Rozkwit Zimowy - projekt studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
Studenci Warszawskiej Szkoły Filmowej wraz ze studentami Polsko- Japońskiej Akademii Technik Komputerowych już od roku pracują nad "Rozkwitem Zimowym" - krótkometrażowym filmem fabularnym gatunku science-fiction nt. katastrofy ekologicznej. Tworzą w nim rzeczywistość, której sami się obawiają. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.
Akcja filmu dzieje się w niedalekiej przyszłości. Świat jest już na granicy katastrofy ekologicznej. Tę pesymistyczną wizję twórcy traktują jako pretekst do opowiedzenia o tym co ich martwi - degradacji środowiska i utracie powszechnego dostępu do natury, która dzisiaj jeszcze jest ogólnodostępnym dobrem, ale każde kolejne pokolenie ma coraz więcej powodów żeby wątpić, że zawsze tak będzie.
- Gatunek science-fiction od zawsze był używany przez pisarzy i reżyserów do wskazania możliwych konsekwencji naszych aktualnych działań. Twórcy poprzez historię dziejącą się w przyszłości przypominają nam jak wygląda teraźniejszość. W tym świecie o naszych czasach wspomina się w formie bajek. Moją główną inspiracją do opowiedzenia tej historii jest analiza związku człowieka z przyrodą, oraz odpowiedzialności jaką człowiek wobec środowiska ponosi. Chcę przypomnieć o współzależności, której nie zawsze mamy świadomość; a nawet jeśli mamy, to po prostu wybieramy aby o niej nie pamiętać.- mówi Ivan Krupenikov, reżyser filmu.
Warszawska Szkoła Filmowa to wyższa szkoła filmowa założona przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA. Studenci już od roku pracują nad tym wymagającym projektem - są prawie na półmetku. Część zdjęć została zrealizowana, a efekty można zobaczyć w zwiastunie.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC objęło Patronatem Społecznym inicjatywę.
Zobacz zwiastun filmu: https://www.youtube.com/watch?v=GqSVqVlFaWc&t=2s
Ekipa twórców pracuje przy filmie non-profit. Scenografia, efekty specjalne i kostiumy powstają głównie dzięki kreatywności i determinacji. Przed nimi jeszcze mnóstwo pracy, a żeby film mógł powstać potrzebne jest im wsparcie. Dalej poszukują partnerów finansowych i medialnych, którzy pomogą im w dokończeniu tej historii.
Twórców można wesprzeć na portalu zrzutka.pl: https://zrzutka.pl/ykeau8
Chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania - można kontaktować się z nimi mailowo: rozkwitzimowyfilm@gmail.com
Zobacz stronę internetową filmu: https://www.rozkwitzimowy.com/
Backstage realizacji filmu jest widoczny na Instagramie: @rozkwit_zimowy

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.