Komunikaty PR

SIMDENSITY nowy system oceny gęstości i jakości kości dla implantologów

2023-11-20  |  20:00
Biuro prasowe

Badanie i ocena gęstości kości odgrywa kluczową rolę w procesie planowania i przeprowadzania zabiegów implantacji zębowej. Obecne stosowane metody oceny jakościowej i ilościowej oceny stanu kości wyrażone we względnych jednostkach Hounsfielda  (HU) i skalsyfikowane w 1989 r. w skali jakościowej oceny kości Mischa poprzez przyjęte oznaczenia od D1 do D4 nie są wystarczające i nie są im przypisane zarówno w ich granicach, jak i wewnątrz ich obszarów żadne uznane fizyczne jednostki miary.

System Simdensity pozwala już na etapie diagnostyki przed zabiegowej dokonać pogłębionej analizy stanu i jakości kości pacjenta, która dotychczas możliwa była dopiero w trakcie realizacji zabiegu.
Wdraża innowacyjne podejście do badań diagnostyki przed zabiegowej dostarczając lekarzowi informacje, które dotychczas nie były dla niego dostępne poprzez:

  • wyliczanie i prezentację w obowiązujących bezwzględnych wartościach jednostek fizycznych g/cm3 wartości gęstości kości w całym obszarze szczęki i żuchwy diagnozowanego pacjenta i w każdym wskazanym przez lekarza punkcie odniesienia dla planowanego zabiegu. Pomiar jest precyzyjny i może być realizowany z rozdzielczością do 1 voxela.
    Dostarczona informacja powoduje istotne zwiększenie możliwości oceny stanu kości w miejscu planowanego zabiegu oraz w ogólnej ocenie stanu jakości kości pacjenta.
    Twórcy systemu Simdensity uważają, że to nie koniec możliwości, bo ze względu na brak rozszerzonych protokołów implantacji udostępnianych przez producentów implantów, lekarz nie może jeszcze w 100% wykorzystać tej wiedzy. Istotnym działaniem jakie przewidują w kolejnym kroku, jest przeprowadzenie dodatkowych badań związanych z rozwojem produktu. Badania takie już są prowadzone we współpracy z jednym z czołowych producentów implantów oraz wspierane przez znane firmy W&H i C. WITT. Ich wyniki doprowadzą do korelacji danych generowanych w systemie z powstaniem nowych protokołów implantologicznych.
  • prezentację zachodzących zmian gęstości kości poprzez wprowadzenie skali kolorów z przypisanymi dla każdego z nich granicznymi wartościami gęstości kości. Zmiany wartości gęstości z wykorzystaniem dominanty barw można obserwować i analizować dla każdej z warstw przekroju kości nawigując wzdłuż osi planowanego miejsca zabiegu.

 

Obie innowacyjne funkcjonalności generują ważne i nowe dla procesu diagnostyki przed zabiegowej implikacje:

  • Po pierwsze, planując zabieg implantacji, już na etapie diagnostyki przed zabiegowej otrzymujemy informacje o wyznaczeniu ilościowej i rzeczywistej fizycznej wartości gęstości kości. Obecnie, w praktyce taką informację pozyskujemy opierając się na odczuciu oporu stawianego przez kość na wiertle dopiero w trakcie wykonywania zabiegu, podczas realizacji protokołów wiercenia otworu pilotującego i przygotowania łoża implantu zębowego.
  • Po drugie, wprowadzenie skali barw odzwierciedlającej zmiany gęstości, znacznie poprawia zdolność do obserwowania i diagnozowania takich zmian. Percepcja oka do odróżniania zmian gęstości kości w dotychczas użytkowanej w dostępnych obecnie systemach przeglądarek zdjęć skali szarości jest niewystarczająca do precyzyjnej ich oceny. Sytuacja zmienia się diametralnie podczas zastosowania systemu Simdensity, bowiem następujące kolejno zmiany kolorów widoczne na zdjęciach warstwowych są natychmiast zauważalne i wpływają na poprawę jakość oceny diagnostycznej stanu kości pacjenta.

