Komunikaty PR

Sukces Polaków w European Property Awards

2020-10-22  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042
Do pobrania Starter 3 ( 1.37 MB )

Pracownia architektoniczna AP Szczepaniak zdobyła nagrodę Award Winner w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2020-2021. Doceniony został projekt inwestycji Starter III – wrocławskiego mikroapartamentowca o charakterystycznej elewacji. Ma on szansę na kolejne wyróżnienie podczas wirtualnej gali konkursu odbywającej się w grudniu.

European Property Awards to jeden z największych i najbardziej prestiżowych konkursów architektonicznych na świecie. Nagrody przyznawane są już od 27 lat. Projekty oceniane są przez jury składające się z ponad 80 niezależnych specjalistów. Starter III został uhonorowany w kategorii Mixed-use, czyli budynków łączących różne funkcje, w tym przypadku hotelową z usługową. 

Nagrodzony Starter III to mikroapartamentowiec zlokalizowany w centrum Wrocławia, w pobliżu Dworca Głównego i galerii handlowej Wroclavia. Ma 6 pięter i mieści 255 komfortowych lokali o metrażach zaczynających się od 12 mkw. Na parterze budynku przewidziane są lokale usługowe i części wspólne, takie jak pralnia i siłownia. To trzeci Starter, który powstał we Wrocławiu. Wszystkie zostały zaprojektowane przez AP Szczepaniak. Ich inwestorem są Dolnośląskie Inwestycje S.A. 

Projekt wyróżnia charakterystyczna, geometryczna elewacja. Gra w rozplanowaniu okien zaciera granice między piętrami. Ze względu na swój nietypowy wygląd przez wielu wrocławian budynek nazywany jest Tetrisem. – Starter III to budynek jednocześnie nowoczesny, wielowymiarowy, a z drugiej strony doskonale wkomponowany w otaczającą go historyczną zabudowę. Udało nam się to osiągnąć m.in. dzięki zastosowaniu klinkierowej okładziny nawiązującej do przylegających budynków z przełomu XIX i XX wieku. Nowoczesna kolorystyka jest natomiast ukłonem ku sąsiadującej, nowoczesnej galerii handlowej – tłumaczy Agnieszka Szczepaniak, dyrektor zarządzająca w pracowni AP Szczepaniak. 

AP Szczepaniak to wrocławska pracownia architektoniczna o ponad 20-letnim doświadczeniu. Dziś jej zespół liczy ok. 50 architektów. Są pionierami mikropapartamentowców w Polsce – zaprojektowali pierwszy tego typu budynek, Starter I, spod ich ręki wyszły także Starter II, Starter III, Oxford24 czy Legnicka 60C. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe Biuro prasowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

BCC Gala Liderów

Jedynka Newserii

Prawo

Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek

Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.