Komunikaty PR

SM Mlekpol nagrodzona podczas XV Euroforum Polskiego Mleczarstwa

2022-05-19  |  12:01
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl

W dniach 16-19 maja odbyła się XV odsłona Euroforum Polskiego Mleczarstwa. Jednym z punktów wydarzenia było wręczenie nagród w konkursie „Innowacje Techniczne i Technologiczne w Mleczarstwie”. Po raz kolejny wśród laureatów znalazła się SM Mlekpol, która otrzymała statuetkę w trzech kategoriach: gospodarka energią, innowacyjne rozwiązania procesowe oraz ochrona środowiska.

Euroforum Polskiego Mleczarstwa to jedno z najważniejszych cyklicznych wydarzeń branżowych. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele polskich spółdzielni mleczarskich, współpracownicy firm przetwórczych, przedstawiciele nauki i mediów.

Wśród licznych prelekcji, paneli dyskusyjnych i prezentacji nie zabrakło miejsca, aby podziękować i wyróżnić najważniejszych przedstawicieli sektora mleczarskiego za ich wkład w rozwój branży. Podczas uroczystej gali wręczono nagrody dla laureatów Krajowej Oceny Przetworów Mlecznych oraz konkursu „Innowacje Techniczne i Technologiczne w Mleczarstwie”. To właśnie w tym konkursie została nagrodzona Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol za wdrożenie zmian w zakładowej oczyszczalni ścieków w Grajewie. Członkowie Kapituły docenili w ten sposób wprowadzenie wielu innowacyjnych rozwiązań procesowych, które pozwoliły na: ograniczenie zużycia energii, korzystanie w oczyszczalni z własnej energii elektrycznej i cieplnej, zmniejszenie zużycia wody oraz ograniczenie wpływu oczyszczalni na środowisko naturalne.

Nagroda uzyskana przez naszą Spółdzielnię jest kolejnym potwierdzeniem zasadności inwestycji podejmowanych przez SM Mlekpol. Cieszę się, że każdego roku możemy przyczyniać się nie tylko do rozwoju spółdzielni, ale również całej branży mleczarskiej. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom SM Mlekpol, którzy przyczynili się do zaplanowania, zaprojektowania oraz wdrożenia innowacyjnych rozwiązań, które znalazły uznanie wśród członków Kapituły Konkursowej. To duże wyróżnienie dla naszej Spółdzielni – powiedział Edmund Borawski, Prezes Zarządu SM Mlekpol.

Organizatorami wydarzenia są: Krajowe Stowarzyszenia Mleczarzy, Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich oraz Polski Komitet Międzynarodowej Federacji Mleczarskiej FIL/IDF.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Rolnictwo Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty Biuro prasowe
2025-03-12 | 06:00

Rolnicy dostaną 70 procent dopłaty

Resort rolnictwa zapowiedział kontynuację dofinansowywania ubezpieczenia zwierząt gospodarskich od chorób zakaźnych, rozpoczętego w 2025 roku. Dopłata ponownie wyniesie 70
Rolnictwo Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?
2024-12-17 | 14:00

Czy kolejne nowoczesne gospodarstwo zostanie zlikwidowane decyzją urzędników podległych MRiRW?

Jedna z najnowocześniejszych instalacji rolniczych w kraju - magazyn zbożowy w Goli k. Gostynia w woj. wielkopolskim należący do gospodarstwa Top Farms Wielkopolska,
Rolnictwo SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie
2024-12-02 | 01:00

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie

SVI podwaja moce produkcyjne, otwierając drugi moduł szklarni w Zdunowie. Firma już zapowiada kolejne inwestycje Dzięki uruchomieniu drugiego modułu szklarni w podwarszawskim Zdunowie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.