Schneider Electric dołącza do Polskiego Stowarzyszenia ESG
Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, a także od lat jedna z najbardziej zrównoważonych firm na świecie, dołączył do grona członków Polskiego Stowarzyszenia ESG, kluczowej organizacji zrzeszającej liderów zrównoważonego rozwoju i nadającej ton dyskusjom w tych istotnych kwestiach w Polsce.
Realizacja zobowiązań wobec społeczeństwa w zakresie celów zrównoważonego rozwoju, technologiczne sustainability, dekarbonizacja i wdrażanie narzędzi i usług cyfryzujących sektor energetyki to główne tematy, które rozpoczynają agendę działań coraz większej grupy przedsiębiorstw w Polsce. Jednocześnie, nierzadko odkładając na bok kwestie konkurencyjności, coraz częściej przedsiębiorstwa podejmują dialog na rzecz edukacji rynku w tym zakresie, dzieląc się wspólnie najlepszymi scenariuszami i dostosowując możliwości wdrażania poszczególnych rozwiązań na lokalnym rynku.
Działania te idą w parze ze zobowiązaniami na poziomie krajowym i regionalnym, w myśl których Polska musi dążyć do optymalizacji energetycznej i niwelowania śladu węglowego. Jest to także elementem misji Schneider Electric. Firma od lat wspiera największe przedsiębiorstwa na świecie w zmniejszeniu ich emisji dwutlenku węgla. Celem jest zmniejszenie wysokości emisji tych firm o połowę już do 2025 roku.
– Cieszę się, że brzmiący tajemniczo dla niektórych osób akronim ESG jest nie tylko coraz bardziej czytelny, ale kolejne przedsiębiorstwa w Polsce wkładają ogromny wysiłek w realizację wynikających z niego zobowiązań. Tym bardziej cieszę się, że jako Schneider Electric dołączyliśmy do stowarzyszenia, które skupia liderów tego zagadnienia w naszym kraju. Stworzenie platformy dialogu i wymiany najlepszych praktyk to doskonały pierwszy krok, aby dotrzeć do jak największej liczby przedsiębiorstw i osób, które już teraz są zobowiązane do raportowania realizacji celów, albo będą zobowiązane w niedalekiej przyszłości, a teraz szukają wiedzy i poparcia co do podejmowanych inicjatyw – mówi Wojciech Świątek, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Schneider Electric.
Zrównoważony rozwój jest od wielu lat jednym z głównych fundamentów działalności Schneider Electric na całym świecie. Już w 2005 roku, w parze ze wsparciem gospodarek w zrównoważonym rozwoju i oszczędnościach w emisji CO2 na poziomie ponad 120 milionów ton, firma zaczęła monitorować swój wpływ na społeczeństwo i planetę, zapewniając przy tym dostęp do energii dla ok. 30 milionów ludzi na całym świecie. Co więcej, pod koniec 2022 roku Schneider Electric znalazł się na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100 dwunasty rok z rzędu.
– Jesteśmy zaszczyceni, że Schneider Electric – firma tak odpowiedzialnie podchodząca do tematów związanych ze zrównoważonym rozwojem, dołączyła do Polskiego Stowarzyszenia ESG. Łączą nas wspólne idee. Zależy nam na zmianach, jakie wprowadzamy wewnątrz naszych organizacji, ale też ogromną wagę przywiązujemy do szerzenia wiedzy i dzielenia się dobrymi praktykami. Jesteśmy największą organizacją ESG w Polsce, a naszą siłą są eksperci z różnych obszarów. Cieszymy się i jednocześnie jesteśmy dumni, że naszym Partnerem jest Schneider Electric, lider działający w jednym z najważniejszych sektorów dotyczącego ESG – podkreśla Joanna Dargiewicz-Rożek, członkini zarządu Polskiego Stowarzyszenia ESG.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Polski System Kaucyjny i Canpack Recycling podpisują list intencyjny – razem dla efektywnego systemu kaucyjnego w Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.