Selena wzmacnia zaangażowanie w transformację energetyczną
M+G Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Piękna 15 lok. 35
00-549 Warszawa
monika.pietraszek|mplusg.com.pl| |monika.pietraszek|mplusg.com.pl
+48 501 183 386
www.mplusg.com.pl
Selena ESG znacznie rozszerza ofertę w zakresie transformacji energetycznej przedsiębiorstw m.in. wprowadzając do oferty produktowej magazyny energii oraz ładowarki samochodowe. Selena ESG należy do Grupy Selena – globalnego holdingu spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, opartego na polskim kapitale.
– Każdy kto obserwuje zmiany we współczesnej gospodarce, a także śledzi nowe rozwiązania legislacyjne na poziomie krajowym i UE, doskonale wie, że transformacja energetyczna przyspiesza. Trend jest wyraźny i „zielone rozwiązania” będą zyskiwać na znaczeniu w najbliższych latach. Dodatkowo mocno wierzymy w samą ideę ESG i zamierzamy pomagać przedsiębiorstwom w procesie ich transformacji energetycznej. Dlatego wzmacniamy kadrowo naszą spółkę Selena ESG, a także znacznie rozszerzamy jej ofertę – podkreśla Krzysztof Domarecki, główny akcjonariusz Grupy Selena.
Selena ESG powstała w 2021 r. Początkowo firma łączyła dotychczasowe doświadczenia związane z wykorzystaniem profesjonalnych rozwiązań dla chemii budowlanej (m.in. wykorzystywanej w konstrukcjach dachowych) z rozwiązaniami OZE, w szczególności instalacjami fotowoltaicznymi (PV).
Obecnie nastąpiło rozszerzenie portfolio produktowego firmy o: niestandardowe rozwiązania dla PV (lekkie konstrukcje na dachy o obniżonej nośności, panele elastyczne), magazyny energii, ładowarki samochodowe, construction management oraz systemy do kompleksowego zarządzania energią elektryczną w organizacji. Dodatkowo zespół Selena ESG został istotnie wzmocniony w obszarze handlowym, technicznym i serwisowym.
- Do tematu transformacji energetycznej podchodzimy kompleksowo, dlatego tak ważne dla nas jest posiadanie jak najszerszej oferty produktowej wspierającej ten proces. Co szczególnie ważne, oferta jest tak skonstruowana, aby transformacja energetyczna przynosiła przedsiębiorstwom jak najwięcej korzyści: przede wszystkim obniżała koszty energii i redukowała ślad węglowy. Pomagają w tym m.in. magazyny energii, które pozwalają na zmagazynowanie wyprodukowanej energii w ciągu dnia i korzystanie z niej w czasie gdy instalacja fotowoltaiczna już nie produkuje. Stosowanie magazynów energii pozwala na dłuższe wykorzystanie własnej energii wyprodukowanej ze źródeł odnawialnych – mówi Wojciech Tyburski, Prezes Zarządu Selena ESG.
Rozwiązania Seleny ESG w obszarze instalacji fotowoltaicznych, energooszczędnych dachów przemysłowych, magazynowania i zarządzania energią oraz elektromobilności pozwalają na redukcję kosztów energii, obniżenie emisji CO2 i ograniczenie śladu węglowego co wpływa na poprawę wyników i wymagań w raportowaniu ESG.

Polityka klimatyczno-energetyczna z ludzką twarzą jest możliwa - konferencja

Farma fotowoltaiczna w Miłkowicach – pierwszy projekt OZE z udziałem Amazon w Polsce – produkuje już energię słoneczną!

BCC: Energetyka, podsumowanie roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.