Komunikaty PR

Startują gwarancje spłaty leasingu i pożyczki w Santander Leasing

2021-08-03  |  11:10
Biuro prasowe
Kontakt
Maciek Sokołowski
Attention Marketing

Al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa
m.sokolowski|attentionmarketing.pl| |m.sokolowski|attentionmarketing.pl
795520960
attentionmarketing.pl/

Santander Leasing uruchomił możliwość skorzystania przez przedsiębiorców z gwarancji spłaty zobowiązań z tytułu umowy leasingu i pożyczki do wartości 800 tys. euro. Celem projektu jest wsparcie firm w dostępie do finansowania leasingowego. Gwarancje spłaty objęte są regwarancją Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, udzielaną z Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego (PFG). Fundusz ma na celu ochronę gospodarki UE przed skutkami kryzysu wywołanego pandemią Covid - 19.


W ramach uruchomionych gwarancji przedsiębiorcy od początku sierpnia do końca 2021 r. mogą liczyć na wsparcie w postaci ułatwienia dostępu do finansowania, zwłaszcza ci, którzy w ramach swojej działalności w znaczny sposób odczuli skutki pandemii.


- Uruchomiony przez nas z początkiem sierpnia program udzielania leasingu lub pożyczki z gwarancją ma umożliwić sfinansowanie wydatków inwestycyjnych związanych z działalnością firmy, zapewniając tym samym jej funkcjonowanie i rozwój. Jest to finansowanie udzielane przedsiębiorstwom, zatrudniającym max. 250 pracowników o rocznym przychodzie nieprzekraczającym 50 mln EUR lub o rocznej sumie bilansowej, która nie przekracza 43 milionów EUR – mówi Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing. – Zaproponowane przez nas wspólnie z BGK rozwiązanie pozwala na zabezpieczenie transakcji leasingowych do 80 proc. kwoty kapitału. Stanowi to zatem realną pomoc w realizacji kluczowych inwestycji pozwalających na zabezpieczenie prowadzonej działalności – dodaje.


Uruchomione gwarancje mogą stanowić szczególnie istotne rozwiązanie dla firm z krótką historią kredytową lub z niewystarczającym majątkiem na zabezpieczenie swoich inwestycji, jak też tych których dotykają skutki pandemii. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem gwarancji mogą liczyć na finansowanie leasingowe, które będzie udzielane na korzystniejszych dla firm warunkach w porównaniu do standardowej oferty. Dzięki gwarancji możliwe będzie m.in.: obniżenie łącznego kosztu leasingu, wydłużenie okresu leasingu czy też otrzymanie wyższej kwoty leasingu. Dodatkowo uruchomiony program to wygoda i oszczędność czasu, gdyż wszystkie formalności związane z przeprowadzeniem transakcji i jej zabezpieczeniem są realizowane u leasingodawcy.


Gwarancje stanowią zabezpieczenie transakcji leasingowych do 80 proc. kwoty zaangażowania kapitałowego z umowy leasingu czy pożyczki. Wysokość proponowanych gwarancji wynosi do 100 tys. euro w przypadku firm prowadzących działalność w sektorze produkcji podstawowej produktów rolnych, do 120 tys. euro jeśli chodzi o przedsiębiorców reprezentujących sektor rybołówstwa i hodowli ryb oraz aż do 800 tys. euro w przypadku pozostałych sektorów. Okres udzielanych gwarancji może wynieść od 3 do 120 miesięcy. Wszystkie formalności będzie można przeprowadzić bezpośrednio w kontakcie ze spółką leasingową.


Finansowanie korzysta ze wsparcia instrumentu gwarancyjnego - Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego wdrażanego przez Europejski Fundusz Inwestycyjny przy wsparciu finansowym państw członkowskich wnoszących wkład do Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse Self Learning Solutions dla Raiffeisen Digital Bank Biuro prasowe
2021-09-20 | 19:00

Self Learning Solutions dla Raiffeisen Digital Bank

Pod koniec wakacji Raiffeisen Digital Bank (RDB), marka należąca do Raiffeisen Centrobank AG (RCB), ogłosił plan uruchomienia działalności operacyjnej w Polsce. Bank postawił na najnowsze
Finanse Nie wszystkie branże dotrwają do końca pandemii
2021-09-20 | 16:30

