Komunikaty PR

Rynek pracy w branży ubezpieczeń w trakcie pandemii

2020-09-23  |  16:29
Biuro prasowe

Pandemia Covid-19 wywarła ogromny wpływ na polską gospodarkę. Rynek pracownika ponownie został zastąpiony rynkiem pracodawcy. Branża ubezpieczeniowa, tak samo jak wszystkie, odczuła skutki pandemii, lecz odważnie próbuje stawić jej czoła i ma się całkiem dobrze, czego przykładem jest Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, który cały czas zdobywa nowych Partnerów.

W obecnych czasach maksymalna i sprawna informatyzacja firm oraz przedsiębiorstw jest niezbędna.  Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, jako lider branży ubezpieczeń,  wprowadził usługę zdalnego biura dla wszystkich pracowników, udostępniając najnowszą wersję systemu transakcyjnego. Dzięki niemu klienci posiadają dostęp do wszystkich ważnych dla nich informacji np. ważności polisy czy terminach płatności. Firma zachowuje tradycyjną formę kontaktu z klientem, jednak agenci są także dyspozycyjni przez cały czas w formie zdalnej, co jest dużym ułatwieniem w obecnych czasach tzw. spotkań „online”.

Potencjalni pracownicy we wszystkich branżach odczuli dotkliwie zmniejszającą się ilość ofert zatrudnienia na rynku, a znaczna ilość osób utraciła swoją dotychczasową pracę. Studentom oraz absolwentom szkół coraz ciężej znaleźć miejsce pracy, gdyż na ich miejsce najczęściej wybierani są doświadczeni kandydaci. Zmniejszająca się dostępność ofert dotknęła także osoby starsze. Nie mniej jednak, branża ubezpieczeniowa, a w tym Dom Ubezpieczeniowy Spectrum, daje możliwość rozwoju wszystkim. Spectrum zaprasza do współpracy agentów, którzy pracują w branży od lat ale chcą pracować na najnowocześniejszych narzędziach, dzięki którym przygotują ofertę w minutę, jak również wszystkie osoby, które marzą o posiadaniu własnego biznesu, byciu własnym szefem, zarabianiu i spełnianiu swoich marzeń. Partnerami Spectrum zostają również osoby prowadzące biznesy z branż pokrewnych, ale chcący zdobyć dodatkowe doświadczenia  i środki w tym biznesie. Współpracują z nami małżeństwa, pary ale również i całe rodziny. Wiemy, że dla naszych Partnerów ważne jest spędzanie czasu ze swoimi bliskimi, a ta praca daje im taką możliwość. Nasi Partnerzy nie tylko zarabiają, ale przede wszystkim mają czas na realizowanie swoich pasji na co dzień. Cieszymy się, że tak wiele osób już nam zaufało.– dodaje Mariusz Długołecki, koordynator ds. Rozwoju Sieci w Domu Ubezpieczeniowym Spectrum

Bezsprzecznie pandemia koronawirusa dotknęła wszystkich na rynku pracy, zarówno pracowników, jak i same firmy. Należy dokładać wszelkich starań, aby walczyć z jej negatywnymi konsekwencjami. Branża ubezpieczeniowa doskonale sobie z tym radzi, a dzięki wprowadzaniu nowoczesnych technologii, obecni, jak i przyszli, partnerzy Domu Ubezpieczeniowego Spectrum, nie muszą martwić się o swoją przyszłość na rynku.

Dom Ubezpieczeniowy Spectrum – lider rozwiązań biznesowych dla branży ubezpieczeniowej, który dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania (know-how dla multiagenta). Jest twórcą najlepszego na rynku oprogramowania do sprzedaży ubezpieczeń i zarządzania mutliagencją. Multifunkcyjny system transakcyjny SADUS pozwala w  niespełna minutę przygotować ofertę, tym samym ułatwiając pracę agentom. Od 2006 specjalizuje się w doradztwie oraz sprzedaży produktów ubezpieczeniowych osobom fizycznym i podmiotom gospodarczym. W ofercie Domu Ubezpieczeniowego Spectrum znajdziemy ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych.

https://dus.net.pl/

Zostań partnerem biznesowym. Szczegóły współpracy znajdują się pod likiem: https://dus.net.pl/oferta/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ubezpieczenia 88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia Biuro prasowe
2024-12-05 | 13:00

88% rolników sięga po dodatkowe ubezpieczenia

Polscy rolnicy coraz bardziej świadomie podchodzą do ochrony swoich gospodarstw. Już 88% z nich, poza obowiązkowymi polisami, sięga po dodatkowe produkty ubezpieczeniowe – wynika z
Ubezpieczenia Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku
2024-11-22 | 08:20

Cyberpolisa nie uchroni przed hakerem, ale złagodzi skutki ataku

Posiadanie ubezpieczenia od ryzyka utraty bądź kradzieży danych osobowych deklaruje od 13 do 28 proc. firm z sektora MŚP, w zależności od ich wielkości. Ale choć cyberpolisy są coraz
Ubezpieczenia Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie
2024-11-20 | 11:00

Cyberzagrożenia wobec portów morskich w Europie

Porty jako infrastruktura krytyczna Porty są dziś kluczową infrastrukturą dla gospodarek Europy, obsługując znaczną część międzynarodowego handlu. Około 75% europejskiego importu i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety

– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.

Prawo

Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.