Sol Marina powiększy się o 267 kolejnych apartamentów
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper uzyskał właśnie pozwolenie na budowę kolejnych dwóch etapów. W ramach przygotowywanej inwestycji powstanie 267 apartamentów oraz 129 miejsc cumowniczych. Zakończenie realizacji II oraz III etapu tego unikalnego projektu planowane jest odpowiednio w drugim kwartale 2023 i 2024 roku.
Dekpol Deweloper może realizować kolejne etapy prestiżowego kompleksu Sol Marina. Wydana została właśnie ostateczna decyzja dotycząca pozwolenia na budowę. W ramach zatwierdzonego II i III etapu projektu Sol Marina planowana jest budowa 31 kameralnych budynków, które obejmą łącznie 267 luksusowych apartamentów. W ramach inwestycji przygotowane zostaną również 293 miejsca parkingowe oraz 129 miejsc cumowniczych. Zakończenie realizacji II etapu planowane jest w drugim kwartale 2023 roku. Z kolei oddanie do użytku apartamentów z III etapu nastąpi rok później.
„Sol Marina zostanie zrealizowana w trzech etapach, w ramach których powstanie kilkaset apartamentów. Zakończyliśmy już pierwszą fazę inwestycji, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem Klientów. Uzyskanie pozwolenia na budowę kolejnych etapów pozwala nam kontynuować realizację tego unikalnego w skali całego kraju przedsięwzięcia. Apartamenty klasy premium wraz z prywatnymi miejscami cumowniczymi spełniają najwyższe oczekiwania i wymagania klientów. To w części apartamentowej, a w części hotelowej naszej oferty oprócz pokoi hotelowych mamy też w pełni wyposażone apartamenty inwestycyjne” – podkreślił Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
W ramach I etapu powstało już 77 apartamentów o powierzchni od 41 do 89 mkw. W najbliższym czasie rozpocznie się także budowa Grano Marina Hotel. Powstanie dominujący na terenie kompleksu 11-kondygancyjny budynek, w którym znajdzie się 130 pokoi hotelowych. W tej części inwestycji zaplanowano komfortową strefę rekreacyjną z basenem oferującym unikatowy widok na marinę. Zaprojektowano również wiele atrakcyjnych udogodnień, pozwalających gościom na odpoczynek w wyjątkowych warunkach, m.in.: lobby z recepcją, restaurację z wyjściem na ogród zimowy i centrum konferencyjno-biznesowe. Do dyspozycji gości inwestor na 400 mkw. powierzchni Wellness&SPA przygotuje aż 8 gabinetów SPA, salę fitness oraz na ostatniej kondygnacji ekskluzywne sale pod gwiazdami SEA ROOF z widokiem na Wyspę Sobieszewską
Budowa kompleksu wystartowała w 2019 roku. Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty oraz z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za projekt wnętrz.
Kompleks Sol Marina jest zlokalizowany zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku. Znajdują się tu aż dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Cały kompleks jest doskonale skomunikowany z najważniejszymi kierunkami turystycznymi. Inwestycja jest oddalona zaledwie o 14 kilometrów od centrum Gdańska. Dzięki Sol Marina nabrzeże Martwej Wisły zyskało wyjątkowy i nowoczesny wygląd.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.