Komunikaty PR

Schneider Electric wzywa do szybszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju

2022-10-17  |  09:45

Schneider Electric, lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, rozpoczyna Innovation Summit World Tour 2022, wzywając do zajęcia się potrójnym kryzysem – energetycznym, ekonomicznym i klimatycznym – z którym borykają się rządy, przedsiębiorstwa i konsumenci na całym świecie.


 – W czasach globalnego kryzysu musimy mieć pełną jasność co do celu naszej podróży. Obecny kryzys energetyczny to tylko wierzchołek góry lodowej – mówi Jean-Pascal Tricoire, prezes i dyrektor generalny Schneider Electric. – Przy globalnym zapotrzebowaniu na energię, które według przewidywań ma wzrosnąć trzykrotnie w ciągu najbliższych 30 lat, niezwykle ważne jest, abyśmy wykorzystali wszystkie technologie, które są dostępne już teraz, aby przyspieszyć elektryfikację, cyfryzację i zrównoważony rozwój.


Jean-Pascal Tricoire tymi słowami zainaugurował tegoroczny Innovation Summit World Tour – serię corocznych spotkań z klientami Schneider Electric, podczas których firma prezentuje liczne nowości produktowe oraz nowe oprogramowanie i usługi, które stanowią odpowiedź na palące problemy środowiskowe i społeczne wynikające z kryzysu energetycznego i zmian klimatycznych.

Schneider Electric ma pomysł na energooszczędne budynki
Zespół Instytutu Badawczego Schneider Electric opublikował badanie ilościowe, ukazujące potencjał dostępnych technologii, które w przypadku wdrożenia na szeroką skalę mogą obniżyć emisję dwutlenku węgla o dwie trzecie do 2030 roku, generując jednocześnie ogromne oszczędności w wydatkach na energię dla mieszkańców budynków (do 70%).

Badanie przeprowadzone zostało dzięki zastosowaniu modelu „Budynków przyszłości” („Buildings of the future”) opracowanego przez Schneider Electric. Zakłada on m.in. wdrożenie aktywnej efektywności energetycznej zgodnej ze standardami unijnymi, uwzględnienie maksymalnego potencjału energii słonecznej czy wdrożenie pomp ciepła. Eksperci opracowali modele sześciu archetypów obiektów reprezentatywnych: szpitali, hoteli, centrów handlowych, przestrzeni biurowych, placówek edukacyjnych oraz indywidualnych gospodarstw domowych. Każdy archetyp budynku cechuje się innym profilem zapotrzebowania na energię, a zatem wykazuje inny potencjał w obszarze dekarbonizacji.

Budynki odpowiedzialne są dziś za 40% globalnej emisji dwutlenku węgla, dlatego niezwykle ważne jest, aby zarządcy obiektów mieli możliwość monitorowania zużycia energii i emisji w czasie rzeczywistym. Jednak zdecydowana większość aktywów elektrycznych w budynkach nie jest podłączona do sieci cyfrowej, co ogranicza widoczność zużycia energii i zgodność z przepisami. To, w połączeniu z brakiem wykwalifikowanego personelu, oznacza, że organizacje mają trudności ze stworzeniem planów i podjęciem odpowiednich działań w celu osiągnięcia celów zerowej emisji netto.


Schneider Electric od dawna opowiada się za pilnym, wspólnym działaniem na rzecz ograniczenia marnotrawstwa energii, inwestowania w odnawialne źródła energii, elektryfikacji i cyfryzacji ekosystemów energetycznych oraz zapewnienia, że wszystko to odbywa się z uwzględnieniem dobrobytu ekonomicznego i ludzkiego. Firma jest powszechnie uznawana za lidera w dziedzinie ochrony środowiska, spraw społecznych i ładu korporacyjnego (ESG), a jej produkty i usługi pomagają klientom, dostawcom, partnerom biznesowym i społecznościom w osiąganiu postępów w tych obszarach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Energetyka Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja Biuro prasowe
2025-03-12 | 16:20

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Czy polityka klimatyczno-energetyczna może być przyjazna ludziom? Jak maksymalnie wykorzystać jej społeczne i ekonomiczne korzyści? O tym debatować będą eksperci podczas konferencji
Energetyka Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!
2025-02-07 | 06:00

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

Zakup energii odnawialnej z farmy fotowoltaicznej w Miłkowicach jest jednym z czterech projektów Amazon w Polsce, opartym na OZE, które pomagają
Energetyka BCC: Energetyka, podsumowanie roku
2024-12-28 | 12:30

BCC: Energetyka, podsumowanie roku

Transformacja polskiej energetyki przyśpieszyła w 2024 roku  – udział węgla w miksie energetycznym maleje, a odnawialne źródła energii zyskują na znaczeniu. Jednak szybkie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.