Komunikaty PR

Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata

2024-02-19  |  09:00
Biuro prasowe

16 marca odbędzie się 12. edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1, czyli kultowego biegu po schodach na 37. piętro warszawskiego biurowca Rondo 1. Na starcie stanie niemal cała światowa czołówka, dla której będzie to próba generalna przed majowymi mistrzostwami świata w Tajpej.

Warszawskie zawody od lat przyciągają najlepszych specjalistów od biegania po schodach z Europy i świata. W tym sezonie bieg dodatkowo bardzo dobrze wpisuje się w cykl przygotowań do Towerrunning World Championships, które odbędą się w stolicy Tajwanu 4 maja.

- Liczby mówią same za siebie. Chęć startu w Rondo 1 zgłosiło 9 z 10 najwyżej klasyfikowanych w światowym rankingu zawodników. Wśród kobiet, na liście startowej mamy 6 najlepszych obecnie zawodniczek. To będzie prawdziwa próba sił przed mistrzostwami świata – zapowiada Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów.

Na wyjątkowo mocną obsadę zawodów uwagę zwraca również Michael Reichetzeder, założyciel i dyrektor sportowy Towerrunning World Association:

- Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję zawodów w Rondo 1. Ze sportowego punktu widzenia będzie to najważniejszy tegoroczny bieg po schodach w Europie. Wśród elity sportowej mamy reprezentantów z 16 krajów, w tym praktycznie całą czołówkę światowego rankingu. Co więcej, zwycięzcę wyłoni łączny wynik uzyskany z dwóch wbiegów. To bardzo podobny format do tego, w jakim biegaczom przyjdzie rywalizować na mistrzostwach świata – komentuje Michael Reichetzeder

Lider rankingu czy stary lis?

Fascynująco zapowiada się rywalizacja wielkich mistrzów towerrunningu – Malezyjczyka Wai Ching Soh i naszego reprezentanta, Piotra Łobodzińskiego. 38-latek z Bielska Podlaskiego okres bezwzględnej dominacji na schodach ma już za sobą, ale nadal utrzymuje bardzo wysoką formę i jest w stanie walczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie. W tym sezonie ma jeden główny cel – obronę mistrzostwa świata.

- Cel numer jeden na ten sezon to oczywiście mistrzostwa świata. Bieg na Szczyt Rondo 1 dobrze wpisuje się w mój kalendarz przygotowań, więc będzie dla mnie i na pewno dla wielu innych obowiązkowym przystankiem w drodze na Tajwan. Rok temu zająłem drugie miejsce i liczę na udany rewanż – mówi Piotr Łobodziński.

Ambitne założenia przed startem w Rondo 1 ma także lider rankingu Towerrunning World Association:
 

 

- W ubiegłym roku wygrałem, ale nie byłem do końca zadowolony. Celem był rekord trasy wynoszący 3 minuty i 27 sekund, ale nie udało mi się go pobić. Mam nadzieję, że tym razem się uda, ale muszę też pamiętać, by zachować siły na bieg finałowy. Liczę, że moja dyspozycja na to pozwoli ­– zapowiada Wai Ching Soh.

Bez wątpienia apetyt na zwycięstwo mają też inni czołowi biegacze. Włoch Fabio Ruga triumfował już w Warszawie dwukrotnie i doskonale czuje się na klatce schodowej Rondo 1. Na liście startowej jest też Japończyk Ryoji Watanabe, który rok temu finiszował na 4. miejscu. Na dobry występ liczą także czołowi towerrunnerzy w naszym kraju: Paweł Ruszała, Mateusz Marunowski, Kacper Mrowiec i Daniel Koszykowski.

Europa kontra Azja

Równie interesująco zapowiada się wyścig kobiet. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Biegu Na Szczyt Rondo 1 – Włoszka Valentina Belotti – zmierzy się m.in. z aktualną liderką światowego rankingu, Vereną Schmitz (Niemcy).

- Po bardzo udanym dla mnie sezonie 2023, jestem dodatkowo zmotywowana i podekscytowana przed startem w Rondo 1. To będzie mój pierwszy wyścig w tym roku. Czuję, że moja dyspozycja jest w porządku i zrobię wszystko, by ponownie stanąć na podium tych zawodów – mówi Verena Schmitz.

Udział w biegu zapowiadają także bardzo mocne polskie zawodniczki – Iwona Wicha i Klaudia Krajewska. O podium powalczą też na pewno Azjatki, na czele z Yuko Tateishi (Japonia) i Qinghua Le (Chiny), dla której będzie to pierwszy start w Rondo 1.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl. Aktualny ranking i więcej informacji ze świata biegów po schodach: www.towerrunning.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Sportigio łączy sport, technologię i biznes: relacja z Innovation Day 2024 Biuro prasowe
2024-07-23 | 09:00

Sportigio łączy sport, technologię i biznes: relacja z Innovation Day 2024

Sportigio, startup z branży sportstech, który rewolucjonizuje współpracę i komunikację między klubami sportowymi, ich fanami oraz sponsorami, zorganizował wydarzenie dla
Sport Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem
2024-07-03 | 17:30

Dobrostan psychiczny kluczowym wyzwaniem

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą
2024-07-01 | 11:00

Jedyny w swoim rodzaju interaktywny wyścig rowerowy przed warszawską Promenadą

G City – właściciel Promenady, przygotował nową atrakcję dla klientów i okolicznych mieszkańców praskiego centrum handlowego. Jest to interaktywna platforma Promenada

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.