty Erato Energy. W tym zakresie SM Mlekovita nie będzie współpracować w tym zakresie z żadnymi innymi podmiotami.  

Doświadczenie i zaplecze pozwolą realizować duże projekty 

Tym, co przesądziło o wyborze wykonawcy, było przede wszystkim doświadczenie.  

– Aby sprostać temu zadaniu, potrzebne jest odpowiednie zaplecze kadrowo-techniczne i kompetencje, które zgromadziliśmy dzięki przeprowadzonym dotychczas realizacjom. Naszym celem jest zapewnienie producentom rolnym optymalnych warunków do rozwoju oraz najwyższej jakości. Nie możemy też pomijać tak istotnego czynnika, jakim jest dostosowanie się do celów klimatycznych – tłumaczy Krzysztof Kłysz, Wiceprezes Zarządu Erato Energy.  

Coraz popularniejsze w Polsce stają się ekologiczne i nowoczesne gospodarstwa rolne. Fotowoltaika to kolejny krok w stronę podwyższenia standardów produkcji żywności, ale jednocześnie sposób na oszczędności dla rolników i częściowe uniezależnienie się od cen energii z sieci. To z kolei pozwala inwestować w inne technologie, które podniosą jakość oferowanych produktów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2 Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Rolnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-18 | 11:45

Rolnictwo regeneratywne i niższy poziom emisji gazów cieplarnianych

CHICAGO, 13 czerwca 2024 – ADM (NYSE: ADM) i Bayer ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy przewidującej wspólne działanie z rolnikami w celu dalszego rozwoju stosowania regeneratywnych praktyk rolniczych w Europie. W
Rolnictwo Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa
2024-06-14 | 07:59

Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa

„Muuuwimy o mlecznej rewolucji” (Moo’ving Dairy Forward) Nowy plan redukcji metanu w ramach ambicji Neutralności Emisyjnej (Net Zero) do 2050

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.