Santander Leasing jako pierwsza firma leasingowa podpisała umowę z BGK
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing jako pierwsza firma leasingowa podpisała umowę z BGK w sprawie zabezpieczenia gwarancją zawieranych umów leasingu.
Nowa gwarancja zabezpieczy spłatę należności z tytułu transakcji leasingowej (leasing lub pożyczka leasingowa) oferowanej przez Santander Leasing firmom z segmentu MSP. Gwarancje BGK dla leasingu wykorzystują środki Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego i mają wspierać przedsiębiorców w okresie pandemii.
- Dzięki podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowie, już w czerwcu br. udostępnimy naszym klientom nowe możliwości zawierania umów leasingu lub pożyczki zabezpieczonej gwarancją BGK. To istotne ułatwienie oraz wsparcie dla firm w zakresie dostępu do finansowania, zwłaszcza tych, które w znaczny sposób odczuły skutki pandemii – mówi Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing. - Istotne jest, że programy gwarancji skierowane do przedstawicieli małych i średnich firm mają realny wpływ na gospodarkę, gdyż umożliwiają im rozwój, inwestowanie, nabywanie przedmiotów wykorzystywanych w działalności. W ten sposób, poszerzona zostaje dostępność kapitału, a tym samym zapewnienie płynności i możliwości inwestowania, mimo często trudnych warunków rynkowych. Dlatego cieszy nas bardzo, że BGK podejmuje z nami współpracę w zakresie tak ważnych programów pomocowych dla firm – dodaje.
W obecnej sytuacji rynkowej ważne jest zabezpieczenie mechanizmów wzajemnych świadczeń – taką właśnie możliwość zapewnia zawarta przez Santander Leasing umowa z BGK. Może to być szczególnie istotne dla przedsiębiorców z krótką historią kredytową lub z niewystarczającym majątkiem na zabezpieczenie swoich inwestycji, jak też tych których dotykają skutki pandemii.
Gwarancja portfelowa BGK, realizowana we współpracy z firmami leasingowymi, skierowana jest do przedsiębiorców z segmentu MSP, którzy finansują swoje inwestycje w oparciu o leasing lub pożyczkę. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem takiej gwarancji mogą liczyć na zabezpieczenie nawet do 80 proc. wartości kapitału z transakcji. Okres podpisanej gwarancji może liczyć od 3 do 120 miesięcy. Wszystkie formalności będzie można przeprowadzić bezpośrednio w kontakcie ze spółką leasingową.
Santander Leasing planuje udostępnić możliwość zawierania umów i skorzystania z gwarancji w czerwcu br. o czym będzie informować w kolejnych komunikatach.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.