 

Metoda diagnostyczna jest prosta w stosowaniu i polega na wykonaniu standardowo realizowanego badania tomograficznego CBCT z użyciem łatwego w zastosowaniu wzornika gęstości, a następnie eksporcie uzyskanego pliku DICOM do chmurowego systemu Simdensity gdzie lekarz, poprzez webową aplikację może już skorzystać z dostępnych funkcjonalności.
Funkcjonalność aplikacji użytkownika jest intuicyjna i analogiczna do stosowanych obecnie systemów w dostępnych przeglądarkach plików DICOM.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Projekt „Biustowniczki” – Bezpłatne badania piersi w centrach G City Biuro prasowe
2023-11-30 | 09:50

Projekt „Biustowniczki” – Bezpłatne badania piersi w centrach G City

Sieć obiektów handlowych należąca do G City Europe połączyła siły z Fundacją Kapitan Światełko i współtworzy niesamowity projekt pod nazwą „Biustowniczki”.
Zdrowie Sieć Ośrodków Badań Klinicznych Pratia dołącza do Prime Site Network IQVIA
2023-11-25 | 17:00

Sieć Ośrodków Badań Klinicznych Pratia dołącza do Prime Site Network IQVIA

Pratia, sieć badań klinicznych działająca w siedmiu krajach europejskich, otrzymała status Prime Site od IQVIA, wiodącego globalnego dostawcy zaawansowanej analizy danych, rozwiązań
Zdrowie G City partnerem kampanii Mosznowładcy!
2023-11-23 | 11:00

G City partnerem kampanii Mosznowładcy!

Trwa jubileuszowa edycja kampanii Mosznowładcy, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń wielu polskich miast! Jej organizatorem i pomysłodawcą jest Fundacja Kapitan

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Demografia, zdrowie, edukacja i ekologia. Nowe technologie mają coraz większe znaczenie dla rozwiązywania najbardziej palących problemów

O pozytywnym wpływie technologii na biznes mówi się od dawna, za czym idą rosnące z roku na rok inwestycje przedsiębiorstw w ten obszar, m.in. chmurę czy sztuczną inteligencję. Coraz częściej nowe technologie znajdują także zastosowanie w rozwiązywaniu palących problemów globalnych. Pracują nad nimi zarówno duże korporacje, naukowcy i studenci, jak i start-upy z całego świata. – Nowe technologie posiadają ogromny potencjał w przekształcaniu i wspieraniu kluczowych obszarów społeczno-gospodarczych, takich jak edukacja, zdrowie, środowisko i gospodarka – mówi Alicja Tatarczuk z Huaweia. Koncern szuka takich innowacyjnych pomysłów wśród młodych naukowców w swoim konkursie Tech4Good, który jest częścią programu Seeds for the Future.

Handel

W okresie okołoświątecznym Polacy generują duże ilości elektroodpadów. Połowa nie wie, że nie można ich wyrzucić do śmietnika

Polacy mają problem z prawidłowym wskazaniem elektroodpadów i nie do końca wiedzą, gdzie oddawać takie zużyte sprzęty – pokazuje badanie agencji badawczej Zymetria na zlecenie RLG. 34 proc. badanych przyznało, że zdarzyło im się źle zutylizować wyrzucane elektroodpady. Odpady, które najczęściej trafiają w nieodpowiednie miejsce, to m.in. kable, ładowarki czy słuchawki. – Podobnie jest z różnego rodzaju golarkami, lokówkami, zabawkami na baterie i innymi małymi sprzętami, czyli tym, co niebawem będziemy kupować pod choinkę – zauważa Monika Wyciechowska z RLG w Polsce. Jak wskazuje, ponad połowa Polaków nie wie, że starych sprzętów nie wolno wyrzucać do pięciu frakcji, ale trzeba je oddać do specjalnych punktów zbiórki.

Bankowość

Banki i fundusze skoncentrowane na zielonych aspektach finansowanych projektów. UE stawia przed nimi coraz więcej wymogów

Zielona transformacja w Europie odciska coraz mocniejsze piętno na wszystkich sektorach gospodarki, także w branży finansowej. Wchodzące w życie kolejne regulacje z jednej strony wymuszają na bankach i innych instytucjach uwzględnianie kwestii ESG przy podejmowaniu decyzji o udzielaniu firmom kredytu inwestycyjnego czy zakupie akcji lub obligacji spółek. Z drugiej strony kolejne dyrektywy i rozporządzenia tworzą podstawy do oceny stopnia „zieloności” projektów. Ekologizację branży ma wspomóc utworzona właśnie platforma koordynująca działania branży – POLSIF.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.