Rusza kampania GRUNT TO PODSTAWA
Tej wiosny firma J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. rusza z kampanią edukacyjną GRUNT TO PODSTAWA, której celem jest zwiększenie świadomości naszego społeczeństwa odnośnie korzyści, płynących
ze zbadania gruntu pod nieruchomością, zakładem przemysłowym lub w miejscu, gdzie planujemy uprawiać owoce, warzywa i rośliny.
Przed zakupem wymarzonej nieruchomości, budynku potrzebnego do działalności firmy albo działki letniskowej, chcemy mieć pewność, czy wybrane miejsce będzie bezpieczne, wygodne i przyjazne do życia lub pracy. Staramy się sprawdzić wszystko, zaczynając od lokalizacji, dostępu do mediów, a kończąc na przyszłym sąsiedztwie. Nie zawsze jednak myślimy o podstawie, czyli gruncie, na którym ma stanąć planowany budynek. Warto to zmienić i dowiedzieć się, czy ziemia, która już niedługo stanie się naszą przestrzenią do pracy, czy odpoczynku, naszym ogrodem lub działką uprawną nie zawiera przypadkiem szkodliwych zanieczyszczeń. Dzięki zbadaniu gruntu zyskamy pewność, że wybrane przez nas miejsce do życia codziennego (dom), odpoczynku (działka) lub pracy (zakład przemysłowy), w przyszłości nie zaskoczy nas na przykład nieurodzajem lub innymi problemami, z którymi będziemy musieli się zmagać. Warto pamiętać, że choć badania gruntu nie zawsze są wymagane, to usunięcie zanieczyszczeń już tak,a koszty remediacji bywają bardzo wysokie.
Wychodząc naprzeciw tym problemom, nasza firma uruchamia kampanię informacyjną, której celem jest zwiększenie świadomości istotnego znaczenia badania gruntu przed zakupem nieruchomości – mówi Filip Zieliński z J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Przekaz kampanii adresujemy nie tylko do deweloperów, którzy stanowią największy procent naszych klientów, ale też do osób prywatnych, planujących inwestycje, inwestorów budujących zakłady przemysłowe oraz do firm konsultingowych.
Po co w ogóle badać grunt?
Wyniki badań gruntu są wymagane przede wszystkim od deweloperów, którzy muszą przedstawić pełną dokumentację planowanej nieruchomości przyszłym nabywcom budynku (np. biura korporacji). Czasem jest to również konieczne do uzyskania decyzji środowiskowej i pozwolenia na budowę (szczególnie na terenach poprzemysłowych). Podzleceniami badań gruntów do laboratoriów zajmują się też zakłady przemysłowe. Dla inwestorów prywatnych wprawdzie nie ma wymogu badania gruntu, ale i tak warto je wykonać lub zażądać takiej dokumentacji od sprzedawcy intersującego nas terenu.
Chodzi o to, by mieć pewność, że fundamenty naszego domu zostaną zaprojektowane na odpowiednim podłożu – wyjaśnia Filip Zieliński. Aby mieć stuprocentową pewność, nie wystarczą badania geotechniczne. Warto je uzupełnić zleconymi badaniami laboratoryjnymi wykonanymi np. w naszej firmie.
J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. stawia na kompleksowość oferty, zapewniając szeroki wachlarz usług:
- Wykonanie odwiertów i akredytowany pobór próbek,
- Badania gruntu i wód podziemnych,
- Interpretacja wyników badań wraz z doradztwem,
- Opracowanie projektów planów remediacji, wraz z uzyskaniem decyzji RDOŚ, jeżeli zajdzie taka potrzeba,
- Realizacja i nadzór nad procesem remediacji.
Możemy też dostarczyć pojemniki oraz instrukcje, dzięki którym będzie można we własnym zakresie pobrać próbki do badania gleby, które następnie prześlecie do naszego laboratorium za pomocą poczty kurierskiej – uściśla Filip Zieliński. Badania zanieczyszczeń wykonujemy w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przeprowadzamy analizy metali ciężkich, związków nieorganicznych, związków organicznych, w tym: benzyny (C6-C12), olejów (C12-C40), węglowodorów aromatycznych – BTEX, wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych – WWA, węglowodorów alifatycznych, chlorobenzenów, chlorofenoli, PCB, pestycydów i innych zanieczyszczeń organicznych. W przypadku wystąpienia ewentualnych przekroczeń nasi specjaliści pomagają w wyborze optymalnego rozwiązania.
Otwarci na współpracę
Kampania GRUNT TO PODSTAWA zakłada nawiązanie współpracy z osobami i firmami, których działalność związana jest z branżą mieszkaniową, rolniczą i ogrodniczą. Powstaną materiały edukacyjne, strona internetowa kampanii oraz ulotki informacyjne na temat możliwych zanieczyszczeń. Wspólnie ze wszystkimi zainteresowanymi partnerami chcemy dzielić się wiedzą o gruntach nie tylko z profesjonalistami czy rolnikami, ale też ze wszystkimi, którzy planują budowę domów jednorodzinnych i uprawę ekologicznych ogródków – zaprasza do współpracy ekspert J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Zależy nam, by badania gruntu stały się często zamawianą usługą, dzięki której unikniemy niepotrzebnych kłopotów w przyszłości. Żyjmy świadomie, mieszkajmy świadomie i miejmy pewność, na jakim gruncie stawiamy swoje domy i gdzie uprawiamy warzywa. Wszak grunt to podstawa wszystkiego!
J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. stanowi grupę firm zlokalizowanych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej świadczących szeroki wachlarz wyspecjalizowanych usług dla przemysłu, handlu, transportu, dystrybucji i składowania. Spółka oferuje szeroki zakres akredytowanych analiz laboratoryjnych żywności, kosmetyków i produktów chemii gospodarczej, farmaceutyków, opakowań i artykułów przemysłowych, paliw ciekłych i stałych oraz chemikaliów, próbek środowiskowych (wody, ścieków, odpadów, gleb itp.) oraz opracowywanie dokumentacji środowiskowej, przeprowadzanie testów konsumenckim oraz badanie sprzętu elektronicznego i elektrycznego.
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.