Sygnity poprzez automatyzację usprawnia pracę banków

Sygnity jest jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów w projektowaniu rozwiązań dedykowanych dla sektora bankowego. Efektem zbieranych przez lata doświadczeń jest FlexiMatch. System powstał jako odpowiedź na potrzeby branży związane z uzgadnianiem wpisów na rachunkach Nostro, co jest obowiązkiem wynikającym z Prawa bankowego i dewizowego. Narzędzie Sygnity umożliwia automatyzację kluczowych procesów i ich standaryzację. Rozwiązanie spełnia wymogi prawne i techniczne, które nakładają na instytucje finansowe organy nadzorcze.
„ FlexiMatch jest jednym z najlepiej ocenianych rozwiązań z naszego portfolio. Mamy wieloletnie doświadczenie w pracy z największymi bankami w Polsce dokładnie więc wiemy, jakie mają oczekiwania i potrzeby, a co najważniejsze, jesteśmy wstanie sprostać wyśrubowanym standardom jakie nakładają na nie organy nadzorujące. Kolejne wdrożenia jakie przeprowadzamy są najlepszym dowodem, że nasze rozwiązania sprawdzają się w praktyce” – Piotr Hojnor Menedżer Jednostki Biznesowej Sygnity S.A.
FlexiMatch to system wspierający uzgadnianie kont bankowych, pozycji rachunków Nostro oraz rachunków przejściowych. System umożliwia definiowanie reguł dla uzgodnień automatycznych i półautomatycznych z uwzględnieniem dowolnych atrybutów wyciągów i ich pozycji w szczególności szczegółów transakcji, dat, walut referencji i kwot. Reguły sparametryzowane w systemie umożliwią osiągnięcie wysokiego wskaźnika automatycznych uzgodnień. Dane do uzgodnień mogą być ładowane z wyciągów w formatach MT940, MT950, CAMT.053 lub przy użyciu niestandardowych mechanizmów i formatów.
Automatyzacja w zakresie uzgadniania kont bankowych znacznie zmniejsza ryzyko biznesowe, pozwala na szybsze wykrycie ewentualnych nieprawidłowości i pozwala na kontrolę przepływu środków. Automatyzacja oznacza również szybszą weryfikację stanu kont i efektywniejsze zarządzanie środkami, które się na nich znajdują. Narządzie Sygnity zapewnia również pełną ścieżkę audytu dla działań ręcznych oraz automatycznych, umożliwia także bieżące monitorowanie i raportowanie sald oraz pozycji uzgodnionych i nieuzgodnionych.
Banki powinny uzgadniać konta i rachunki bez zbędnej zwłoki, co pozwala na jak najszybszą korektę błędów w księgach. Uzgodnienia w standardowym formacie zapewniają czytelny odbiór opisów i rozliczeń. Ostatnim etapem procesu jest wyjaśnienie różnic i weryfikacja przez wykfalifikowanych pracowników. Automatyzacja uzgodnień pozwala na ograniczenie błędów i operacji wykonywanych manualnie oraz usprawnia cały proces.
„Wypracowane przez nas standardy i elastyczny model współpracy pozwalają nam na dostosowanie rozwiązań do potrzeb naszych partnerów. FlexiMatch możemy wdrażać w zależności od oczekiwań w formacie on-premise, lub on-cloud. Wdrożenie w ramach infrastruktury wewnętrznej przy zachowaniu tych samych funkcjonalności daje klientowi pełną kontrolę nad systemem. Wdrożenie w ramach naszej platformy usług elektronicznych pozwala obniżyć jednostkowe koszty wdrożenia przy zachowaniu niezmienionego standardu usług” – dodaje Piotr Hojnor.
***
O Sygnity S.A.
Jedna z największych polskich firm IT z ponad 30-letnim doświadczeniem w cyfrowej transformacji polskiej gospodarki i administracji publicznej. Główny zakresem działalności jest produkcja, wdrażanie oraz serwisowanie oprogramowania, integracja infrastrukturalna i aplikacyjna oraz doradztwo IT. Pracując od lat z największymi firmami w Europie oraz najważniejszymi instytucjami Państwa, Sygnity S.A. potwierdza pozycję wiarygodnego partnera biznesowego i technologicznego zarówno dla sektora prywatnego, jak i publicznego. Spółka jest notowana na GPW.

Grudziądz z placówką VeloBanku. Na mieszkańców czeka atrakcyjny kredyt gotówkowy

Już połowa Polaków pomaga potrzebującym w święta

Klienci VeloBanku z garścią prezentów w bankowości mobilnej i internetowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.