Komunikaty PR

Społecznościowa konferencja poświęcona rozwiązaniom Microsoft Dynamics

2020-09-29  |  15:30

Dla większości osób z IT ich praca nie wiąże się jedynie obowiązkami służbowymi. Wielu z nich rozwija swoją wiedzę, także po godzinach pracy przeglądając blogi technologiczne (aż 64,8%[1]), czy uczestnicząc w wydarzeniach branżowych (24,7%[2]), a także szukając pomocy u kolegów po fachu. Aż 56,5% deweloperów pozytywnie ocenia wsparcie otrzymane od innych programistów[3]. Wymiana wiedzy i dobrych praktyk w tej branży jest niezwykle ważna. Dlatego po raz pierwszy w Polsce zostaje zorganizowana konferencja 365 Saturday Warsaw 2020, która w pełni jest poświęcona rozwiązaniom z dziedziny Microsoft Dynamics.

Na polskim rynku nie było do tej pory takiej konferencji, która zaspokajałaby potrzeby społeczności programistów pracujących przy rozwiązaniach Microsoft Dynamics. Warto podkreślić, że w świecie IT konferencje poświęcone poszczególnym narzędziom, językom czy rozwiązaniom są bardzo popularne – stąd spotkania skupione wokół SharePoint, Power BI czy SQL. Natomiast zaobserwowaliśmy dużą lukę, jeśli chodzi o rozwiązania platformy Dynamics – mówi Tomasz Poszytek, organizator 365 Saturday Warsaw 2020.

Z pasji do technologii


Wydarzenie jest organizowane przez pasjonatów, dla pasjonatów. Polska społeczność ekspertów w dziedzinie Microsoft Dynamics nie jest aktywna, dlatego do tej pory była pomijana przy organizacji tego typu eventów. Jak się jednak okazuje, zapotrzebowanie na specjalistów obsługujących to narzędzie rośnie praktycznie z roku na rok.

Dla firm takich jak Bonair istotne jest, aby społeczność ekspertów Microsoft Dynamics była jak najsilniejsza i regularnie rosła. Utrzymanie roli lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w dziedzinie biznesowych aplikacji Microsoft nie jest możliwe bez odpowiednich ludzi, którzy będą w stanie rozwijać i propagować tę technologię w naszym kraju. Jak wynika z danych Microsoft implementacja Dynamics 365 rośnie o 42% szybciej, niż innych narzędzi z tej dziedziny. Dlatego jest to dla nas bardzo ważne, aby takie wydarzenia zrzeszały programistów, konsultantów, jak i firmy, dla których ta technologia jest konieczna. Z tego powodu zdecydowaliśmy się objąć swoim patronatem to wydarzenie – komentuje Tomasz Kozłowski, Dyrektor Marketingu w Bonair S.A.

Bezpłatny dostęp do wiedzy


Największą korzyścią dla uczestników jest bezpłatny dostęp do wiedzy i doświadczenia prelegentów, którzy są znanymi w środowisku autorytetami z tej dziedziny. Eksperci z różnych części świata przez cały dzień dzielą się swoim know-how z uczestnikami wydarzenia, odpowiadają na pytania i inspirują. W konferencji może wziąć udział każdy – wydarzenie odbędzie się online, a prowadzone będzie w języku angielskim. Daje to więc możliwość  udziału również osobom spoza Polski. Wśród prelegentów znajdziemy m.in. Kaili Bloomfield, specjalizującą się we wdrażaniu rozwiązań technologicznych na stanowisku Partner Technical Architect w Microsoft, Aurelien Clere mającego ponad 10 lat doświadczenia w Dynamics, czy Tricia Sinclair, która w tym miesiącu otrzymała tytuł Most Valuable Professional przyznany przez Microsoft.

Nasi prelegenci opowiadają o konkretnych przykładach wdrożeń systemowych, które są inspiracją i doskonałą bazą doświadczeń dla naszych uczestników. Dodatkowo jest to szansa na networking z osobami, które pracują przy podobnych projektach, a także poznania nowych trendów czy zmian, w kierunku których dążą producenci oprogramowania. W tym roku nasza konferencja odbywa się tuż po najważniejszym wydarzeniu Microsoft – Ignite. Z pewnością stworzymy więc przestrzeń do rozmów o nowościach, które zostaną tam przedstawione – komentuje Edyta Gorzon, organizator 365 Saturday Warsaw 2020.

Konferencja odbędzie się 3 października w godz. 14:00-20:00. Udział jest bezpłatny, wystarczy zarejestrować się na stronie.

