Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Sony na targach ISE w 2025 r. podkreśli jak ważny dla firmy jest zrównoważony rozwój i zaprezentuje rozwiązania dla branży retail, sektora korporacyjnego, edukacyjnego, oraz wirtualnej produkcji. Firma konsekwentnie rozwija ekosystem partnerstw, które zwiększają funkcjonalności i poszerzają możliwości proponowanych rozwiązań.
ESG (Environmental, Social, Governance) jest dla Sony bardzo ważny i stoisko po raz kolejny będzie w pełni zrównoważone i spójne z inicjatywą "Making it, Moving it, Using it and Re-using it" wraz z najnowszymi aktualizacjami certyfikatów i partnerstwami. Aby zapewnić lepszą przyszłość, Sony będzie nadal realizować swoje inicjatywy środowiskowe, tworząc produkty, rozwiązania i usługi, które są niezawodne i oferują atrakcyjny całkowity koszt posiadania (TCO). Monitory profesjonalne BRAVIA z serii BZ-L zostały zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju i najnowocześniejszych technologiach. Wyświetlacze te wykorzystują materiały pochodzące z recyklingu, w tym SORPLAS™, i są wyposażone w zaawansowane podzespoły, takie jak wydajny układ SoC (System on Chip) oraz intuicyjny panel Eco dashboard, zapewniające zarówno wydajność, jak i łatwość obsługi. Ponadto czujnik oświetlenia otoczenia optymalizuje zużycie energii, przyczyniając się do imponująco niskich rankingów energetycznych EPREL w całej linii.
Centralnym punktem prezentacji będą flagowe modele, serie BZ40L i BZ53L, z unikalną, matową powłoką Deep Black, która zapewnia wyjątkowy kontrast i żywe kolory nawet w warunkach intensywnego oświetlenia, zapewniając idealne połączenie zrównoważonego rozwoju i doskonałej wydajności.
Po wrześniowej premierze na targach zadebiutują nowe projektory Sony BRAVIA Projector 8 i 9, a także segment Sony Content Production, który zaprezentuje uproszczone rozwiązania do produkcji na żywo, tworzenia treści i SDK (Software development kit) dla rynku korporacyjnego i edukacyjnego.
Stoisko Sony dostarczy również odwiedzającym wyjątkowych wrażeń płynących z obcowania z najnowszymi technologiami i możliwości interakcji ze środowiskami zaprojektowanymi tak, aby symulować rzeczywiste warunki.
Odwiedzający targi ISE będą mogli zapoznać się z imponującą technologią wyświetlania Sony przez cały czas trwania targów, a także na stoiskach wielu zaufanych partnerów Sony.
Wśród najważniejszych atrakcji na stoisku Sony znajdą się:
- Front sklepu detalicznego prezentujący serię monitorów 98BZ53L i BZ40L z powłoką Deep Black Non-Glare
- Monitory profesjonalne BRAVIA integrują się z ponad 60 systemami CMS na całym świecie - zobacz najnowsze studia przypadków na naszej ścianie partnerstwa CMS.
- Rozwiązanie TEOS do zarządzania miejscem pracy i integracje z partnerami będą dostępne do demonstracji w strefie korporacyjnej.
- Kamery PTZ SRG-A12/A40 wraz z SRG-X40UH zademonstrują technologię AI Multi-person Framing w sali lekcyjnej.
- Nowo wprowadzone projektory home cinema 4K HDR BRAVIA 8 (VPL-XW6100) i 9 (VPL-XW8100) zapewniają najlepsze wrażenia kinowe.
- Dzięki Serii Crystal LED CH firmy Sony odwiedzający będą mogli eksperymentować z różnymi symulacjami projektowania samochodów
- Na stoisku Virtual Production znajdzie się Sony Crystal LED VERONA oraz cała oferta Virtual Production, w tym monitor BVM-HX310
- Nowością w 2025 r. jest specjalna sekcja poświęcona produkcji materiałów video, w której prezentowane będą produkty i rozwiązania Sony do tworzenia treści.
"ISE to bardzo ważne wydarzenie w branży AV i po raz kolejny cieszymy się, że możemy wziąć w nim udział i przywieźć nasze w pełni zrównoważone stoisko do Barcelony. Z niecierpliwością czekamy na kolejne aktualizacje naszych partnerstw, produktów, technologii i rozwiązań, które przyniosą ogromne korzyści firmom z sektorów handlu detalicznego, edukacji, korporacji i produkcji treści", komentuje Rik Willemse, szef Sony Professional Displays & Solutions Europe. "Koncentrujemy się na naszej długoterminowej wizji i celach, w szczególności na naszych inicjatywach ESG, i cieszymy się, że będziemy mogli zaprezentować naszą filozofię "Making it, Moving it, Using it and Re-using it", która wpisuje się w nasz szerszy plan Sony Road to Zero. Nie ma lepszego miejsca na zapoznanie się z najnowszymi osiągnięciami i rozwojem AV niż to wydarzenie, które definiuje branżę".
Firma Sony będzie obecna w hali 3, na stoisku 3E300 na targach FIRA Barcelona, Gran Via w dniach 4 - 7 lutego 2025 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie pro.sony.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.