STILL uzyskał certyfikat EcoVadis na poziomie gold
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Firma STILL przeszła audyt zrównoważonego rozwoju realizowany przez agencję EcoVadis. Uzyskała certyfikat na poziomie gold, plasujący ją pośród 5% przedsiębiorstw najlepszych pod względem branych pod uwagę kryteriów sustainability.
Niezależna agencja ratingowa EcoVadis stawia sobie za cel wspieranie dobrych praktyk biznesowych w zakresie troski o środowisko i otoczenie społeczne przedsiębiorstw – zgodnie z 10 zasadami United Nations Global Compact. Ten ONZ-owski dokument ma w założeniu zachęcać firmy do przyjmowania zrównoważonych i odpowiedzialnych społecznie polityk oraz do składania sprawozdań z ich wdrażania. Na jego podstawie została stworzona metodologia EcoVadis, uwzględniająca ponad 150 kryteriów zakupowych i 21 kryteriów CSR. Zgodnie z nią poddanych ocenie zostało już ponad 20 tys. przedsiębiorstw z 95 krajów. Firma STILL poprosiła o przeprowadzenie audytu swoich działań już po raz 10. Po raz pierwszy udało się jej uzyskać certyfikat na poziomie gold, równoznaczny z pozycją pośród najlepszych 5 proc. przedsiębiorstw. – Uzyskanie certyfikatu zrównoważonego rozwoju na poziomie gold jest wspaniałym potwierdzeniem naszych przekonań i naszych długofalowych wysiłków – mówi Frank Müller, Senior Vice President Brand Management / Sales & Service Steering STILL EMEA. – Szczególnie w perspektywie obecnej sytuacji klimatycznej nie ma alternatywy dla działań biznesowych uwzględniających długofalową ochronę i zachowanie zasobów naszej planety – dodaje. I rzeczywiście, w zakresie ochrony środowiska firma uplasowała się wśród 1 proc. przedsiębiorstw najbardziej dbających o ekologię.
Firma STILL przewiduje, że w związku ze wzrostem znaczenia zrównoważonego rozwoju certyfikaty takie jak EcoVadis staną się w przyszłości istotnym elementem procesu doboru kontrahentów. W kontekście rosnących oczekiwań względem brania przez przedsiębiorstwa odpowiedzialności za ich oddziaływanie na środowisko, postępowanie w duchu sustainability ma szansę zaistnieć jako czynnik przewagi konkurencyjnej na globalnym rynku.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.