Społecznościowa konferencja poświęcona rozwiązaniom Microsoft Dynamics
Dla większości osób z IT ich praca nie wiąże się jedynie obowiązkami służbowymi. Wielu z nich rozwija swoją wiedzę, także po godzinach pracy przeglądając blogi technologiczne (aż 64,8%[1]), czy uczestnicząc w wydarzeniach branżowych (24,7%[2]), a także szukając pomocy u kolegów po fachu. Aż 56,5% deweloperów pozytywnie ocenia wsparcie otrzymane od innych programistów[3]. Wymiana wiedzy i dobrych praktyk w tej branży jest niezwykle ważna. Dlatego po raz pierwszy w Polsce zostaje zorganizowana konferencja 365 Saturday Warsaw 2020, która w pełni jest poświęcona rozwiązaniom z dziedziny Microsoft Dynamics.
Na polskim rynku nie było do tej pory takiej konferencji, która zaspokajałaby potrzeby społeczności programistów pracujących przy rozwiązaniach Microsoft Dynamics. Warto podkreślić, że w świecie IT konferencje poświęcone poszczególnym narzędziom, językom czy rozwiązaniom są bardzo popularne – stąd spotkania skupione wokół SharePoint, Power BI czy SQL. Natomiast zaobserwowaliśmy dużą lukę, jeśli chodzi o rozwiązania platformy Dynamics – mówi Tomasz Poszytek, organizator 365 Saturday Warsaw 2020.
Z pasji do technologii
Wydarzenie jest organizowane przez pasjonatów, dla pasjonatów. Polska społeczność ekspertów w dziedzinie Microsoft Dynamics nie jest aktywna, dlatego do tej pory była pomijana przy organizacji tego typu eventów. Jak się jednak okazuje, zapotrzebowanie na specjalistów obsługujących to narzędzie rośnie praktycznie z roku na rok.
Dla firm takich jak Bonair istotne jest, aby społeczność ekspertów Microsoft Dynamics była jak najsilniejsza i regularnie rosła. Utrzymanie roli lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w dziedzinie biznesowych aplikacji Microsoft nie jest możliwe bez odpowiednich ludzi, którzy będą w stanie rozwijać i propagować tę technologię w naszym kraju. Jak wynika z danych Microsoft implementacja Dynamics 365 rośnie o 42% szybciej, niż innych narzędzi z tej dziedziny. Dlatego jest to dla nas bardzo ważne, aby takie wydarzenia zrzeszały programistów, konsultantów, jak i firmy, dla których ta technologia jest konieczna. Z tego powodu zdecydowaliśmy się objąć swoim patronatem to wydarzenie – komentuje Tomasz Kozłowski, Dyrektor Marketingu w Bonair S.A.
Bezpłatny dostęp do wiedzy
Największą korzyścią dla uczestników jest bezpłatny dostęp do wiedzy i doświadczenia prelegentów, którzy są znanymi w środowisku autorytetami z tej dziedziny. Eksperci z różnych części świata przez cały dzień dzielą się swoim know-how z uczestnikami wydarzenia, odpowiadają na pytania i inspirują. W konferencji może wziąć udział każdy – wydarzenie odbędzie się online, a prowadzone będzie w języku angielskim. Daje to więc możliwość udziału również osobom spoza Polski. Wśród prelegentów znajdziemy m.in. Kaili Bloomfield, specjalizującą się we wdrażaniu rozwiązań technologicznych na stanowisku Partner Technical Architect w Microsoft, Aurelien Clere mającego ponad 10 lat doświadczenia w Dynamics, czy Tricia Sinclair, która w tym miesiącu otrzymała tytuł Most Valuable Professional przyznany przez Microsoft.
Nasi prelegenci opowiadają o konkretnych przykładach wdrożeń systemowych, które są inspiracją i doskonałą bazą doświadczeń dla naszych uczestników. Dodatkowo jest to szansa na networking z osobami, które pracują przy podobnych projektach, a także poznania nowych trendów czy zmian, w kierunku których dążą producenci oprogramowania. W tym roku nasza konferencja odbywa się tuż po najważniejszym wydarzeniu Microsoft – Ignite. Z pewnością stworzymy więc przestrzeń do rozmów o nowościach, które zostaną tam przedstawione – komentuje Edyta Gorzon, organizator 365 Saturday Warsaw 2020.
Konferencja odbędzie się 3 października w godz. 14:00-20:00. Udział jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie.
Link do wydarzenia:
https://events.powercommunity.com/365-saturday-warsaw-2020/
Link do rejestracji:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=GT5EMv6Ma06j_udcDgnHqIswQ73Fyb5BgUpb1dnONhJUNVk1Rlg2SE1aRUhBNDNMVFc4UFpNMTJVNi4u
[1] Codingame 2020 Developer Survey Report
[2],[3] Codingame Developer Survey Report 2019
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.