Komunikaty PR

Bieg Na Szczyt Rondo 1 próbą generalną przed mistrzostwami świata

2024-02-19  |  09:00
Biuro prasowe

16 marca odbędzie się 12. edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1, czyli kultowego biegu po schodach na 37. piętro warszawskiego biurowca Rondo 1. Na starcie stanie niemal cała światowa czołówka, dla której będzie to próba generalna przed majowymi mistrzostwami świata w Tajpej.

Warszawskie zawody od lat przyciągają najlepszych specjalistów od biegania po schodach z Europy i świata. W tym sezonie bieg dodatkowo bardzo dobrze wpisuje się w cykl przygotowań do Towerrunning World Championships, które odbędą się w stolicy Tajwanu 4 maja.

- Liczby mówią same za siebie. Chęć startu w Rondo 1 zgłosiło 9 z 10 najwyżej klasyfikowanych w światowym rankingu zawodników. Wśród kobiet, na liście startowej mamy 6 najlepszych obecnie zawodniczek. To będzie prawdziwa próba sił przed mistrzostwami świata – zapowiada Piotr Jakóbik, rzecznik prasowy zawodów.

Na wyjątkowo mocną obsadę zawodów uwagę zwraca również Michael Reichetzeder, założyciel i dyrektor sportowy Towerrunning World Association:

- Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję zawodów w Rondo 1. Ze sportowego punktu widzenia będzie to najważniejszy tegoroczny bieg po schodach w Europie. Wśród elity sportowej mamy reprezentantów z 16 krajów, w tym praktycznie całą czołówkę światowego rankingu. Co więcej, zwycięzcę wyłoni łączny wynik uzyskany z dwóch wbiegów. To bardzo podobny format do tego, w jakim biegaczom przyjdzie rywalizować na mistrzostwach świata – komentuje Michael Reichetzeder

Lider rankingu czy stary lis?

Fascynująco zapowiada się rywalizacja wielkich mistrzów towerrunningu – Malezyjczyka Wai Ching Soh i naszego reprezentanta, Piotra Łobodzińskiego. 38-latek z Bielska Podlaskiego okres bezwzględnej dominacji na schodach ma już za sobą, ale nadal utrzymuje bardzo wysoką formę i jest w stanie walczyć z najlepszymi zawodnikami na świecie. W tym sezonie ma jeden główny cel – obronę mistrzostwa świata.

- Cel numer jeden na ten sezon to oczywiście mistrzostwa świata. Bieg na Szczyt Rondo 1 dobrze wpisuje się w mój kalendarz przygotowań, więc będzie dla mnie i na pewno dla wielu innych obowiązkowym przystankiem w drodze na Tajwan. Rok temu zająłem drugie miejsce i liczę na udany rewanż – mówi Piotr Łobodziński.

Ambitne założenia przed startem w Rondo 1 ma także lider rankingu Towerrunning World Association:
 

 

- W ubiegłym roku wygrałem, ale nie byłem do końca zadowolony. Celem był rekord trasy wynoszący 3 minuty i 27 sekund, ale nie udało mi się go pobić. Mam nadzieję, że tym razem się uda, ale muszę też pamiętać, by zachować siły na bieg finałowy. Liczę, że moja dyspozycja na to pozwoli ­– zapowiada Wai Ching Soh.

Bez wątpienia apetyt na zwycięstwo mają też inni czołowi biegacze. Włoch Fabio Ruga triumfował już w Warszawie dwukrotnie i doskonale czuje się na klatce schodowej Rondo 1. Na liście startowej jest też Japończyk Ryoji Watanabe, który rok temu finiszował na 4. miejscu. Na dobry występ liczą także czołowi towerrunnerzy w naszym kraju: Paweł Ruszała, Mateusz Marunowski, Kacper Mrowiec i Daniel Koszykowski.

Europa kontra Azja

Równie interesująco zapowiada się wyścig kobiet. Ubiegłoroczna zwyciężczyni Biegu Na Szczyt Rondo 1 – Włoszka Valentina Belotti – zmierzy się m.in. z aktualną liderką światowego rankingu, Vereną Schmitz (Niemcy).

- Po bardzo udanym dla mnie sezonie 2023, jestem dodatkowo zmotywowana i podekscytowana przed startem w Rondo 1. To będzie mój pierwszy wyścig w tym roku. Czuję, że moja dyspozycja jest w porządku i zrobię wszystko, by ponownie stanąć na podium tych zawodów – mówi Verena Schmitz.

