Sieć Fit Cake dla Dużej Rodziny
Największa polska sieć niecukierni Fit Cake dołącza do rządowego programu Karta Dużej Rodziny. Uczci w ten sposób zbliżający się Dzień Matki i Dzień Dziecka. Ciacha bez cukru, wegańskie lody, keto desery czy bezglutenowe torty, posiadacze karty będą mogli kupić z 10 proc. rabatem. Respektowana jest w ponad 20 punktach marki w całym kraju.
Przed nami Dzień Matki, a zaraz potem Dzień Dziecka. Tradycyjnie świętujemy je lodami albo kawałkiem ulubionego ciasta. Ale zgodnie z najnowszymi trendami powinny to być fit słodycze. Najlepiej bez cukru. Ostatni rok pokazał bowiem, że zdrowie jest najważniejsze. Poza tym podczas długiej kwarantanny troszkę się nam przytyło.
Rabat dla rodziny we wszystkich punktach Fit Cake
Tej wiosny mamy większą ochotę na celebrowanie świąt, ponieważ po miesiącach zamknięcia nareszcie można wyjść do kawiarni, czy usiąść na lody w parku. Pojawiło się też większe zapotrzebowanie na fit desery. Z tego powodu franczyzowa sieć niecukierni Fit Cake w 2020 roku zwiększyła liczbę swoich lokali o 100 proc. Zapowiada się, że w tym roku padnie kolejny rekord i z jego końcem na rynku będzie działać co najmniej 50 punktów franczyzowych należących do marki.
- Mamy teraz dosyć duży zasięg, postaraliśmy się więc o dopisanie naszej firmy do koalicji przedsiębiorstw, które respektują Kartę Dużej Rodziny. Nieprzypadkowo zbiegło się to z Dniem Matki i Dziecka. Chcemy, by te dni były naprawdę wyjątkowe, Wszyscy teraz doceniliśmy jakim wsparciem w trudnych chwilach jest rodzina - mówi Rafał Kościuk, współwłaściciel franczyzowej sieci Fit Cake.
Karta upoważnia do 10-procentowego rabatu na wszystkie fit słodycze w niecukierni. Dzięki temu, jeśli na ciacho bez cukru do Fit Cake przyjdzie pięcioosobowa rodzina, to jeden duży kawałek dostanie gratis.
Szczęśliwe dzieci, wzruszone mamy
Zarządzający marką przyznają, że inspiracją do podjęcia tego kroku była współpraca ze stowarzyszeniami wspierającymi małych cukrzyków i pacjentów z innymi dolegliwościami pokarmowymi. Aktualnie sieć ma pięciu takich partnerów w różnych częściach kraju. Organizuje dla nich warsztaty, bierze udział w konferencjach na temat zdrowego żywienia i szkodliwości cukru, uczestniczy w festynach i wydarzeniach prozdrowotnych. Ostatnio jej przedstawiciele u boku lekarzy dyskutowali o diecie diabetyków podczas spotkania online zorganizowanego przez lubelską Fundację „Miś w fartuchu”.
- Wiemy więc z jakimi trudnościami zmagają się te rodziny. Wiele z nich znaczną swoich dochodów przeznacza na terapie i leki. Czasami jedno z rodziców musi zrezygnować z pracy, bo opiekować się maluchem. Jest to drobny gest z naszej strony, ale wiemy, że w ich budżecie często nawet 10 proc. upustu na tort ma znaczenie - dodaje Rafał Kościuk. - A dzieci są tylko dziećmi. Chcą słodyczy nawet jeśli im nie wolno. Produkując desery bez cukru, glutenu i laktozy dajemy im możliwość, by mogły najeść się bezkarnie łakoci. Mamy zaś czują wzruszeni patrząc na swoje szczęśliwe, umazane czekoladą pociechy. Niech to będą niezapomniane dni.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.