Największy klub bilardowy w stolicy otwarty. Właściciele mają zaskakujący plan
40 stołów bilardowych i 20 stanowisk do gry w rzutki - a to wszystko zaledwie przedsmak tego, co czeka na gości nowo otwartego centrum bilardowego Złota Bila w Blue City. To inna jakość bilardu i to nie tylko dlatego, że to największy lokal tego typu w stolicy.
Złota Bila wyróżnia się na tle podobnych miejsc dbałością o każdy detal wystroju i jakością oferowanego sprzętu. To obecnie jeden z najlepiej wyposażonych klubów bilardowych w Europie, z ambicjami, by stać się polskim centrum promocji tego sportu wśród dzieci i młodzieży.
Zdaniem Wojtka Szewczyka - pierwszego Polaka, który zdobył tytuł mistrza świata w bilardzie - niczym nie ustępuje profesjonalnym klubom bilardowym w Stanach, ojczyźnie tego sportu. Dlatego Szewczyk wybrał Złotą Bilę na miejsce swoich codziennych treningów. Co więcej, mistrz świata będzie uczestniczył w tworzeniu szkółki bilardowej dla dzieci i młodzieży.
Wojtek, który zaczął swoją przygodę z bilardem jako 9-latek, doskonale zdaje sobie sprawę, jak istotne jest budzenie pasji i ducha rywalizacji wśród najmłodszych. Do tego trzeba jednak odpowiedniego otoczenia i trenerów.
- Z własnego doświadczenia wiem, że wsparcie i komfortowe warunki są kluczowe dla rozwoju młodego zawodnika. Złota Bila utrzymuje atmosferę charakterystyczną dla bilardu, ale jednocześnie stawia na stworzenie przyjaznego, bezpiecznego środowiska, w którym trenowanie zdolności bilardowych staje się dobrą zabawą. - podkreśla Szewczyk.
Adepci bilardu związani ze Złotą Bilą przekonują, że to nie tylko sport “barowy”, ale dyscyplina wymagająca umiejętności myślenia strategicznego i dedukcji.
- Bilard, podobnie jak szachy, rozwija koncentrację, umiejętność podejmowania decyzji i myślenie strategiczne - umiejętności, które są nie tylko istotne w grze, ale także w życiu codziennym. Pokazuje też, jak działają w praktyce prawa fizyki - dodaje Wojtek Szewczyk.
Odpowiednio wykorzystany, bilard może stać się skutecznym narzędziem edukacyjnym, wspomagającym rozwój umiejętności tak szkolnych, jak i pozaszkolnych.
Na robiącej wrażenie przestrzeni ponad 2000 m2 urządzono dwie wygodne, klimatyzowane sale. W sali głównej zagramy w dobrze znane typy bilardu - poola i snookera. Z kolei sala Piramida to miejsce do gry w popularną na wschodzie Europy odmianę bilardu zwanego właśnie piramidą (ze względu na fakt, że wszystkie kule układane na początku rozgrywki w trójkącie bilardowym są białe).
W obydwu salach istnienie możliwość zarezerwowania prywatnej strefy, gdzie do dyspozycji gości pozostaje nie tylko stół bilardowy, ale też kanapy, telewizory o szerokokątnych ekranach idealne do oglądania wydarzeń sportowych i prywatna obsługa kelnerska.
Prywatne sale sprawdzą się doskonale jako miejsce organizacji spotkania integracyjnego, urodzin czy wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego, ale właścicielom zależy, by Złota Bila łączyła funkcje rozrywkowe z edukacyjnymi.
Dlatego w Złotej Bili pracują ludzie, którzy fascynują się bilardem - obsługa chętnie wyjaśnia zasady, poszczególnych gier, pokazuje jak prawidłowo trzymać kij, czy uderzać w bile tak, by osiągnąć zamierzony efekt.
Głównym trenerem klubu jest Maciej Grzegorz Lesiak - międzynarodowy sędzia snookera, instruktor Polskiego Związku Bilardowego i czynny zawodnik pool bilarda od ponad 15 lat. Maciej to fascynat wszystkich rodzajów bilardu, którego marzeniem jest popularyzacja tego sportu wśród dzieci i młodzieży. Akademia Złotej Bili będzie szkołą, której ambicją jest wychowanie kolejnych pokoleń mistrzów.
Choć kojarzymy zazwyczaj bilard z atmosferą pubową, to przecież także dyscyplina o długoletniej tradycji. Złota Bila ma za zadanie łączyć popularyzację bilardu jako sportu, a jednocześnie stanowić lokalne centrum rozrywki - tak dla grupy znajomych, jak całych rodziny.
Złota Bila znakomicie wpisuje się w panoramę Blue City, które od kilku lat wiedzie prym, jeśli chodzi o dostarczanie swoim klientom różnego rodzaju rozrywek. Można tu nie tylko wybrać się do jednego z escape roomów, pokonać wraz ze znajomymi 25-pokojowy labirynt w ramach TEPFactor (według Google’a jednej z najlepiej ocenianych atrakcji tego typu w mieście), zagrać w mini golfa czy na automatach stylizowanych na vintage, ale też zabrać dzieci do IncaPlay - sali zabaw dysponującej m.in. mini karuzelami jak np. młyńskie koła.
Zielona Infrastruktura Sportowa Przyszłości – nie moda tylko konieczność!
Waterdrop® oficjalnym partnerem Australian Open
46 proc. badanych pijących min. 10 szklanek wody dziennie jest szczęśliwa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.