Santander Leasing jako pierwsza firma leasingowa podpisała umowę z BGK
Attention Marketing
ul. Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/
Santander Leasing jako pierwsza firma leasingowa podpisała umowę z BGK w sprawie zabezpieczenia gwarancją zawieranych umów leasingu.
Nowa gwarancja zabezpieczy spłatę należności z tytułu transakcji leasingowej (leasing lub pożyczka leasingowa) oferowanej przez Santander Leasing firmom z segmentu MSP. Gwarancje BGK dla leasingu wykorzystują środki Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego i mają wspierać przedsiębiorców w okresie pandemii.
- Dzięki podpisanej z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowie, już w czerwcu br. udostępnimy naszym klientom nowe możliwości zawierania umów leasingu lub pożyczki zabezpieczonej gwarancją BGK. To istotne ułatwienie oraz wsparcie dla firm w zakresie dostępu do finansowania, zwłaszcza tych, które w znaczny sposób odczuły skutki pandemii – mówi Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing. - Istotne jest, że programy gwarancji skierowane do przedstawicieli małych i średnich firm mają realny wpływ na gospodarkę, gdyż umożliwiają im rozwój, inwestowanie, nabywanie przedmiotów wykorzystywanych w działalności. W ten sposób, poszerzona zostaje dostępność kapitału, a tym samym zapewnienie płynności i możliwości inwestowania, mimo często trudnych warunków rynkowych. Dlatego cieszy nas bardzo, że BGK podejmuje z nami współpracę w zakresie tak ważnych programów pomocowych dla firm – dodaje.
W obecnej sytuacji rynkowej ważne jest zabezpieczenie mechanizmów wzajemnych świadczeń – taką właśnie możliwość zapewnia zawarta przez Santander Leasing umowa z BGK. Może to być szczególnie istotne dla przedsiębiorców z krótką historią kredytową lub z niewystarczającym majątkiem na zabezpieczenie swoich inwestycji, jak też tych których dotykają skutki pandemii.
Gwarancja portfelowa BGK, realizowana we współpracy z firmami leasingowymi, skierowana jest do przedsiębiorców z segmentu MSP, którzy finansują swoje inwestycje w oparciu o leasing lub pożyczkę. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem takiej gwarancji mogą liczyć na zabezpieczenie nawet do 80 proc. wartości kapitału z transakcji. Okres podpisanej gwarancji może liczyć od 3 do 120 miesięcy. Wszystkie formalności będzie można przeprowadzić bezpośrednio w kontakcie ze spółką leasingową.
Santander Leasing planuje udostępnić możliwość zawierania umów i skorzystania z gwarancji w czerwcu br. o czym będzie informować w kolejnych komunikatach.
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech

Obawiasz się bessy na giełdzie? Sprawdź, co łączy największe krachy w historii

Siła kobiet w biznesie: Anna Górecka-Kuczmowska na czele finansów i księgowości w Thompson&Stein
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Firmy z branży drzewnej i meblarskiej muszą się przygotować na rygorystyczne wymogi. Konieczne będzie dokumentowanie pochodzenia drewna
Unijne rozporządzenie przeciw wylesianiu (EUDR) obejmie ok. 120 tys. polskich firm działających w branży drzewnej, meblarskiej i sektorach pokrewnych. Chociaż wdrożenie nowych przepisów zostało odroczone o rok, eksperci podkreślają, że przedsiębiorcy powinni się przygotowywać do nich już teraz, żeby uniknąć problemów za kilka–kilkanaście miesięcy, ponieważ rozbudowane wymogi EUDR oznaczają m.in. konieczność ścisłego monitorowania łańcucha dostaw, dokumentowania pochodzenia surowców i zapewnienia zgodności z przepisami krajów ich pochodzenia.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Media i PR
Temat deregulacji dominuje media tradycyjne i społecznościowe. Więcej pozytywnej narracji niż negatywnych uwag

Od 10 lutego do 10 marca 2025 roku liczba publikacji medialnych na ten temat była o niemal 20 proc. większa niż w całym 2024 roku – wynika z danych IMM. Temat interesuje nie tylko biznes, ale i przeciętnych Polaków – 15 tys. wpisów w mediach społecznościowych miało prawie milion interakcji. Większość materiałów ma wydźwięk neutralny, ale te pozytywne dominują nad negatywnymi. To jeden z głównych tematów w trwającej kampanii wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.