System do monitoringu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo
Z czego powinien się składać system monitoringu, by był skuteczny w szkole, firmie, a nawet w wielorodzinnym budynku mieszkalnym?
Zestaw do monitoringu składa się z wielu współpracujących ze sobą podzespołów, odpowiedzialnych za różne zadania. Bardzo ważnymi elementami systemu zabezpieczeń są kamery monitoringu i urządzenie rejestrujące. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Kompletny zestaw do monitoringu zewnętrznego musi składać się z wielu urządzeń elektronicznych, bez których nie byłoby możliwe sprawne działanie całej konstrukcji. Podstawą jest kamera. To właśnie ona realizuje obraz pochodzący ze wskazanego terenu posesji. W zależności od potrzeb w zestawach do monitoringu zewnętrznego może znajdować się zarówno kilka kamer, kilkanaście, jak i kilkadziesiąt. Wszystko powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb Zamawiającego.
– Systemy monitoringu wizyjnego stają się nieodzowną częścią obiektów użytku zarówno prywatnego, jak i publicznego. Pełniąc funkcje prewencyjne, dozorowe oraz dowodowe, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, możliwość stałej analizy oraz pozwalają rozstrzygnąć wiele kwestii spornych – mówi Karol Boruch przedstawiciel marki MONTEO, która posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz urządzeń tworzących system CCTV.
Obecnie warto jest nabyć kamery nagrywające obraz 2K (4Mpx), które gwarantują wysoką jakość obrazu. Najczęstszymi kamerami w zestawach do monitoringu zewnętrznego są kamery w technologii IP, które mają szereg funkcji podnoszących jakość widzenia w nocy. Dzięki temu zestaw do monitoringu działa nie tylko w dzień, ale jest w pełni sprawny również po zmroku. W zależności od zasobności portfela można pozwolić sobie na kamery o różnym zasięgu widzenia. Najczęstszym rodzajem kamer przy zakupie kompleksowego rozwiązania technicznego, są kamery o zasięgu rejestracji obrazu wynoszącym 30 metrów.
Poza tym w skład zestawów do monitoringu zewnętrznego powinno wejść takie urządzenie jak cyfrowy rejestrator obrazu pochodzącego z kamer, który za pomocą dedykowanych dysków twardych będzie mógł na stałe zapisać wideo z systemu monitoringu. Poza tym warto wyróżnić takie elementy, jak switche zasilające kamery.
PRZYKŁADY REALIZACJI:
Osiedle Viva Garden w Warszawie
W obiekcie zbudowano system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 4mpx (2K) oraz 2 Mpx (Full HD). Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu mamy możliwość bezpośredniego podglądu obrazu bądź zgrania materiału.
Zespół Szkół Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku
W obiekcie zainstalowany został system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 4mpx (2K). Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu mamy możliwość bezpośredniego podglądu bądź zgrania materiału.
Parafia pw. Św. Idziego w Brzeźniu
W obiekcie uruchomiono system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 5mpx. Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu jest możliwość bezpośredniego podglądu bądź zgrania materiału. Dodatkowo Monteo zapewniło i posadowiło słupy oświetleniowe, na których również została zamontowana część kamer.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.