Sony zapowiada cyfrowy mikrofon bezprzewodowy DWM-30
Wiosną 2025r. Sony wprowadzi na rynek profesjonalny, ręczny mikrofon bezprzewodowy DWM-30. Produkt ten dołączy do, znanej z wysokiej jakości, serii cyfrowych mikrofonów bezprzewodowych DWX.
DWM-30 jest następcą modelu DWM-02N, szeroko stosowanego przez profesjonalistów takich jak dźwiękowcy i realizatorzy w stacjach nadawczych czy w trakcie występów na żywo, oraz przez dziennikarzy. W nowym modelu poprawiono wydajność transmisji, zapewniając stabilne działanie systemu mikrofonów bezprzewodowych. Oprócz przyjaznej dla użytkownika, lekkiej konstrukcji i około 6-godzinnej żywotności baterii, mikrofon DWM-30 obsługuje również najnowsze tryby kodeków. W Europie dostępne będą dwa modele mikrofonu DWM-30 o szerokim paśmie przenoszenia do 148 MHz.
Kluczowe cechy
Ulepszona wydajność transmisji dla stabilnej pracy
Dzięki wykorzystaniu symulacji pola elektromagnetycznego w procesie projektowania, wydajność transmisji została dopracowana, zapewniając bardziej stabilną pracę.
Prawdziwa wierność dźwięków
Dzięki rewizji obwodów elektrycznych i struktury mechanicznej, jakość dźwięku została jeszcze bardziej poprawiona. W przypadku korzystania z trybu CODEC MODE 4, nagrywany i przesyłany dźwięk jest bardziej wierny oryginalnemu brzmieniu.
Przyjazna dla użytkownika lekka konstrukcja i 6-godzinna żywotność baterii
Optymalizacja struktury mechanicznej zaowocowała konstrukcją uchwytu, który jest łatwiejszy do trzymania i około 10% lżejszy niż poprzedni model (porównanie masy nadajnika). Żywotność baterii DWM-30 została również wydłużona o około 1 godzinę w porównaniu do poprzedniego modelu i pozwala już na około 6 godzin ciągłej pracy, co sprawia, że mikrofon nadaje się do długotrwałego użytkowania (przy użyciu baterii alkalicznych).
Obsługa najnowszych kodeków i kanałów
W trybie CODEC MODE 2 nowy mikrofon zapewnia niskie opóźnienie - na poziomie 1,2 ms, a także obsługuje tryb CODEC MODE 4, który równoważy wysoką jakość transmisji i niskie opóźnienie. Ten mikrofon obsługuje szerokie pasmo do 148 MHz w paśmie białej plamki telewizyjnej / 375 kHz, umożliwiając do 16 kanałów na pasmo telewizyjne.
Wyposażony w tryb HIGH GAIN MODE
Gdy zwykłe ustawienia nie zapewniają wystarczającego poziomu czułości podczas przechwytywania dźwięków, tryb HIGH GAIN pozwala na 3-stopniowe wzmocnienie +6/+12/+18dB, umożliwiając uwydatnienie dźwięku nawet wtedy, gdy mikrofon jest trzymany z dala od ust podczas nagrywania, zwiększając w ten sposób czułość.
Dostępność i ceny poszczególnych modeli w Europie:
Cyfrowy mikrofon bezprzewodowy DWM-30/L (kompatybilny z pasmem częstotliwości 470-614 MHz)
Data premiery: Wiosna 2025 r. Cena referencyjna: około 1800 euro (cena katalogowa)
Cyfrowy mikrofon bezprzewodowy DWM-30/ H (kompatybilny z pasmem częstotliwości 566-714 MHz)
Data premiery: Wiosna 2025 r. Cena referencyjna: około 1800 euro (cena katalogowa).
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.