Santander Consumer Bank bierze udział w 19. edycji Biegu Po Nowe Życie
Santander Consumer Bank bierze udział w 19. edycji Biegu Po Nowe Życie
Już 18 września br. odbędzie się 19. edycja Biegu Po Nowe Życie, ważnego wydarzenia na mapie wspierania polskiej transplantologii, którego Partnerem Generalnym jest Santander Consumer Bank. Tym razem po raz trzeci odbędzie się ona na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Inicjatywa ma za zadanie popularyzować świadome dawstwo organów do przeszczepu. W wydarzeniu co roku biorą udział osoby po zabiegu transplantacji z całej Polski wraz z lekarzami oraz znanymi osobistościami. W tym roku będą to m.in. Katarzyna Dąbrowska, Adrian Mielnik, Anita Jańcia, Rafał Cieszyński, Katarzyna Pakosińska, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha i Michał Olszański. Nie zabraknie również ambasadora i współtwórcy akcji – Przemysława Salety.
Wrocław, 14 września 2021 r. Celem Biegu po Nowe Życie jest edukacja społeczeństwa w zakresie przeszczepów. Wydarzenie wspiera polską transplantologię, upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów, ratując życie Polakom i kończąc dramat wielu rodzin. Tylko w okresie od stycznia do sierpnia br. przeszczepiono 879 narządów od zmarłych i żywych dawców. Kolejka oczekujących jednak się nie zmniejsza. Z danych zebranych przez Poltransplant, Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne ds. Transplatancji, wynika, że w sierpniu br. na przeszczep czekało aż 1665 osób. Właśnie dlatego edukacja społeczeństwa w tym temacie jest tak istotna.
Ideę świadomego dawstwa narządów jak zwykle będą promować znane osobistości, w tym aktorzy, sportowcy i przedstawiciele nauki, i mediów, którzy wezmą udział w wyjątkowym marszu nordic walking wraz z osobami po przeszczepie. W 19. edycji biegu będą to, m.in. ambasador akcji Przemysław Saleta, Katarzyna Dąbrowska, Adrian Mielnik, Anita Jańcia, Rafał Cieszyński, Katarzyna Pakosińska, Piotr Rubik, Rafał Zawierucha i Michał Olszański. Partner Generalny wydarzenia, Santander Consumer Bank, będzie reprezentowany przez swoich pracowników. Na miejscu pojawią się Tomasz Mueller, Hanna Zimoń, Krzysztof Bednarz, Mirosław Gromnicki, Joanna Machowska oraz członek Zarządu, Mariusz Klepacz.
- W czerwcu spotkaliśmy się w Wiśle, by wspólnie stanąć na starcie 18. Biegu po Nowe Życie i wspierać osoby po przeszczepieniach. Tym razem bieg odbędzie się w Warszawie, ale cel wciąż mamy taki sam – być blisko najbardziej potrzebujących, zwrócić uwagę na to, że transplantacja to dla wielu osób nowy początek i mimo tak trudnej sytuacji, jaką jest przeszczepienie, można nadal cieszyć się życiem – mówi Mariusz Klepacz, Członek Zarządu Santander Consumer Banku. - Każda edycja biegu to dla nas bardzo ważne wydarzenie, w którym chętnie uczestniczą również nasi pracownicy, co bardzo nas cieszy. To okazja nie tylko do aktywności sportowej, ale również wspaniały czas spędzony wśród grona fantastycznych, uśmiechniętych ludzi, którzy dostali drugą szansę – dodaje.
Tegoroczny bieg po raz trzeci odbędzie się na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Początek wyznaczono na godzinę 11:00. Jak zawsze jego uczestnicy będą poruszać się w sztafetach złożonych z trzech osób. Każda z nich będzie miała do przejścia symboliczny kilometr z pomocą kijków do nordic walking.
Więcej informacji na temat wydarzenia oraz stanu polskiej transplantologii można znaleźć na stronie głównej Biegu po Nowe Życie pod adresem: https://transplantologia.info/

Biznes z misją. Diagnostyka podsumowała działania w obszarze ESG

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.