Speedmail wyróżniony w konkursie o Nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
grzegorz.koper|goodonepr.pl| |grzegorz.koper|goodonepr.pl
+ 48 796 996 267
www.goodonepr.pl
Największy niezależny operator pocztowy został uhonorowany w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu, nagradzającego projekty logistyczne realizowane przez polskie przedsiębiorstwa. PTL doceniło spółkę Speedmail za projekt „Wprowadzenie śledzenia online doręczania listów”, dzięki któremu operator daje możliwość monitorowania każdego rodzaju nadanej przesyłki. Wyróżniony projekt został zaprezentowany przez prezesa spółki – Janusza Konopkę podczas gali Polskiego Kongresu Logistycznego eLOGISTICS 2021.
Do konkursu, który odbył się już po raz czternasty, można było zgłaszać projekty dotyczące wdrażania innowacyjnych technologii lub nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych, a także innych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych. Projekt musiał zostać zrealizowany w praktyce, a jego wdrożenie zakończone między 2019 a 2020 rokiem. W dwóch etapach konkursu jury oceniało m.in. przebieg prac wdrożeniowych, innowacyjność rozwiązania oraz efekty projektu.
– Cieszymy się, że jury doceniło pracę naszego zespołu. W Speedmail od początku stawiamy na nowatorskie rozwiązania logistyczne i technologie. Jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie wprowadziliśmy śledzenie każdego rodzaju przesyłki, nawet listów zwykłych i korespondencji marketingowej. Przyczyną podjęcia nowego projektu była chęć ciągłego rozwoju i bycia liderem na rynku. Dzięki monitoringowi online nasza praca jest bardziej efektywna, przesyłki bezpieczniejsze, a proces ich doręczania bardziej skuteczny – tłumaczy Janusz Konopka, prezes Speedmail.
Wyróżniony projekt był realizowany od marca 2019 roku, kiedy rozpoczęto prace badawczo-rozwojowe, do sierpnia 2020 roku, kiedy zakończono wdrażać nowy system we wszystkich oddziałach. Dzięki monitoringowi GPS on-line operator ma możliwość nadzorowania procesu doręczeń w czasie rzeczywistym oraz narzędzie do tego, by lepiej rozplanowywać trasy i czas pracy listonoszy. Klienci zyskali natomiast lepszy wgląd w to, na jakim etapie doręczenia znajduje się ich przesyłka oraz dostęp do dokładniejszych raportów z wykonania usługi.
Speedmail to czołowy polski niezależny operator pocztowy. Firma doręcza przesyłki listowe i marketingowe poprzez sieć ponad 100 placówek zlokalizowanych w większości dużych i średnich miast kraju. Z usług spółki korzystają przedsiębiorstwa i korporacje, operatorzy telekomunikacyjni, banki, ubezpieczyciele, agencje marketingowe, jednostki samorządu terytorialnego, spółki komunalne czy fundacje. Firma stale poszerza obszar działalności. W 2020 r. zwiększyła swój zasięg populacyjny o 3 proc., otwierając nowe punkty dystrybucyjne w kolejnych polskich miastach.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.