Są pierwsi w Polsce! Ich aplikacja to rewolucja w nieruchomościach!

Aplikacja Erevie pozwala wyszukiwać, a także oceniać oferty z różnych polskich portali. Będzie zawierała zarówno poradniki tekstowe, jak i filmy instruktażowe. Dzięki temu osoby mniej doświadczone będą wiedziały, co i jak należy sprawdzić przy zakupie.
Eksperci szacują, że wciąż brakuje nam 2 milionów mieszkań. Ceny nieruchomości ciągle rosną. Jednocześnie na rynku przybywa ofert. W Polsce działa niezależnie od siebie kilka portali, na których osoby fizyczne oraz biura nieruchomości mogą publikować swoje ogłoszenia.
Brak jest jednak popularnej i dostępnej dla wszystkich platformy, która pozwoliłaby na zebranie nieruchomości spełniających kryteria w jednym miejscu.
Nie istnieje też żadne rozwiązanie, które pozwoliłoby na ocenę treści ogłoszenia ze stanem faktycznym.
Czas również nie sprzyja przyspieszeniu procesu zakupowego.
Przed podjęciem decyzji zakupowej Polacy oglądają średnio 5 nieruchomości. Muszą przy tym wygospodarować czas na analizowanie ogłoszeń na różnych portalach, obejrzenie wybranych propozycji i weryfikację ich stanu.
W związku z tymi wyzwaniami, młody start-up założony przez przedsiębiorcę związanego z branżą nieruchomości, pracuje nad aplikacją, która ułatwi nabywanie mieszkań, domów oraz innych obiektów.
Pomysł na nowatorską aplikację został doceniony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, z której uzyskał dofinansowanie.
Erevie, bo taką nazwę nosi oprogramowanie, na przełomie 2023 i 2024 roku trafi do AppStore i Google Play.
Funkcjonalności Erevie zostały zaprojektowane z myślą zarówno o tych, którzy stawiają pierwsze kroki w zakupach nieruchomości, jak też tych, którzy pracują w branży od lat – mówi Krzysztof Świaniewicz, autor pomysłu.
Poza wyszukiwaniem ogłoszeń z różnych portali, ich agregowaniem czy możliwością oceny, tworzymy również rozległą bazę wiedzy – dodaje.
Dzięki innowacyjnemu mobilnemu narzędziu, osoby mniej doświadczone będą wiedziały, co i jak należy sprawdzić przy zakupie. Aplikacja będzie zawierała zarówno poradniki tekstowe, jak i wideo instruktażowe.
Dla pośredników, inwestorów i tzw. sourcerów czy filperów zostaną udostępnione takie funkcjonalności jak: giełda okazji, czyli wirtualna przestrzeń do poszukiwania okazji oraz partnerów inwestycyjnych. Powstanie też baza kontaktów, kalendarz wewnątrz aplikacji i kalkulatory inwestycyjny.
Aplikacja pojawi się niebawem – premiera będzie miała miejsce na przełomie roku.
Naszym celem jest zrewolucjonizowanie obrotu nieruchomościami poprzez skupienie w jednym narzędziu grupy funkcji, które ułatwią wszystkim pracę – wyjaśnia Krzysztof Świaniewicz – czy to poszukiwanie, czy sprzedaż lub wynajem – podsumowuje.
Wcześniej niespotykanym rozwiązaniem jest z pewnością system recenzowania ogłoszeń z różnych portali przez użytkowników aplikacji. Nowością jest też możliwość zarabiania poprzez recenzowanie ofert - zarówno tych weryfikowanych z własnej inicjatywy, jak i na zlecenie innych użytkowników poszukujących własnej nieruchomości.
Dzięki tej funkcji pomysłodawcy chcą oszczędzić czas kupujących, a osoby wystawiające nieruchomości zachęci do opisywania stanu faktycznego takim, jakim jest.
Będzie to zupełnie nowa jakość w obrocie nieruchomościami.

Rynek pracy w Polsce 2025: gdzie szukać pracy i jak zwiększyć swoje szanse na sukces?

Business Centre Club po raz 32. docenił firmy spełniające najwyższe standardy w biznesie

Jak inwestować w dobrą sztukę w 2025 roku? Kluczowe wskazówki dla kolekcjonerów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Pierwsze efekty prac deregulacyjnych możliwe już jesienią. Ten proces uwolni w firmach środki na inwestycje
Prace nad pakietami deregulacyjnymi trwają. Biznes liczy na ich sprawne przeprocesowanie, ale i tak nie spodziewa się, żeby pierwsze efekty były widoczne przed jesienią. Dziś przedsiębiorcy 40 proc. swojego czasu spędzają na wypełnianiu różnego typu wymagań, a dodatkowo wstrzymują się z inwestycjami ze względu na niestabilność prawa. Zdaniem przedsiębiorców deregulacja to krok w dobrym kierunku, który pozwoli na przesunięcie zamrożonych w bankach pieniędzy na inwestycje i zwiększy konkurencyjność polskich firm.
Ochrona środowiska
Nowa wersja programu Czyste Powietrze zwiększa wymagania wobec wykonawców instalacji. Nie wszystkie firmy są w stanie im sprostać

Aktualizacja programu Czyste Powietrze, która wystartowała 31 marca br., przyniosła m.in. uszczelnienie zasad finansowania oraz zwiększenie monitoringu wykonawców. – Obecna edycja programu jest najbardziej wymagająca ze wszystkich, jakie do tej pory realizowaliśmy – mówi Paweł Bednarek, prezes zarządu Columbus ONE. Wiele firm nie było w stanie się odpowiednio przygotować do zmian i teraz wstrzymały pozyskiwanie nowych klientów. Grupa Columbus ma ambicję, by konsolidować ten bardzo rozdrobniony rynek.
Handel
Na platformach sprzedażowych mogą się znajdować szkodliwe produkty. Dotyczy to całego rynku online

Badanie odzieży i bielizny zakupionych na dwóch azjatyckich platformach wykazało obecność w części z nich niebezpiecznych związków w niepokojących stężeniach – wynika z Raportu Federacji Konsumentów. Podobne produkty mogą się jednak również znajdować na polskich czy międzynarodowych platformach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.