Komunikaty PR

Słowne - nowa marka na polskim rynku wydawniczym

2021-04-08  |  09:05

Na polskim rynku książki startuje nowa marka – Słowne (dawniej Burda Książki). Wydawnictwo pojawia się wraz z trzema imprintami, od początku pokazując swoje ambicje w budowaniu szerokiego portfolio.

Słowne, czyli wydawnictwo, które powstało w wyniku rebrandingu Burdy Książki, zainaugurowało swoją działalność w kwietniu.

Od teraz wszystkie wydane przez nas książki będą opatrzone nową nazwą i logo – mówi Maria Deskur, dyrektor zarządzająca SłownymWyrastamy z mocnych fundamentów i imprinty, które zdecydowaliśmy się zaproponować wraz z nową nazwą, są właśnie wyrazem naszej ugruntowanej pozycji. Słowne mroczne będzie marką skierowaną do miłośników kryminałów i sensacji. Od lat wydajemy dla nich szerokie portfolio tytułów. Słowne z uczuciem to z kolei imprint dla wielbicieli i wielbicielek powieści obyczajowych oraz romansowych. Słowne młode  – znak, pod którym będziemy publikowali książki dla dzieci i młodzieży. Będziemy też kontynuowali wydawanie książek we współpracy z National Geographic.

Premiery: mroczne i z uczuciem

Najbliższe premiery nowości Słownego zaplanowane są na 14 kwietnia. Tego dnia na półkach księgarskich pojawią się takie pozycje jak „A miał być happy end” Katarzyny Kalicińskiej oraz „Siła przetrwania” będąca efektem współpracy duetu znanych autorek: Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej. Obie książki ukażą się nakładem imprintu Słowne z uczuciem. Kolejnymi premierami będą: „Winny” Joanny Opiat Bojarskiej (imprint Słowne mroczne), „Emocje na talerzu. Jak odbudować zdrową relację z jedzeniem” Elżbiety Lange oraz mocna pozycja z gatunku non-fiction – „Moja siła. Jak przerwać krąg przemocy i zacząć życia bez lęku” Justyny Moraczewskiej.

Nakładem imprintu Słowne młode ukazała się już seria książek „Baby Shark” wydana w oparciu o uwielbianą przez dzieci animację i piosenkę. Swoją premierę miały  także „Chiny bez wzajemności” Grzegorza Kapli. Jest to pierwszy tytuł z serii Czuły Punkt, w ramach której podejmowane będą ważne, czasami kontrowersyjne zagadnienia związane ze współczesnym światem.

Słowne odpowiedzi na oczekiwania czytelników

Nowa marka na polskim rynku wydawniczym stawia sobie za cel wzrost sprzedaży dotychczas wydawanych tytułów, nawiązanie współpracy z nowymi autorami i poszerzenie portfolio liczącego już ponad 1200 książek wydawanych do tej pory pod markami Burda Książki i National Geographic. Wydawnictwo chce docierać do kolejnych grup odbiorców i coraz pełniej odpowiadać na oczekiwania czytelników.

Nasze zadanie to podejmowanie interakcji z polskimi czytelnikami – osobami o różnorodnych potrzebach i upodobaniach, którzy swoje domowe biblioteczki kompletują na podstawie wielu czynników i szukają odpowiedzi na nurtujące ich pytania – mówi Katarzyna Sendecka, dyrektorka wydawnicza SłownegoWydawane przez nas książki mają być dla czytelnika wsparciem, dostarczać mu rozrywki i wzbogacać jego wiedzę. Odbiorcy znajdą w ofercie tematy zabawne, mroczne, ekscytujące, ale także te poważne i zachęcające do dyskusji. Wszystkie łączy jedno – są naszymi słownymi odpowiedziami na oczekiwania polskich czytelników.

 

O wydawnictwie

Słowne jest częścią koncernu medialnego Burda Media Polska i równocześnie jednym z liderów na polskim rynku wydawniczym. Od 20 lat nasze książki – wcześniej pod marką Burda Książki – trafiają do rąk kolejnych pokoleń czytelników. Oferujemy 1200 zróżnicowanych tytułów W portfolio wydawnictwa znajdują się: literatura obyczajowa, kryminały, thrillery, literatura podróżnicza (pod marką National Geographic), biografie znanych postaci ze świata mediów, sztuki, sportu, poradniki, książki dla dzieci i młodzieży. Nasi autorzy byli wielokrotnie nagradzani. Nela Mała Reporterka cztery lata z rzędu zdobyła Bestseller Empiku, zostając najmłodszą laureatką tej nagrody (w latach: 2016-2019).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Radioterapia niczym lot rakietą kosmos. Michaś Łucko rapuje o walce z rakiem Biuro prasowe
2021-04-08 | 01:00

