Komunikaty PR

Santander Leasing z ofertą finansowania fabrycznego Pichon

2021-05-25  |  11:30
Biuro prasowe
Kontakt
Biuro prasowe
Attention Marketing

ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Od maja br. rolnicy zainteresowani zakupem nowoczesnych maszyn firmy Pichon, światowego lidera w produkcji wozów asenizacyjnych i rozrzutników, mogą skorzystać z atrakcyjnych programów finansowania fabrycznego oferowanego przez Santander Leasing.

 

Marka PICHON jest obecna na rynku maszyn i urządzeń rolniczych od 1970 roku i należy do duńskiej firmy SAMSON AGRO Sp. z o.o. Maszyny posiadają szerokie możliwości indywidualnej konfiguracji dodatkowego wyposażenia na potrzeby każdego gospodarstwa. Specjalistyczne mieszadła oraz aplikatory doglebowe marki Pichon to rozwiązania najwyższej klasy,  wykorzystywane w gospodarstwach rolniczych, firmach komunalnych i przemysłowych. Maszyny marki Pichon obecne są w ponad 45 krajach.

 

- Jak wskazują nasze dane z czterech pierwszych miesięcy 2021 r. sfinansowaliśmy inwestycje w maszyny rolnicze na poziomie ponad 305 mln zł, rejestrując przy tym dodatnią dynamikę prawie 4 proc. r/r. Poza czynnikami sezonowymi, wniosek jest jeden, w naszej ocenie rolnictwo to branża, która w zeszłym i w pierwszej połowie tego roku słabiej odczuła skutki pandemii. Bardzo się cieszymy, że rozpoczynamy współpracę z tak renomowaną marką w Polsce. Jest to element konsekwentnie realizowanej strategii, opartej m.in. na ciągłym uzupełnianiu i poszerzaniu oferty skierowanej dla segmentu agro tworzonej w oparciu o bogaty program finansowań fabrycznych podkreśla Mariusz Artych, dyrektor rynku maszyn i urządzeń w Santander Leasing. – Dzięki współpracy z profesjonalnym partnerem jakim jest firma Pichon, mogliśmy wspólnie opracować w połowie 2021 r. program, wspomagający realizację kolejnych inwestycji w polskim rolnictwie – dodaje.

 


Jak wynika z badania Instytutu Rozwoju Gospodarczego SGH, wskaźnik koniunktury w rolnictwie w drugim kwartale br. powinien przynieść optymistyczną zmianę w rocznej dynamice wskaźnika, z uwagi na tzw. efekt bazy (bardzo niski poziom IRGAGR w drugim kwartale 2020 r.). To zarazem okres wiosennego ożywienia w rolnictwie,
po którym należy spodziewać się odwrócenia się tendencji spadkowej trwającej od połowy 2017 roku.

 

- Chcemy zadbać nie tylko to, aby nasi klienci otrzymali najbardziej innowacyjne maszyny, ale również ułatwić im dostęp do ich zakupu – mówi Albert Ciszek, dyrektor handlowy Pichon.  – Jestem przekonany, że razem z naszym partnerem Santander Leasing osiągnęliśmy ten cel, oferując odbiorcom najlepszy na rynku system finansowania fabrycznego. Mimo pandemii nie tylko utrzymaliśmy tempo produkcji, ale też stale wdrażamy nowe rozwiązania. To wszystko, w połączeniu ze zwiększoną dostępnością dzięki ofercie finansowania fabrycznego, pozwoli  jeszcze bardziej wzmocnić pozycję naszej marki - dodaje.

 

Finansowanie fabryczne Pichon oferowane przez Santander Leasing jest wygodnym rozwiązaniem, pozwalającym znacznie szybciej i na atrakcyjnych warunkach cenowych zakupić nowe maszyny rolnicze. Rolnicy mogą skorzystać z oferty pożyczek w dwóch wariantach: nieoprocentowanej pożyczki na 25 miesięcy oraz pożyczki na 60 miesięcy z atrakcyjnym oprocentowaniem.

 

Rolnicy, oprócz specjalnej oferty, mogą również skorzystać z szerokiej gamy produktów ubezpieczeniowych, np. ubezpieczenia GAP, które zapewnia ochronę przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub zniszczenia finansowanego środka trwałego, czy też ubezpieczenia Bezpieczna Rata zapewniającego spłatę raty w wypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Attention Marketing
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2 Biuro prasowe
2024-06-28 | 11:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Rolnictwo BRAK ZDJĘCIA
2024-06-18 | 11:45

Rolnictwo regeneratywne i niższy poziom emisji gazów cieplarnianych

CHICAGO, 13 czerwca 2024 – ADM (NYSE: ADM) i Bayer ogłosiły dziś rozszerzenie współpracy przewidującej wspólne działanie z rolnikami w celu dalszego rozwoju stosowania regeneratywnych praktyk rolniczych w Europie. W
Rolnictwo Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa
2024-06-14 | 07:59

Mars publikuje wielomilionowy plan zrównoważonego mleczarstwa

„Muuuwimy o mlecznej rewolucji” (Moo’ving Dairy Forward) Nowy plan redukcji metanu w ramach ambicji Neutralności Emisyjnej (Net Zero) do 2050

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.