SPLAST, polski producent z branży tworzyw sztucznych, rozwija się dzięki IFS
IFS Poland
ul. M. Flisa 6
02-247 Warszawa
anna.machol|ifs.com| |anna.machol|ifs.com
+48 512 134 493
https://www.ifs.com/pl/
Warszawa, 26 marca 2021 – IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma SPLAST, specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych, wybrała nowoczesne i elastyczne rozwiązanie ERP firmy IFS w celu usprawnienia działań i wsparcia dalszego rozwoju.
SPLAST, rodzinna firma z polskim kapitałem założona w roku 1989, specjalizuje się w przetwórstwie technicznych tworzyw sztucznych. Firma dysponuje trzema nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi: w Jedliczu, Krośnie i Miskolcu na Węgrzech, w których zatrudnia ponad 600 pracowników. Produkty SPLAST znajdują odbiorców w branży motoryzacyjnej, elektronicznej, AGD, kosmetycznej i meblarskiej. Ponad 70% produkcji trafia na eksport. SPLAST to firma innowacyjna, inwestująca 3% rocznych dochodów w badania i rozwój produktów.
Aby zapewnić dalszy rozwój działalności, firma SPLAST podjęła decyzję o wymianie dotychczasowego, niewspieranego przez producenta systemu ERP na rozwiązanie nowoczesne, elastyczne i łatwe w rozbudowie. O wyborze rozwiązania IFS zdecydowała przede wszystkim funkcjonalność ściśle dopasowana do potrzeb branży, łatwość samodzielnej kastomizacji i integracji oprogramowania przez klienta oraz jego zaawansowanie technologiczne.
Wdrożenie roziązania IFS pozwoli na usprawnienie procesów biznesowych w kluczowych obszarach działania firmy SPLAST, takich jak produkcja, utrzymanie ruchu, zarządzanie magazynem i zarządzanie jakością. Z systemu będzie korzystać 240 pracowników.
„Firma SPLAST miała bardzo wysokie wymagania wobec nowego rozwiązania, wynikające z wysokiego stopnia informatyzacji i automatyzacji przedsiębiorstwa oraz dużych kompetencji informatycznych własnego zespołu. Na podkreślenie zasługuje ogromne zaangażowanie zarówno zespołów biznesowych, jak i samego zarządu firmy, w proces weryfikacji naszej propozycji” – komentuje Jaromir Paszek, sales manager w IFS Poland.
„Nasza firma stale stawia sobie nowe wyzwania mające na celu utrzymanie wysokiej pozycji na rynku. Każdy kolejny rok jest dla Grupy SPLAST lepszy od poprzedniego pod względem wzrostu produkcji i sprzedaży. Naszym celem jest utrzymanie tej tendencji. Jestem przekonany, że wdrożenie rozwiązania firmy IFS ułatwi nam dalszy rozwój i pozwoli na zwiększanie konkurencyjności naszych produktów zarówno na lokalnym, jak i europejskim rynku” – mówi Tadeusz Sanocki, prezes zarządu grupy SPLAST.
Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East, dodaje: „Cieszymy się, że firma SPLAST wybrała nasze rozwiązanie w celu wsparcia dalszego rozwoju działalności. Nowoczesna i elastyczna technologia IFS wychodzi naprzeciw potrzebom przedsiębiorstw branży produkcyjnej, ułatwiając im skuteczne konkurowanie na wymagających rynkach”.
Więcej informacji o firmie IFS można znaleźć na stronie ifs.com lub obserwując nas na Twitterze: @IFSPoland.
Kontakt
Anna Machol
PR for IFS in Poland
Email: anna.machol@ifs.com
Phone: +48 512 134 493

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.