Komunikaty PR

Sony z pełną ofertą kamer SRG

2023-04-21  |  10:00
Biuro prasowe

Kamery z segmentu SRG dzielimy na stałopozycyjne i PTZ. Przykładem tej pierwszej jest Sony SRG-XP1. Umożliwia ona rejestrowanie i transmitowanie obrazu 4K 60p o wysokiej jakości, a dzięki szerokiemu polu widzenia (100°) kamera może objąć całe pomieszczenie. Drugą stałopozycyjną kamerą proponowaną przez Sony jest SRG-XB25. Różnica polega na tym, że to urządzenie ma wbudowany obiektyw z automatyką ostrości i 25-krotnym zoomem optycznym oraz dodatkowy zoom cyfrowy.

Kamery PTZ (Pan-Tilt-Zoom) czyli zdalnie sterowane mogą obracać się wokół osi pionowej (pan), pochylać w górę lub w dół (tilt) oraz zwiększać i zmniejszać zbliżenie (zoom). Możemy podzielić je ze względu na oferowane wyjścia (HDMI,SDI, IP czy USB) – które definiują możliwości i sposoby wykorzystania. Kamery zdalnie sterowane są bardzo elastyczne w montażu – posiadają możliwość odwracania obrazu przy instalacji sufitowej, wcześniejsze zdefiniowanie konkretnych położeń kamery (presety) i korzystanie z zoomu.

„Oferta kamer Sony SRG może zaspokoić potrzeby absolutnie każdego użytkownika, który potrzebuje rejestracji wydarzenia, streamingu czy chce zrealizować zdalne zajęcia. Mamy ofertę dla każdego rynku. Wszystkie urządzenia oparte są o matrycę CMOS Exmor R®, która ma wysoką czułość i nawet w gorszych warunkach oświetleniowych daje dobrej jakości obraz zgodny ze standardem 4K 30p i Full HD 60p. Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® wydajnie zwiększa czystość i redukuje szum. Nie chodzi tu tylko o ciemne pomieszczenia, ale także trudne warunki, kiedy prelegent na przykład występuje na tle obrazu z projektora. Dzięki zaimplementowanym technologiom nasze kamery rejestrują wyraźny obraz z dużą ilością szczegółów.” – informuje Piotr Gajewski,  Dealer Manager, Sony Professional Solutions Europe  

Wybór kamer SRG PTZ odbywa się w oparciu o dopasowanie do potrzeb klienta w odniesieniu do wartości zoomu oferowanego przez urządzenie. Do małych pomieszczeń wystarczy 12x zoom optyczny (np. SRG-X120), w dużej sali sprawdzi się kamera z 30x zoomem dla rozdzielczości 4K (z Clear Image Zoom - CIZ) (np. SRG-X40UH), która daje gwarancję, że kamera zarejestruje interesujący użytkownika obraz nawet w dużej sali. Kamery Sony SRG  z 12x i 20x zoomem (30x dla 4K z CIZ, 40x dla FullHD z CIZ) wyglądają tak samo i są tak samo zarządzane.

Dla kogo kamera SRG

Kamery Sony SRG znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju eventy. Kamery trafiają do sal konferencyjnych, auli i sal wykładowych. Są narzędziem do streamingu i rejestracji zajęć pomagając budować bazy wiedzy.  Korzysta z nich sektor edukacyjny i biznesowy. Są ważnym narzędziem do dokumentowania przebiegów obrad czy przesłuchań – stąd zainteresowanie administracji publicznej, sądów i prokuratur. Dokumentacja i edukacja to powody dla których kamery SRG są wykorzystywane przez sektor medyczny, Korzystają z nich też małe studia telewizyjne i radiowe, a także są stosowane przy Reality TV. Dużym odbiorcą, zwłaszcza na terenie Stanów Zjednoczonych, ale też i w Europie są miejsca kultu religijnego. Wynika to z dużych odległości do kościołów i trudności komunikacyjnych po stronie wiernych.  Kamery nie tylko pomagają utrwalić wydarzenie, ale także pozwalają na uczestniczenie w nim „na żywo”.

Operator przestaje być potrzebny

Sony oferuje unikalny algorytm autotrackingu. Kamery SRG-A40 i SRG-A12 automatycznie śledzą i w naturalny sposób kadrują prelegentów. Analizują wiele elementów obrazu – twarz, głowę, kolor włosów, detale ubrania – kolor i fakturę. W oparciu o punkty charakterystyczne kamera śledzi posturę człowieka, podąża za nim nawet kiedy zmieni on pozycję czy się odwróci.

Różne rodzaje automatycznego kadrowania dają wiele możliwości zbliżeń, ujęć od pasa w górę lub pełnych planów, co pozwala zrealizować dynamiczny materiał. Automatyczne działanie oznacza, że kamery zaczynają pracować od razu po włączeniu, szukając obiektu do śledzenia i namierzając go. Dzięki zastosowaniu lampek kontrolnych (tally) widać, która kamera jest aktualnie używana i śledzi ruchy.

Model SRG-A40 jest wyposażony w technologię Clear Image Zoom, która cyfrowo zwiększa zoom optyczny z 20x do 30x w 4K lub do 40x w Full HD. Model SRG-A12 oferuje zoom do 12x. Dzięki trybowi telekonwertera model SRG-A40 może osiągać nawet 80-krotne przybliżenie, a model SRG-A12 nawet 24-krotne, przy jednoczesnym płynnym i szybkim ruchu PTZ.

Urządzenia wyposażono w technologię zasilania w standardzie Power over Ethernet Plus Plus (PoE++), co ułatwia integrację w nowych lub istniejących środowiskach bez konieczności stosowania oddzielnych przewodów zasilających. 

Kamery nie wymagają żadnego dodatkowego systemu i są obsługiwane przez przeglądarkę internetową. Ich obsługa jest bardzo prosta, a każda opcja w kreatorze jest dokładnie wyjaśniona przy definiowaniu. Używając intuicyjnej aplikacji sieciowej można sterować kamerami korzystając z komputera lub tabletu.

SRG-A40 i SRG-A12 całkowicie zastępują operatora, a ich koszt jest jedynie o 30% wyższy w stosunku do kamer SRG PTZ bez autotrackingu.

Narzędzia dla edukacji od Sony

Po raz pierwszy kamery  SRG-A40 i SRG-A12 zostały zaprezentowane podczas targów ISE 2023 w Barcelonie. W ramach sekcji narzędzi dla edukacji znalazły się również Edge Analytics z funkcją kluczowania chromatycznego czyli zastępowania tła, które jest za osobą np. prezentacją. To pozwala pokazać profesjonalnie wyglądający streaming. Edge Analytics może również poprawiać odręcznie napisany tekst na tablicy i pokazywać to na monitorze w bardziej czytelny sposób w formie nakładki na ekranie z zachowaniem widoczności prowadzącego.

Uzupełnieniem oferty dla sektora szkoleniowego, edukacyjnego jest mikrofon kształtujący wiązkę Sony MAS-A100. Bardzo precyzyjnie zbiera on dźwięk z określonego pola co sprawia, że znakomicie słychać prowadzącego. Nie ma tu konieczności używania mikrofonów krawatowych, dbania o ich zasilanie czy prawidłowe podłączenie, a dźwięk jest znakomitej jakości. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.