Specjalistyczny sprzęt dla strażaków z Wielkopolski od Stena Recycling

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.
Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl
Specjalistyczny sprzęt i odzież ochronna dla strażaków z Wielkopolski od Stena Recycling
Specjalistyczny sprzęt niezbędny strażakom – ratownikom trafił właśnie do OSP w Swarzędzu i Czerniejowie oraz do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Poznaniu. To kolejny przykład wieloletniej, dobrej współpracy pomiędzy Strażą Pożarną a oddziałem Stena Recycling w Swarzędzu.
Wśród niezbędnego wyposażenia znalazły się między innymi hełmy strażackie, rękawice techniczne, wyposażenie do cięcia metalu, specjalne latarki, apteczki oraz odzież ochronna i tzw. ubranie bojowe. Zakres i rodzaj potrzebnego wyposażenia zostały wcześniej uzgodnione z przedstawicielami jednostek strażackich. Oddział Stena Recycling w Swarzędzu jest jednym z 16 oddziałów firmy w całej Polsce. Wielkopolska placówka specjalizuje się w odzyskiwaniu i przywracaniu do obiegu cennych materiałów ze zużytych samochodów. Służy temu między innymi specjalne urządzenie do rozdrabniania karoserii, czyli tzw. strzępiarka. W ramach współpracy z lokalnymi jednostkami Straży Pożarnej, Stena Recycling cyklicznie organizuje na terenie oddziału wspólne ćwiczenia i symulacje zdarzeń z udziałem ratowników.
- Wiemy, że praktyczne szkolenie jest dla strażaków bardzo ważne. Dlatego udostępniamy ratownikom naszą infrastrukturę, aby mogli prowadzić własne symulacje i ćwiczenia np. cięcia pojazdów. Każdego roku, we współpracy z lokalnymi jednostkami straży pożarnej organizujemy również ćwiczenia na wypadek awarii środowiskowych. Omawiamy wówczas potencjalne zagrożenia i przeprowadzamy symulacje zdarzeń oraz próbne ewakuacje. Cieszymy się, że dzisiaj możemy wesprzeć strażaków w Wielkopolsce, najpotrzebniejszym sprzętem – mówi Tomasz Kosmala, Dyrektor Oddziału Stena Recycling w Swarzędzu.
Stena Recycling jest liderem kompleksowych rozwiązań w dziedzinie gospodarowania odpadami oraz usług środowiskowych na rynku polskim i skandynawskim. Przetwarza wszystkie rodzaje odpadów w ramach kilku obszarów biznesowych: metali żelaznych i nieżelaznych, papieru i plastiku, elektroniki oraz odpadów niebezpiecznych i innych. Celem działań Stena Recycling jest podniesienie poziomu recyklingu oraz ograniczenie ilości odpadów zmieszanych. We wszystkich działaniach firma kieruje się filozofią CARE – dbałości o Klientów, Pracowników, Biznes i Zasoby oraz Środowisko i Społeczeństwo. W Polsce Stena Recycling jest obecna od 20 lat. Współpracując z ponad 2000 przedsiębiorstw, przetwarza łącznie ponad 600 tys. ton odpadów w ciągu roku.

Unijny cel klimatyczny do 2040 roku komentują organizacje pozarządowe

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.