Radioterapia niczym lot rakietą kosmos. Michaś Łucko rapuje o walce z rakiem

  Powiem krótko, mam na imię Michał Łucko Leżę sam na radio - jeden pokój, jedno łóżko Jeden człowiek, a choruję już 5 lat Mam to w głowie, że w
Kultura Rewolucyjna aukcja
2021-04-07 | 10:00

Rewolucyjna aukcja

To rewolucja na polskim rynku sztuki. Kwietniowa aukcja Młoda Sztuka jako pierwsza w Polsce odbywać się będzie w trybie hybrydowym, łącząc nowe technologie z tradycyjnym sposobem
Kultura Rzeźba i Formy Przestrzenne. Wystawa i aukcja
2021-04-06 | 16:00

Rzeźba i Formy Przestrzenne. Wystawa i aukcja

Paryż. Rok 1880. Rue de l’Université. Auguste Rodin właśnie otworzył tam swoje atelier i będzie pracował nad najważniejszym zleceniem swojego życia. Jeszcze nie wie, że

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Polskie lotniska nawet przez cztery lata będą odbudowywać ruch pasażerski. Na powrót do kondycji finansowej sprzed pandemii potrzebują jeszcze więcej czasu

– Borykamy się z największym kryzysem w branży lotniczej. Spadek ruchu jest bardzo głęboki, w połączeniach regularnych na niektórych lotniskach sięga prawie 100 proc. – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Związku Regionalnych Portów Lotniczych oraz Katowice Airport, i podkreśla, że minie kilka lat, zanim porty lotnicze odbudują ruch pasażerski i powrócą do kondycji finansowej sprzed pandemii. Kryzys w przewozach ominął transport towarowy. Lotnisko w Katowicach w pierwszym kwartale tego roku zanotowało w tym segmencie 30-proc. wzrost.

Handel

Nastroje wśród producentów żywności coraz lepsze. Mniejszy popyt gastronomii rekompensują zakupy konsumenckie i eksport

Po okresie największego pesymizmu, jaki towarzyszył branży spożywczej latem ubiegłego roku, nastroje stopniowo się poprawiają, choć do powrotu do sytuacji sprzed pandemii jeszcze daleka droga. To wnioski z badania firmy analitycznej Food Research Institute. Luty był pierwszym miesiącem w czasie pandemii, w którym widać wzrost Indeksu FRI. – Lokomotywą napędzającą rozwój polskich producentów żywności w czasie pandemii jest eksport. Przetwórcy nadążają za światowymi trendami i stają się ważnym europejskim graczem w segmencie żywności bio i eko – mówi Dariusz Chołost, general manager Food Research Institute.

Problemy społeczne

Przedłużające się restrykcje mogą nasilać objawy depresji wśród Polaków. Jedną z grup najbardziej narażonych są rodzice dzieci w wieku do 18 lat

W pierwszych miesiącach pandemii najwyższy poziom objawów depresji i lęku przejawiały osoby w wieku 18–24 lata, z kolei w grudniu 2020 roku depresja najczęściej dotyczyła osób w wieku 35–44 lata – wynika z badań prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Na dalsze nasilanie depresji najbardziej narażone są osoby do 45. roku życia, doświadczające trudności zawodowych oraz konfliktów rodzinnych, ale także rodzice, coraz bardziej zmęczeni łączeniem pracy zdalnej i opieki nad dziećmi. – Szczególnie ważne jest objęcie wsparciem psychologicznym dzieci, młodzieży i całych rodzin – mówi dr hab. Małgorzata Gambin z UW, koordynatorka badań.

Handel

Agnieszka Radwańska została ambasadorką wody Jurajska. W kampanii będzie zwracać uwagę na prawidłowe nawodnienie organizmu

Była tenisistka podkreśla, że marka wody Jurajska od zawsze była bliska jej sercu, ponieważ pochodzi z jej rodzinnych stron. Przyznaje, że jako mama oraz sportowiec bardzo dużą wagę przywiązuje do jakości spożywanych produktów. Woda jest podstawą codziennej diety, dlatego docenia zarówno jej skład, jak i walory smakowe. Klaudia Krupicz, senior marketing manager marki, zaznacza, że wybór Agnieszki Radwańskiej jako ambasadorki wody Jurajskiej był przemyślaną decyzją. Marka chciała związać się z osobą autentyczną, której styl życia pasuje do filozofii i głównych założeń brandu.