Komunikaty PR

Rusza budowa osiedla Augustowska Vita we Wrocławiu

2024-06-05  |  11:30

Na wrocławskich Maślicach ruszają prace budowlane w projekcie Augustowska Vita. Osiedle realizowane przez firmę deweloperską Develia wyróżniać się będzie dopasowaniem do potrzeb młodych rodzin oraz bliskością terenów zielonych i rekreacyjnych. Funkcję generalnego wykonawcy powierzono firmie DEMIURG.

Projekt Augustowska Vita zakłada budowę dwóch nowoczesnych budynków. Powstaną w atrakcyjnym otoczeniu niskiej, willowej zabudowy. Inwestycja dostarczy 84 mieszkania w szerokiej gamie rozkładów i metraży, od 44 do 89 metrów kwadratowych. Dodatkową przestrzeń stanowić będzie przestronny balkon lub zielony ogródek. Mieszkańcy będą korzystać z podziemnej hali garażowej z komórkami lokatorskimi i boksami na rowery. Inwestycja będzie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Inwestycja wyróżnia się doskonałym otoczeniem. W sąsiedztwie znajduje się m.in. Park Maślicki. To duży obszar o charakterze leśnym i przeznaczeniu rekreacyjno-wypoczynkowym. Jednocześnie blisko połowę terenu osiedla zajmą powierzchnie zielone. Przestrzenie wspólne między budynkami urozmaicą alejki spacerowe, zróżnicowana roślinność, stoliki do gry w szachy oraz nowoczesny plac zabaw. Rowerzyści skorzystają ze stojaków na rowery oraz stacji naprawczej.

Deweloper postanowił wykorzystać zielone otoczenie poprzez otwarcie projektu na okoliczną przyrodę. – W trosce o dobre samopoczucie mieszkańców, podczas prac projektowych położyliśmy nacisk na jak największe przeszklenia. Dodaliśmy dużo okien narożnych, które wpuszczają do wnętrza więcej światła oraz umożliwiają ustawienie donic z dużymi roślinami. Pogłębiliśmy balkony, aby łatwiej było na nich rozmieścić meble wypoczynkowe – komentuje Grzegorz Błonar z departamentu Realizacji i Przygotowania Inwestycji w Develia S.A.

Realizacja osiedla Augustowska Vita ma potrwać około 18 miesięcy – przekazania mieszkań nabywcom zaplanowane są na IV kwartał 2025 roku.

Ogromnie cieszymy się, że jako Demiurg zrealizujemy inwestycję Augustowska Vita. Mamy kilkunastoletnie doświadczenie w budownictwie, specjalizujemy się w trudnych i skomplikowanych przebudowach w centrach dużych miast, dlatego jestem przekonany, że poradzimy sobie i z tym wyzwaniem. W ramach inwestycji przy ul. Augustowskiej we Wrocławiu powstaną dwa pięciokondygnacyjne budynki mieszkalne. Zieleń otaczająca budynki będzie spójna z otoczeniem. Nowoczesna zabudowa doskonale wpisuje się w ciche, spokojne i zielone obszary Maślic. Dodatkowo cieszy mnie fakt, że jako Demiurg możemy budować dla czołowego polskiego dewelopera, jakim jest Develia S.A. Zarówno nam, jak i inwestorowi zależy na jak najlepszej jakości realizacji inwestycji, dlatego jestem przekonany, że będzie to kolejna udana budowa w naszym wykonaniu. Na pewno będziemy informować na bieżąco o postępie prac – dodaje Marcin Śniegowski, Dyrektor Oddziału Wrocław w DEMIURGU.

Augustowska Vita to projekt, który dedykowany jest zwłaszcza młodym rodzinom z dziećmi. Docenią oni bogatą okoliczną ofertę edukacyjną. Przy ul. Suwalskiej znajduje się niedawno rozbudowany kompleks szkolno-przedszkolny, a przy ul. Lubelskiej funkcjonuje szkoła podstawowa z nową salą gimnastyczną. Infrastruktura w najbliższej przyszłości jeszcze się poszerzy. Przy ulicy Białostockiej budowany jest nowy zespół szkolno-przedszkolny. Jego otwarcie zaplanowane jest na wrzesień 2024 r.

 

O DEVELII 

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 52 osiedla, składające się w sumie ze 139 etapów inwestycyjnych – to 20 tys. mieszkań o powierzchni ponad 1 mln m kw. W 2023 r. firma wypracowała 1607,8 mln zł przychodu ze sprzedaży i 292,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej.

Kontakt dla mediów:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe Biuro prasowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Prawo

Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek

Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.