Stylowy i wydajny. Nowy smartwatch od Huawei - Watch GT 2 Pro – po 2 tygodniach
Huawei Watch GT 2 Pro to nowa propozycja w portfolio marki i bardzo udany następca popularnej już serii Watch GT 2. Nowy model łączy popularne funkcje z poprzednich serii, ale oferuje też wiele nowości, w tym design klasy premium. Sprawdzamy, jak zegarek działa w praktyce, zaledwie po dwóch tygodniach testów.
Elegancki i wydajny
Watch GT 2 Pro to innowacyjne funkcje zamknięte w bardzo eleganckim i wytrzymałym „opakowaniu”. Ekran pokryty jest szafirowym szkłem, jednym z najbardziej wytrzymałych materiałów na świecie. Koperta, wykonana z tytanu, zabezpiecza zegarek przed wstrząsami. Tylna część obudowy, gdzie zlokalizowany jest czujnik monitorujący między innymi tętno czy poziom stresu, jest ceramiczna, dzięki czemu jest bardzo przyjemna w dotyku i spawia, że od razu widać, że mamy do czynienia z urządzeniem klasy premium. Huawei Watch GT 2 Pro został wyposażony w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 454x454, a dzięki rozwiązaniu ALS, ekran automatycznie dostosowuje jasność do warunków i pory dnia.
Huawei Watch GT 2 Pro to zdecydowanie jeden z nielicznych, o ile nie jedyny, smartwatch dostępny na rynku, który w 100% może zastąpić tradycyjny zegarek – świetnie wygląda zarówno z jeansami i podkoszulkiem, jak i garniturem.
Zdecydowanie największą zaletą nowego smartwatcha są dwa tygodnie pracy na jednym ładowaniu. Dodatkowym atutem jest bezprzewodowe ładowanie zwrotne, które pozwala podładować zegarek przy użyciu smartfona z tą funkcją – już 5 minut ładowania pozwala na jego działanie przez kolejne 10 godzin. Smartwatch wykrywa również moment zdejmowania go z nadgarstka i samodzielnie przechodzi w tryb oszczędzania energii.
Innowacyjne funkcje i stały monitoring
Huawei Watch GT 2 Pro wyposażono w wiele innowacyjnych funkcji – 4 GB wbudowanej pamięci pozwalają na przechowywanie setek plików muzycznych, a po połączeniu smartwatcha ze słuchawkami, muzyka może być odtwarzana bez konieczności zabierania ze sobą smartfona. Możliwe jest również odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych – lista kontaktów przenoszona jest do zegarka po sparowaniu go ze smartfonem. Watch GT 2 Pro został wyposażony w rozbudowaną funkcję mierzącą ciśnienie atmosferyczne – zmiany pogodowe są na bieżąco monitorowane, a użytkownik dowiaduje się o zmianach pogody dzięki wysyłanym ostrzeżeniom. Zegarek umożliwia również robienie zdjęć, dzięki funkcji „zdalnej migawki”.
Asystent treningowy
Huawei Watch GT 2 Pro obsługuje rekordowe 100 trybów sportowych – 17 z nich jest wgranych, a pozostałe 85 można dodać z poziomu zegarka. Do wyboru jest między innymi bieganie, triathlon, joga, czy fitness, a także nowe dyscypliny takie jak golf, narciarstwo czy snowboard. Niestety, nie udało mi się przetestować wszystkich funkcji, ale te, z których korzystałem, czyli bieganie, kolarstwo i trening wolny, wypadają bardzo solidnie. Smartwatch rejestruje też dystans, spalane kalorie, tętno, tempo, a także zmieniający się poziom wysiłku aerobowego i anaerobowego. Najwięcej korzyści daje połączenie smartwatcha ze smartfonem Huawei, co pozwala analizować i zbierać dane w aplikacji Huawei Zdrowie.
Huawei Watch GT 2 Pro świetnie radzi sobie również z analizą snu – monitoruje fazy snu, mówi o pobudkach, ale przede wszystkim podpowiada, co zrobić, aby sen był bardziej optymalny. Smartwatch 24/7 monitoruje również tętno, a także natlenienie krwi, co jest niezwykle przydatne dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.