Nie wszystkie branże dotrwają do końca pandemii

Liczba faktur wystawionych w kilku branżach latem jest znacznie niższa niż rok temu - tak jest np. w sprzedaży książek czy sprzedaży detalicznej w niewyspecjalizowanych
Finanse Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski
2021-09-20 | 15:00

Międzynarodowy fintech Platon Life wkracza do Polski

Platon Life, międzynarodowy holding fintechowy, działający na rynku walut cyfrowych, właśnie otworzył swoją platformę na użytkowników z Polski. Od teraz osoby zainteresowane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Bankowość

Banki mogą odgrywać kluczową rolę w budowaniu innowacyjności gospodarki po pandemii. Same też zapowiadają inwestycje w tym obszarze

Pandemia pokazała, że polski sektor finansowy – choć sam w sobie jest postrzegany jako bardzo innowacyjny – wciąż planuje kolejne inwestycje w obszarze technologii. W horyzoncie czasowym 2021–2024 za największe wyzwania technologiczne dla branży uznawane są m.in. personalizacja usług, kwestie regulacyjne czy rozwiązania chmurowe. Co ciekawe, w konsekwencji pandemii COVID-19, skutkującej przyspieszeniem procesów digitalizacji we wszystkich branżach, banki zaczęły zaliczać do tych wyzwań także nową organizację pracy i aspekty kadrowe, a zwłaszcza pozyskanie wykwalifikowanych pracowników IT. Takie konkluzje przyniosło badanie przeprowadzone przez KIR i Accenture wśród CIO dziewięciu kluczowych banków na polskim rynku. Eksperci podkreślają też, że kondycja sektora finansowego i jego innowacyjność będą odgrywać znaczącą rolę w budowaniu konkurencyjności polskiej gospodarki po pandemii.

Konsument

Od 2022 roku planowane są zmiany w ocenianiu jakości szpitali. Najlepsze będą mogły liczyć na dodatkowe finansowanie

Ustawa o jakości w ochronie zdrowia wprowadzi nowy model oceniania i certyfikowania szpitali przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Najlepsze będą mogły liczyć na większe dotacje. Pod koniec lipca projekt nowych przepisów został skierowany do konsultacji społecznych. Jego skutkiem ma być poprawa jakości działania placówek medycznych. Prezes NFZ liczy na to, że zmotywuje to placówki medyczne do konkurowania i podnoszenia jakości świadczonych usług. Przedstawiciele szpitali mają jednak wątpliwości co do nowego systemu oceny.

Infrastruktura

Bezpieczeństwo na drogach w Polsce wciąż wymaga poprawy. Dodatkowe szkolenia i warsztaty potrzebne nawet doświadczonym kierowcom

W 2020 roku w Polsce doszło do ponad 23 tys. wypadków drogowych, w których zginęło 2491 osób, a ponad 26 tys. zostało rannych. W tegorocznych statystykach nie widać znacznej poprawy. Wśród przyczyn niebezpiecznych zdarzeń na drodze wciąż można wymienić nadmierną prędkość i wymuszanie pierwszeństwa. – Kierowcy często popadają w pewną nonszalancję. Wsiadają do samochodu z przekonaniem, że nic złego się dzisiaj nie wydarzy, bo jest piękny, słoneczny dzień – mówi Mariusz Sztal, ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Jak podkreśla, potrzebna jest przede wszystkim zmiana podejścia do bezpieczeństwa na drodze. Okazją do tego są otwarte warsztaty z bezpieczeństwa ruchu drogowego, którym patronuje firma kurierska DHL Parcel.

Konsument

Rośnie popularność TikToka w działaniach reklamodawców. Serwis promuje zarówno globalne, jak i małe, lokalne biznesy

Ubiegły rok, zdominowany przez pandemię i lockdown, spowodował skokowy wzrost konsumpcji treści w social mediach. Na tym trendzie skorzystał także TikTok, który króluje w globalnych zestawieniach najczęściej pobieranych aplikacji. W Europie TikTok ma już 100 mln aktywnych kont i ta liczba stale rośnie. To z kolei przekłada się na jego potencjał reklamowy, zwłaszcza że TikTok udostępnia rozwiązania, które wspierają w komunikacji z użytkownikami każdy biznes, niezależnie od branży i wielkości.