Komunikaty PR

Rynek walutowy wart miliardy – podsumowanie wydarzeń w 2019 r.

2020-01-27  |  13:40
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Jasnoch
Currency One

Szyperska 14
61-754 Poznań
magdalena.jasnoch|currency-one.com| |magdalena.jasnoch|currency-one.com
517426896
walutomat.pl
Do pobrania Raport ( 1.16 MB )

 

Za sukcesem kantorów internetowych stoi możliwość oszczędzenia czasu i pieniędzy. To sprawia, że Polacy coraz częściej decydują się na wymianę walut online. Jak wygląda dziś wartość rynku kantorów internetowych w Polsce oraz jakie wydarzenia wpłynęły na rynek walutowy w 2019? Eksperci Currency One przygotowali raport podsumowujący te zagadnienia i miniony rok.

 

Sytuacja w Polsce

Rynek kantorów internetowych cały czas rośnie. Jak szacują eksperci Currency One, operatora serwisów Walutomat.pl i Internetowykantor.pl, obroty e-kantorów wyniosą rocznie około 40-45 miliardów złotych. To jednak szacunki tylko pozabankowych podmiotów oferujących wymianę walut w sieci. Do tego dochodzą jeszcze obroty bankowych kantorów internetowych, które zaczęły lawinowo powstawać po sukcesie serwisów, oferujących te usługi. 

Dynamika rynku sprawia, że kantory online wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaczynają oferować swoim konsumentom szereg usług dodatkowych, takich jak np. transfery zagraniczne czy wypłatę gotówkową w placówkach partnerskich. Mimo bardzo konkurencyjnego rynku,  firmy z branży wymiany walut online cały czas zwiększają liczbę klientów.

Rynek walutowy w 2019

To, za ile możemy nabyć konkretną walutę determinowane jest przez wiele czynników i jest to oczywiste, nawet bez zaawansowanej wiedzy na temat rynku Forex. Bezpośredni wpływ na kursy poszczególnych walut ma relacja pomiędzy popytem i podażą, natomiast to nie wszystko. Cenę waluty determinuje równie często wiele ekonomicznych, a także polityczno-gospodarczych czynników. 

W 2019 roku nie brakowało emocji praktycznie na żadnym z rynków. Początek roku stał pod znakiem brexitu, który nadal w 2020 roku jest kwestią nierozwiązaną.  Kolejnym newralgicznym wydarzeniem, które miało wpływ na rynek walut była wojna handlowa między USA a Chinami. W ciągu roku byliśmy świadkami licznych zwrotów akcji i eskalacji, a liczne instytucje prześcigały się w obniżaniu perspektyw dla globalnego PKB. W Polsce również nie brakowało ciekawych wydarzeń. Wybory parlamentarne, rosnąca inflacja, zapowiedzi polityczne. W rok 2020 wchodzimy z najwyższą dynamiką cen od 7 lat. 

Aby poznać szczegóły podsumowania zeszłego roku, jeśli chodzi o rynki walutowe i kantory internetowe, a także to jakimi wydarzeniami będą żyły rynki w 2020 roku, zapraszamy do pełnej lektury raportu przygotowanego przez Currency One SA, który można znaleźć pod linkiem:

 

https://currency-one.com/wordpress/wp-content/uploads/2020/01/currency_one_raport_walutowy.pdf

 

Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl. Spółka była wielokrotnie nagradzana za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy się pozycją jednego z liderów niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług Currency One korzysta już ponad 650 tysięcy klientów. Za pomocą serwisów Internetowykantor.pl i Walutomat.pl klienci indywidualni i firmowi mogą wymieniać 21 walut oraz dokonywać przelewów złotówkowych i walutowych na rachunki własne i innych osób oraz firm do ponad 40 krajów świata.

 

Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010 r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie
z usług serwisu korzysta ponad 315 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 5 miliardów złotych.

Walutomat.pl to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. Obecnie z serwisu korzysta ponad 340 tys. klientów, którzy co miesiąc realizują 115 tys. transakcji. W ciągu 10 lat klienci wymienili za jego pośrednictwem ponad 65 mld złotych.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Currency One
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse BRAK ZDJĘCIA
2025-03-24 | 13:30

Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Polska scena fintechowa dynamicznie się rozwija, a lokalne firmy technologii finansowej coraz śmielej wkraczają na rynki międzynarodowe. Współpraca Walletto Fintech Poland z Fintech Poland otwiera nowe możliwości
Finanse Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii
2025-03-19 | 10:00

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Giełdę określa się często mianem barometru gospodarki, gdyż w dużej mierze oddaje kondycję najważniejszych spółek i ogólne nastroje na rynku. Tym samym, indeksy
Finanse Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
2025-03-11 | 06:00

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein

Anna Górecka-Kuczmowska, z wieloletnim doświadczeniem w branży finansowej, dołączyła do zespołu Thompson&Stein jako Head of Finance and Accounting CEE. Na nowym

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Prawo

Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.

Handel

Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.