STILL rozwija sztuczną inteligencję do mapowania 3D
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL zainicjowała założenie konsorcjum mającego na celu zwiększenie stopnia wykorzystywania danych z czujników prowadzonych automatycznie wózków widłowych do trójwymiarowego mapowania obiektów logistycznych.
Pod nazwą ARIBIC, stanowiącą akronim angielskiego Artificial Intelligence-Based Indoor Cartography (Oparta na Sztucznej Inteligencjii Kartografia Wnętrz), funkcjonuje konsorcjum i projekt badawczo-rozwojowo-wdrożeniowy z obszaru AGV i AI. Ma on stanowić odpowiedź na obserwowane obecnie w kontekście pracy wózków automatycznych „marnotrawstwo” danych. By bezkolizyjnie się poruszać, AGV sekunda po sekundzie skanują swoje otoczenie i na podstawie zebranych informacji wyznaczają optymalne trasy. Założeniem projektu jest wykorzystanie czujników poszczególnych pojazdów do generowania z użyciem sztucznej inteligencji dostępnych innym maszynom map 3D.
– W przeciwieństwie do dzisiejszej metody, w której – jak z migawki – generowany jest „sztywny” trójwymiarowy obraz obiektu, mapy kreowane przez platformę ARIBIC pozostają dynamiczne i zawsze aktualne. Wykorzystując dane z czujników, w czasie rzeczywistym tworzymy cyfrowe odzwierciedlenie otoczenia i jesteśmy w stanie na bieżąco prowadzić wymianę istotnych danych na jego temat – tłumaczy podstawowe założenia rozwiązania Bengt Abel, Project Manager w STILL. – System pozwala na natychmiastowe uwzględnianie w zasobach naszej sztucznej inteligencji informacji o wszelkich zmianach otoczenia – czy to o przeniesionym regale, czy nowoumieszczonej palecie. W efekcie wiemy wszystko o lokalizacji w magazynie wszelkich obiektów. Potencjał wykorzystania tej wiedzy do optymalizacji pracy jest ogromny – dodaje.
Obok firmy STILL, dostarczającej na potrzeby ARIBIC testowe automatyczne wózki widłowe, uczestnikami projektu są: Karlsruhe Institute of Technology (KIT), University of Toronto (wraz z laboratorium STARS) oraz LeddarTech – kanadyjska firma specjalizująca się w wytwarzaniu czujników. Badania finansowane są przez Pomocniczy Program Rozwoju Przemysłu Narodowej Rady Badawczej Kanady (NRC IRAP) oraz Niemieckie Federalne Ministerstwo ds. Gospodarki i Energii (BMWi). Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2023 r.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.