Komunikaty PR

Rynek suplementów diety w Polsce: wzrost o 3% w 2020 roku

2020-07-21  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Marketing
PMR

Królewska 57
30-081 Kraków
marketing|pmrcorporate.com| |marketing|pmrcorporate.com
12 340 51 00
www.pmrmarketexperts.com
Do pobrania Pakiet PR ( 0.53 MB )

Według najnowszych prognoz PMR, zawartych w raporcie „Rynek suplementów diety w Polsce 2020. Prognozy rozwoju na lata 2020-2025” sprzedaż suplementów diety w Polsce w aptekach i poza nimi (w sklepach, na stacjach benzynowych i wszystkich innych placówkach handlu detalicznego, włączając w to np. siłownie) wzrośnie w 2020 r. o 2,6% i osiągnie wartość prawie 6 mld zł w cenach detalicznych*.

 

Sprzedaż w aptekach motorem wzrostu

Sprzedaż suplementów diety w aptekach, które nie zostały zamknięte w czasach lockdownu, jest motorem wzrostu rynku – przede wszystkim w marcu 2020 r., kiedy zanotowano historycznie rekordowe wzrosty. Jednocześnie szacujemy, że wartość sprzedaży pozaaptecznej w 2020 r. spadnie o 1% (w scenariuszu bazowym). Jeżeli chodzi o kategorie suplementów najlepiej będą sprzedawać się produkty na odporność i stosowane w infekcjach, jak również witaminy i minerały.

 

Wzrost świadomości zdrowotnej głównym pozytywnym skutkiem pandemii koronawirusa

Czynnikiem, który mógłby najbardziej wpłynąć na rozwój rynku suplementów diety jest, ponownie jak w poprzedniej edycji badania świadomość konsumentów odnośnie tych produktów. Obecnie, na utrzymanie wskazań wpłynąć mogło przekonanie, że ludzie w obliczu pandemii koronawirusa będą bardziej dbać o profilaktykę, co przejawi się również w zażywaniu suplementów diety, wynika z badania przeprowadzonego przez PMR wśród 100 firm obecnych na rynku suplementów diety w Polsce.

Aż jedna trzecia respondentów wskazuje na czynnik poprawy sytuacji ekonomicznej – jest to zrozumiałe w obliczu prognoz na rok 2020, które zakładają recesję gospodarczą. W wyniku spadającej sprzedaży, więcej firm niż w poprzednich edycjach badania liczy również na intensyfikację działań marketingowych i zewnętrzną pomoc finansową np. z UE.

Wśród sfer wymagających regulacji prawnej respondenci wymieniają:

  • przepisy odnośnie wprowadzania suplementów diety na rynek
  • przepisy dotyczące reklamy
  • dostosowanie przepisów polskich do regulacji unijnych
  • przepisy mające na celu obniżenie kosztów pracodawcy
  • przepisy celne
  • przepisy dotyczące składu suplementów diety – substancji dozwolonych i ich dawek.

 

<wykres>

 

Inne wymieniane przez firmy czynniki, które mogłyby wpłynąć na rozwój ich działalności to:

  • koniec pandemii, powrót pacjentów do aptek
  • dobra, wykwalifikowana kadra
  • minimalizacja kosztów wytwarzania
  • spadek kursu walut
  • szukanie metod alternatywnych dla służby zdrowia
  • uniezależnienie się od rynku chińskiego
  • kampanie społeczne poprawiające wizerunek suplementów diety.

 

* według jednego ze scenariuszy przedstawionego w raporcie tj. scenariusza bazowego zakładającego względnie stałą liczbę zachorowań na COVID-19 do końca roku i brak powrotu do restrykcji

 

Najnowsze materiały prasowe firmy PMR można znaleźć na naszej stronie:  https://www.pmrmarketexperts.com/press-room/

 

 

AUTOR
Monika Stefańczyk
Pharma and Healthcare Business Unit Director

KONTAKT DLA MEDIÓW
marketing@pmrcorporate.com
Tel. +48 12 34 05 135

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.