SoDA Conference 2021 – najważniejsze wydarzenie dla polskiej branży IT
Trwają przygotowania do największego w kraju wydarzenia skierowanego do polskich firm IT. Konferencja przygotowywana przez organizację SoDA jest okazją do podjęcia wszelkich kwestii palących dla branży. Spotkanie odbędzie się 24 września br. w Łodzi, a jego tematem przewodnim będzie The future is now. Trendy, które określają polskie Software House’y.
W ramach eventu zaplanowane są wystąpienia gości specjalnych oraz panele dyskusyjne. Prelegenci poruszą tematy dotyczące trendów kształtujących branżę, szans i wyzwań stojących przed polskimi firmami IT oraz przyszłości rynku, w tym zmian, jakie wywołała pandemia COVID-19. Wśród panelistów pojawią się m.in. Piotr Bucki, szkoleniowiec i psycholog z Bucki.Pro, Szymon Negacz, konsultant, trener sprzedaży i właściciel firmy doradczej SellWise oraz Wojciech Wolny, CEO firmy Euvic. W trakcie konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać również z przestrzeni networkingowej, umożliwiającej wymianę know how oraz doświadczeń.
- SoDA Conference powstała, aby dać nam – przedstawicielom branży IT przestrzeń, gdzie będziemy mogli się spotkać i wypracować wspólne stanowiska w istotnych dla nas tematach. Konferencja to też szansa na zdobycie nowej wiedzy i wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Motywem przewodnim wydarzenia będzie przyszłość i trendy, które już teraz wytyczają polskie software house’y. Tematykę paneli dobieraliśmy we współpracy z ekspertami i członkami organizacji, tak, aby zaspokoić potrzeby zarówno głównych graczy rynku, jak i dopiero co początkujących start-upów. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu wszystkich przedstawicieli polskiego rynku technologicznego – mówi Bartosz Majewski, założyciel i prezes SoDA.
Co w programie?
Spotkanie otworzą gospodarze SoDA Conference 2021 i przedstawiciele miasta Łódź. Kolejne prelekcje skupiać się będą wokół trendów w sprzedaży i marketingu, wykorzystania technologii Cloud czy kwestii Mergers and Acquisitions (fuzje i przejęcia). Debata poświęcona będzie tematom HR-owym w branży IT.
Zwieńczeniem konferencji będzie uroczysta gala SoDA Awards, podczas której wręczone zostaną nagrody branżowe, partnerskie i nagroda społeczności. Statuetki przyznane zostaną przez specjalną kapitułę, do której zaproszono ekspertów oraz przedstawicieli instytucji, związanych z branżą IT.
Po raz pierwszy od czasu założenia organizacji przyznamy nagrody branżowe dla tych przedstawicieli branży IT, którzy pomimo niepewnych zachowań rynku związanych z pandemią, poradzili sobie najlepiej. To również okazja, by pokazać polskie produkty i usługi IT. Jednym z głównych celów SoDA jest promocja polskiego software’u - mamy nadzieję, że nagroda pomoże w wypełnieniu tej misji. - komentuje Marta Kępa, executive director w SoDA.
Wydarzenie dedykowane jest zarówno członkom SoDA, jak i innym firmom z rynku IT oraz stowarzyszeniom z polskiego sektora technologicznego. Organizatorzy zapraszają również przedstawicieli administracji publicznej i mediów. Tytuł miasta Gospodarza eventu objęło Miasto Łódź. Konferencja przyjmie formę hybrydową – część stacjonarna z udziałem gości odbędzie się w Hotelu Vienna House Andel`s w Łodzi, natomiast całe wydarzenie będzie można śledzić na interaktywnej platformie i w aplikacji mobilnej Meeting Application.
Szczegółowa agenda oraz informacje o biletach dostępne są na stronie: https://event.meetingapplication.com/sodaconference2021

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.