Link do wydarzenia:
https://events.powercommunity.com/365-saturday-warsaw-2020/

Link do rejestracji:
https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=GT5EMv6Ma06j_udcDgnHqIswQ73Fyb5BgUpb1dnONhJUNVk1Rlg2SE1aRUhBNDNMVFc4UFpNMTJVNi4u


[1] Codingame 2020 Developer Survey Report

[2],[3] Codingame Developer Survey Report 2019

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PANASONIC KLUCZOWYM DOSTAWCĄ TECHNOLOGII NA IGRZYSKACH W PARYŻU Biuro prasowe
2024-04-16 | 16:00

PANASONIC KLUCZOWYM DOSTAWCĄ TECHNOLOGII NA IGRZYSKACH W PARYŻU

Panasonic, jako Worldwide Olympic Partner w sektorze urządzeń audiowizualnych, odegra kluczową rolę w przygotowaniach do Letnich Igrzysk 2024 w Paryżu, skupiając się na promowaniu
IT i technologie Brother rozbudowuje portfolio o 3 monochromatyczne urządzenia laserowe typu 3w1
2024-04-16 | 13:00

Brother rozbudowuje portfolio o 3 monochromatyczne urządzenia laserowe typu 3w1

Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne
IT i technologie Słuchawki z rodziny moto buds już dostępne w Polsce
2024-04-16 | 13:00

Słuchawki z rodziny moto buds już dostępne w Polsce

16 kwietnia 2024 r.: Motorola wprowadziła do swojej oferty nowość - bezprzewodowe słuchawki douszne moto buds oraz moto buds+. Atrakcyjne zarówno wizualnie, jak i pod względem swoich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Coraz więcej głosów za przesunięciem systemu kaucyjnego na 2026 rok. Pospieszne zmiany mogą wywołać problemy w gminach

System kaucyjny w Polsce, zgodnie z ustawą, powinien zacząć działać od 2025 roku. To sposób na motywowanie konsumentów do zwrotu zużytych butelek i puszek, by zwiększyć poziom recyklingu. Zmniejszy się w ten sposób także ilość zmieszanych odpadów komunalnych odbieranych przez gminy. Zdaniem ekspertów bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP) nowe przepisy mogą oznaczać jednak poważne reperkusje dla gmin. – Odpady pochodzące z systemu kaucyjnego mogą wyciągnąć ze strumieni gminnych ok. 30 proc. najbardziej przychodowego surowca – ocenia  Klaudia Subutkiewicz, dyrektorka Wydziału Gospodarki Odpadami w Urzędzie Miasta Bydgoszczy.

Finanse

Rekordowe notowania złota. Ryzyko eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie będzie napędzać dalsze wzrosty

W ostatni piątek, kiedy światowe media zdominował temat planowanego irańskiego ataku na Izrael, ceny złota pobiły kolejny rekord, docierając do poziomu 2,4 tys. dol. za uncję. Inwestorzy, obawiając się o eskalację konfliktu na Bliskim Wschodzie, będą bardzo chętnie trzymać ten kruszec w swoich portfelach, co raczej nie wskazuje na możliwość korekty notowań. Podobnie jak zapowiadane obniżki stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych, i to mimo wyższego od oczekiwań odczytu inflacji w marcu. – Bazowym scenariuszem jest łagodzenie polityki monetarnej, a niskie stopy zazwyczaj sprzyjają wyższym cenom złota – mówi Dorota Sierakowska, analityczka surowcowa z DM BOŚ.

Infrastruktura

Szybko rośnie udział odnawialnych źródeł w krajowym miksie energetycznym. Potrzebne przyspieszenie w inwestycjach w sieci przesyłowe

W ubiegłym roku odnawialne źródła energii stanowiły już ponad 40 proc. mocy zainstalowanej w krajowym miksie energetycznym i odpowiadały za 27 proc. całkowitej produkcji energii. Tym samym Polska pobiła kolejne rekordy, ale w kontekście rozwoju OZE na rodzimym rynku wciąż pozostaje wiele do zrobienia. Eksperci i branża wskazują m.in. na konieczność aktualizacji strategicznych dokumentów wyznaczających kierunki polityki energetycznej, szerszego wdrożenia magazynów energii, a przede wszystkim – pilną potrzebę rozwoju systemu przesyłowego i dystrybucyjnego oraz regulacji sprzyjających inwestorom. – Zielona energia potrzebuje przede wszystkim stabilności regulacyjnej i niskiego kosztu kapitału. To kluczowe elementy, które definiują ryzyko i tempo, w jakim możemy budować nowe źródła – mówi Piotr Maciołek, członek zarządu Polenergii.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.