SOS Indie. Polska Misja Medyczna zakupi koncentratory tlenu dla Indii.
PMM
ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl
Polska Pomoc Medyczna jako pierwsza polska organizacja zdecydowała się na pomoc Indiom, które w ostatnich tygodniach znalazły się w krytycznej sytuacji, znacznie przekraczającej możliwości krajowej służby zdrowia. Jeszcze w tym tygodniu do Indii trafią kolejne urządzenia wspomagające oddychanie.
Od 4 maja prowadzona jest oficjalna zbiórka środków na zakup 10 koncentratorów tlenu, które zostaną wysłane do stanów Uttar Pradesh i Bihar w północnych Indiach. We współpracy z lokalną fundacją Human Circle Foundation, sprzęt medyczny zostanie dostarczony do Varsha Hospital w Agrze i Sadar Hospital w Arze, które zgłosiły braki tlenu dla chorych na Covid-19. W Indiach diagnozowana jest obecnie połowa wszystkich nowych zakażeń na całym świecie. Dziennie diagnozowanych jest ponad 400 tysięcy nowych zachorowań, jednak faktyczna skala może być znacznie większa. W ostatnim tygodniu codziennie umierały ponad 4 tysiące chorych, co stanowi najwyższą liczbę wśród wszystkich krajów od początku pandemii.
W pomoc Indiom zaangażowały się już m.in. Francja, Wielka Brytania i Polska, które przekazały respiratory i koncentratory tlenu. Z kolei Stany Zjednoczone zapowiedziały udostępnienie składników do produkcji szczepionek i leków. Międzynarodowa pomoc skupia się przede wszystkim na spowolnieniu rozprzestrzeniania się zakażeń i zagwarantowaniu dostępu do tlenu wszystkim potrzebującym, przyjmowanym między innymi w powstających ekspresowo szpitalach polowych. W pełni zaszczepionych jest zaledwie 2,5% mieszkańców Indii, a ogromna skala zakażeń uniemożliwia skuteczne śledzenie nowych wariantów wirusa w kraju, zwiększając już i tak ogromne ryzyko.
Polska Misja Medyczna aktualnie zbiera oferty od dostawców 10-litrowych koncentratorów tlenu, z których zostanie wybrana firma zapewniająca najlepszą jakość urządzeń. Producenci i dystrybutorzy mogą zgłaszać swoje produkty na adres mailowy sekretariat@pmm.org.pl. Zachęcamy do włączenia się w pomoc Indiom.
Wciąż można wspierać akcję Polskiej Misji Medycznej SOS Indie:
- wpłać datek przez stronę https://pmm.org.pl/chce-pomoc#pomoc-emergency
- wesprzyj zbiórkę na Facebooku https://www.facebook.com/PolskaMisjaMedyczna
- przekaż darowiznę na numer konta PMM: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem INDIE.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.