SLV przejmuje Spotline
Agencja PR
ul. Wodna 30/3
30-719 Kraków
info|prsolutions.pl| |info|prsolutions.pl
12 444 13 14
www.prsolutions.pl
SLV, wiodący niemiecki dostawca produktów i rozwiązań oświetleniowych, przejął polską firmę Spotline od jej poprzednich udziałowców. Polska jest dla SLV kluczowym rynkiem w strategii ekspansji w tej części Europy, a przejęcie Spotline pozwoli przekształcić tego zaufanego partnera SLV w spółkę zależną, która będzie mogła bezpośrednio odpowiadać na wymagania międzynarodowych klientów SLV.
Po przejęciu nazwa i marka Spotline zostanie zmieniona na SLV. Dotychczasowi klienci firmy będą obsługiwani przez SLV Polska w podobny sposób, jak wcześniej. Nie zmieni się także zespół Spotline, który będzie kontynuował swoją pracę pod kierownictwem Bartłomieja Sroczyńskiego.
SLV - w trakcie oficjalnej uroczystości nabycia udziałów Spotline - podziękowała byłym partnerom Mariuszowi Sroczyńskiemu i Iwonie Sroczyńskiej za zaangażowanie i życzyła im sukcesów w pozostałych przedsięwzięciach.
Spotline był oficjalnym dystrybutorem produktów SLV w Polsce od ponad 20 lat. Firma ma swoją siedzibę w Ożarowie Mazowieckim, koło Warszawy.
SLV jest wiodącą firmą w zakresie produktów oświetleniowych do mieszkań i obiektów handlowych, zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Przedsiębiorstwo działa na rynku od 1979 roku, a główna siedziba firmy mieści się w Niemczech. SLV od lat należy do najszybciej rozwijających się i odnoszących największe sukcesy dostawców produktów i rozwiązań oświetleniowych w Europie. Firma jest częścią SLV Lighting Group, składającej się z 6 marek, które prowadzą spółki zależne i stowarzyszone w Niemczech, Francji, Włoszech, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Czechach, Słowenii, Norwegii, Portugalii, Danii, Chinach, Wielkiej Brytanii i Rosji.
Dodatkowe informacje na temat firmy Spotline są dostępne pod adresem: www.spotline.pl. Więcej informacji o SLV jest tutaj: https://slv.com.

Aplikacja BauApp na największych budowach w Polsce

PowerWalker VI 2000 LCD FR - energia zawsze pod ręką

Burza mózgów i wspólne projektowanie na odległość? Z IRIScan Desk 5 Pro to prost
Więcej ważnych informacji
Kalendarium
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Lotnictwo

UE nie radzi sobie z przywracaniem ruchu lotniczego. Paszport szczepionkowy może się okazać ratunkiem dla europejskich przewoźników
Trwające w wielu europejskich krajach lockdowny nie sprzyjają zwiększaniu liczby połączeń lotniczych w ruchu regularnym i czarterowym. – Unia Europejska niestety najgorzej sobie radzi w lotnictwie ze względu na to, że jest tak duża niepewność – mówi Artur Tomasik, prezes zarządu Katowice Airport i Związku Regionalnych Portów Lotniczych. W konsekwencji europejskie linie lotnicze przeżywają głęboki kryzys. Ratunkiem może się okazać Cyfrowy Zielony Certyfikat, czyli tzw. paszport szczepionkowy, który umożliwi bezpieczne podróżowanie w sezonie wakacyjnym.
Transport
Przesyłki kurierskie już w tym roku staną się bardziej ekologiczne. DHL powiększy flotę elektryków do blisko 150 aut, a w najbliższych latach do ponad 500

Sektor transportu ma znaczący udział w emisji dwutlenku węgla w Europie. Bez zdecydowanych proekologicznych działań może ona wzrosnąć w branży o 60 proc. do 2050 roku – wynika z szacunków Międzynarodowego Forum Transportu. Dlatego coraz więcej firm logistycznych i kurierskich decyduje się na zielone inwestycje w elektryczne auta dostawcze. Poza aspektem ekologicznym mają one także inne korzyści – są niemal bezgłośne, mogą korzystać z buspasów i pozwalają uniezależnić się od wahań cen na rynku paliw. Na samochody elektryczne stopniowo przesiadają się m.in. kurierzy DHL Parcel. Firma będzie sukcesywnie w kolejnych latach inwestować w zieloną flotę.
Problemy społeczne
Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.
Transport
Gazy używane w przemyśle i medycynie będą wytwarzane ekologicznie. Producenci rezygnują z paliw kopalnych i sięgają po OZE

Gazy przemysłowe wykorzystywane są w przemyśle chemicznym, rafineryjnym, metalurgicznym i spożywczym, a także w ochronie środowiska czy medycynie. Tlen medyczny podawany jest chociażby w szpitalach pacjentom chorym na COVID-19. Wodór z kolei jest postrzegany jako przyszłość ekologicznego transportu. Proces produkcji gazów przemysłowych jest jednak energochłonny, a przez to i wysoce emisyjny. Dlatego producenci stopniowo przestawiają się na bardziej ekologiczne metody i zamieniają energię z paliw kopalnych na źródła odnawialne. Jednym z przykładów takich inwestycji jest zakład produkcyjny Linde Gaz Polska pod Wrocławiem, który w 100 proc. do produkcji gazów wykorzystuje energię z OZE.