Sekrety sukcesu Systemu Arche. “Kupiono już ponad 2 tys. lokali”
Do tej pory zaufało mu już ponad 800 klientów, którzy kupili ponad 2 tys. lokali. Model zarządzania w Systemie Arche opiera się na transparentnym rozliczaniu wyników obiektów, gdzie nabywca pokoju hotelowego czerpie zyski z jego najmu oraz z całej powierzchni pracującej w hotelu — tj. restauracji, sal konferencyjnych i spa, proporcjonalnie do wielkości posiadanych lokali. Korzystnie zweryfikowany w okresie pandemii i lockdownu System Arche jest zupełnie wyjątkową, formą funkcjonowania z jednej strony inwestycji w pokoje i apartamenty hotelowe, z drugiej działania hoteli, które buduje, sprzedaje i zarządza nimi Arche SA.
– Od ponad 30 lat zajmujemy się budową mieszkań, domów i rewitalizacją starych budynków nadając im funkcje hotelowe. Z doświadczenia wiem, że nieruchomości są bardzo bezpiecznym, stabilnym i atrakcyjnym obszarem inwestycji. Ludzi na świecie przybywa, a ziemi, jak to klasyk powiedział, więcej już nie produkują. Arche jest pionierem sprzedaży pokoi hotelowych w Polsce. Oferty innych deweloperów w tej dziedzinie obejmują na ogół pojedyncze obiekty z kilkudziesięcioma pokojami. My stworzyliśmy uczciwy i profesjonalny System Arche, który gwarantuje inwestorom kupującym pokoje hotelowe na własność, pewność, komfort i stałe zyski. Bardzo zależy mi na tym, żeby nasz sposób przygotowywania obiektów hotelowych i ich zarządzania miał jak największy zasięg — wyjaśnia Władysław Grochowski, prezes Arche SA.
Rosnące zainteresowanie inwestorów
Obecnie kolekcja Arche to już 4000 pokoi w 18 hotelach i 150 kontenerów Arche Siedlisko. Kilka następnych obiektów jest w przygotowaniu lub w budowie. Strategiczne plany firmy przewidują, zarządzanie ponad 50 hotelami w 2030 r. W tym czasie znacząco zwiększy się grupa inwestorów kupujących pokoje hotelowe na własność i korzystających z bezpiecznej inwestycji w “pracujące” nieruchomości. To ambitny program, ale przyglądając się dotychczasowym doświadczeniom firmy kierowanej przez Władysława Grochowskiego, realizm tej strategii nie budzi żadnej wątpliwości.
– System Arche ułatwia zrobienie pierwszego kroku ludziom, którzy być może nie myśleli o posiadaniu własnej nieruchomości. Pokój można kupić już od 150 tys. zł + VAT, a kawalerka w Warszawie kosztuje 2 czy 3 razy tyle. Zakup pokoju hotelowego jest mądrą, rozważną decyzją finansową wpływającą na życie całych rodzin. To jest inwestowanie w ich przyszłość, które daje podwójny mechanizm korzyści. Na bieżąco wypłacane są zyski z działalności hotelu, a cena pokoju rośnie, jak wszystko w dłuższym okresie na rynku nieruchomości. Tworzy to trwały dobrobyt i bezpieczeństwo finansowe dla rodziny inwestorów — wylicza Grochowski.
Sprawdzony sposób zarabiania…
Warto wspomnieć, że System Arche to również filozofia biznesowa oparta na zestawie zasad etycznych, moralnych i biznesowych. Rzetelności, otwartości i profesjonalizmu, bez komercyjnej agresywności, ale działaniach skierowanych na dobre relacje z inwestorami, klientami, pracownikami i gośćmi. Z uwagi na swoją wyjątkowość Systemie Arche ® został zastrzeżony w Urzędzie Patentowym w marcu 2022 r.
— Jesteśmy największą firmą prowadzącą ten typ działalności w Polsce i nigdy nie mieliśmy żadnego kryzysu czy konfliktu. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze — rosnącego doświadczenia, nikt nie ma tak bogatej historii jak my. Po drugie — mamy twarde i przejrzyste zasady etyczne prowadzenia biznesu. A po trzecie — wiem, że opłaca się je stosować i to dodatkowo wzmacnia moją determinację w prowadzeniu rzetelnej i uczciwej gry biznesowej. Moje życiowe doświadczenia zdecydowanie potwierdzają, że najlepiej zarabia się wtedy, kiedy gra się uczciwie i profesjonalnie, unika konfliktów oraz rozwiązań niezgodnych z poczuciem sprawiedliwości. To dzięki temu mamy bardzo wysoką pozycję wśród klientów, w biznesie i wśród społeczeństwa. Proszę mi wierzyć, to bardzo przyjemne i mocno ułatwia rozwój firmy. Nigdy nie zejdziemy z tej drogi — podsumowuje Władysław Grochowski.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.