Udział w biegu zapowiadają także bardzo mocne polskie zawodniczki – Iwona Wicha i Klaudia Krajewska. O podium powalczą też na pewno Azjatki, na czele z Yuko Tateishi (Japonia) i Qinghua Le (Chiny), dla której będzie to pierwszy start w Rondo 1.

Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl. Aktualny ranking i więcej informacji ze świata biegów po schodach: www.towerrunning.com.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Hubert Hurkacz nowym ambasadorem oraz inwestorem Waterdrop Biuro prasowe
2024-04-04 | 11:17

Hubert Hurkacz nowym ambasadorem oraz inwestorem Waterdrop

Lider w branży napojów ogłasza rozpoczęcie współpracy z wybitnym polskim tenisistą Hubertem Hurkaczem. Polak, zajmujący obecnie dziesiąte miejsce w światowym rankingu ATP,
Sport Co drugi rowerzysta boi się jazdy po ulicy – badanie rankomat.pl
2024-03-26 | 01:00

Co drugi rowerzysta boi się jazdy po ulicy – badanie rankomat.pl

Tylko 56 proc. rowerzystów czuje się bezpiecznie podczas jazdy po ulicy razem z samochodami – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie multiporównywarki rankomat.pl. Mimo
Sport Na szczycie bez zmian - Wai Ching Soh i Valentina Belotti najszybsi w Rondo 1
2024-03-18 | 15:00

Na szczycie bez zmian - Wai Ching Soh i Valentina Belotti najszybsi w Rondo 1

Malezyjczyk Wai Ching Soh i Włoszka Valentina Belotti zwyciężyli w tegorocznym Biegu Na Szczyt Rondo 1 w Warszawie, broniąc tym samym tytułów sprzed roku. Najlepsi z Polaków

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany klimatu coraz mocniej uderzają w polskie rolnictwo. W adaptacji wspierają rolników nowe technologie

60 proc. polskich rolników ocenia, że zmiany klimatu mają już duży wpływ na kondycję sektora. 75 proc. z nich obawia się skutków suszy i innych ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak huraganowe wiatry, grad czy nawalne deszcze. Co trzeci ocenia, że zmiany klimatu są obecnie dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego – wynika z raportu opublikowanego w ubiegłym roku przez Instytut Spraw Publicznych. Eksperci wskazują, że adaptacja do zmian klimatycznych jest niezbędna, żeby utrzymać zarówno rentowność gospodarstw rolnych, jak i ciągłość produkcji żywności. Rolników w coraz większym stopniu wspierają w tym nowe technologie.

Transport

Mocny wzrost sprzedaży paliw płynnych w 2023 roku. W tym roku popyt napędzą nowe inwestycje

W ubiegłym roku sumaryczny popyt na paliwa płynne w Polsce zwiększył się o 6 proc., przy czym popyt na główne paliwa transportowe – benzyny, olej napędowy i gaz LPG – wzrósł o 7 proc. Przełożyło się to na rekordowe wpływy, które branża wpłaciła do budżetu państwa. Daniny od sprzedaży paliw wyniosły w ub.r. łącznie ponad 93 mld zł – wynika z podsumowania POPiHN. Krajową konsumpcję paliw wspomagała w ubiegłym roku m.in. turystyka paliwowa i znaczna liczba samochodów na ukraińskich tablicach rejestracyjnych poruszających się po polskich drogach. Ten rok, w opinii ekspertów, może się okazać jeszcze lepszy. Zapotrzebowanie na paliwa będą napędzać nowe inwestycje rozpoczynane dzięki środkom z UE.

Handel

Rynek dań gotowych z silnym potencjałem wzrostu. Producent makaronów przyspiesza rozwój w tym obszarze

Notowany na GPW producent makaronów i dań gotowych ma za sobą bardzo udany rok i szykuje się na kolejne inwestycje. Grupa zamierza intensywnie się rozwijać w segmencie dań gotowych, w którym dostrzega duży potencjał, i ma ambicję, żeby pozostać liderem tego rynku. Pod koniec tego roku planuje poszerzyć swoje portfolio w tym obszarze. Nie wyklucza także przejęcia firmy z segmentu dań gotowych, bo organiczny rozwój spółki, zgodnie ze strategią, ma być wspierany przez akwizycje na rynku spożywczym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.