Sklep sieci Intermarché zamiast Tesco w Poznaniu
Muszkieterowie uruchomili w Poznaniu nowy supermarket Intermarché – jego oferta została przygotowana zgodnie z nowoczesnym konceptem sieci Power. Dla klientów oznacza to gwarancję szerokiego wyboru produktów świeżych i świeżo zapakowanych, a także artykułów bio, wegetariańskich, wegańskich oraz z kuchni świata. Grupa Muszkieterów przejęła lokalizację, w której wcześniej znajdował się sklep konkurencyjnej marki – Tesco. Jest to drugi supermarket Intermarché w mieście.
Otwarte 18 marca Intermarché jest zlokalizowane w Poznaniu, przy ul. Mrągowskiej 4, w miejscu, gdzie wcześniej znajdował się sklep Tesco. Nowy supermarket został uruchomiony w koncepcie Power, dzięki czemu wyróżnia się nowoczesnymi oraz funkcjonalnymi rozwiązaniami. W poznańskim Intermarché znajduje się piekarnia, wędzarnia, a także sprzedawane są ryby na lodzie. Sklep prowadzi własny rozbiór mięsa, produkcję wędlin oraz wyrobów garmażeryjnych. Supermarket zapewnia klientom artykuły dostarczane przez lokalnych dostawców – w tym asortymencie są: pieczywo, nabiał, produkty garmażeryjne, warzywa oraz owoce.
Wśród praktycznych rozwiązań wdrożonych w sklepie jest zamontowanie kas z dłuższymi taśmami kasowymi oraz miejscem na torby klientów. Dla wygody kupujących urządzenia chłodnicze z mrożonymi produktami zostały zlokalizowane bliżej kas.
– Cieszymy się, że kolejni mieszkańcy Poznania mogą w wygodny sposób korzystać z bogatej oferty Intermarché. Nowo otwarty sklep oferuje klientom wiele udogodnień oraz dostęp do świeżych produktów, a wdrożenie konceptu Power pozwala nam jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby konsumentów. Wśród korzyści dla mieszkańców Poznania są także dodatkowe dochody do budżetu miasta pochodzące z podatków oraz akcje społeczne – mówi Thierry Klupczynski, Prezes Dyrekcji Handlowej Intermarché w Polsce i dodaje – Ponadto właściciel sklepu planuje poszerzać ofertę dodatkowych usług. Wkrótce planowane jest wdrożenie rozwiązania Intermarché Drive, dzięki któremu klienci mogą zamawiać produkty online, a następnie odbierać je o dowolnie wybranej godzinie w sklepie stacjonarnym.
W ofercie sklepu jest szeroka gama produktów świeżych, bio, fit, wegetariańskich, wegańskich, a także dań gotowych. Klienci mają możliwość zakupu wędlin, mięs czy serów na dwa sposoby: w sprzedaży tradycyjnej oraz w formie gotowych, świeżo zapakowanych w próżniowe woreczki porcji. Co ważne, znaczna część tych artykułów jest produkowana w poznańskim sklepie, a następnie odpowiednio pakowana, co jest gwarancją najwyższej jakości. Ponadto w supermarkecie jest dostępna automatyczna wyciskarka świeżego soku pomarańczowego i jabłkowego oraz samoobsługowa krajalnica do pieczywa. W specjalnie wyznaczonym miejscu na terenie supermarketu klienci znajdą miejsce z kulinarnymi inspiracjami, ofertą promocyjną oraz sezonową. Ponadto w asortymencie sklepu jest dostępna zróżnicowana gama alkoholi, w tym 1 000 pozycji piw rzemieślniczych. W wybrane piątki i soboty osoby kupujące w Intermarché będą mogły skonsultować wybór wina z sommelierem.
Także wizualna odsłona Intermarché w Poznaniu jest spójna z założeniami konceptu Power – dotyczy to elewacji sklepu oraz szaty graficznej. Powierzchnia supermarketu wynosi 3 000 m2, a przed supermarketem jest zlokalizowany parking dla klientów liczący 400 miejsc. W dniu otwarcia sklepu, 18 marca, na przybyłe osoby czekały takie atrakcje jak: degustacje, animacja dla dzieci oraz promocje.
Praktyczne informacje na temat Intermarché w Poznaniu:
- Adres sklepu: ul. Mrągowska 4
- Godziny otwarcia: pon-sb: 8.00-22.00, ndz. handlowa: 9.00-20.00
- Liczba pracowników: około 60
- Liczba kas: 12
- Liczba referencji: ok. 20 tys.
- Akceptowane formy płatności: gotówka, karty płatnicze, raty, bony Grupy Muszkieterów oraz Sodexo
Grupa Muszkieterów na rzecz lokalnych społeczności
Jedną z korzyści płynących z otwarcia nowego supermarketu Intermarché lub Bricomarché są akcje społeczne organizowane dla mieszkańców. Zaangażowanie w tym zakresie jest na stałe wpisane w strategię Grupy Muszkieterów. Opiera się ono na założeniu, że znajomość lokalnych społeczności, wśród których żyją i pracują właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché, pozwala im lepiej poznać i odpowiadać na ich potrzeby. Do najważniejszych działań prospołecznych Grupy Muszkieterów można zaliczyć organizację bezpłatnych badań mammograficznych w ramach kampanii „Muszkieterowie dla Polek”, współpracę z Fundacją WWF na rzecz promowania świadomości związanej z dbaniem o otaczający nas świat flory i fauny, a także akcje Fundacji Muszkieterów – „Place Zabaw – Muszkieterowie” i „Wakacje z Muszkieterami”.

Cztery dni wyjątkowych okazji podczas Prime Day w sklepie Amazon.pl

Edukacja sprzedawców alkoholu przynosi efekty

MediaMarkt i bp łączą siły: Za zakupy w MediaMarkt dostajesz bon na paliwo lub kawę
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.