System do monitoringu – zadbaj o swoje bezpieczeństwo
Z czego powinien się składać system monitoringu, by był skuteczny w szkole, firmie, a nawet w wielorodzinnym budynku mieszkalnym?
Zestaw do monitoringu składa się z wielu współpracujących ze sobą podzespołów, odpowiedzialnych za różne zadania. Bardzo ważnymi elementami systemu zabezpieczeń są kamery monitoringu i urządzenie rejestrujące. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Kompletny zestaw do monitoringu zewnętrznego musi składać się z wielu urządzeń elektronicznych, bez których nie byłoby możliwe sprawne działanie całej konstrukcji. Podstawą jest kamera. To właśnie ona realizuje obraz pochodzący ze wskazanego terenu posesji. W zależności od potrzeb w zestawach do monitoringu zewnętrznego może znajdować się zarówno kilka kamer, kilkanaście, jak i kilkadziesiąt. Wszystko powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb Zamawiającego.
– Systemy monitoringu wizyjnego stają się nieodzowną częścią obiektów użytku zarówno prywatnego, jak i publicznego. Pełniąc funkcje prewencyjne, dozorowe oraz dowodowe, zapewniają poczucie bezpieczeństwa, możliwość stałej analizy oraz pozwalają rozstrzygnąć wiele kwestii spornych – mówi Karol Boruch przedstawiciel marki MONTEO, która posiada w swojej ofercie szeroki wachlarz urządzeń tworzących system CCTV.
Obecnie warto jest nabyć kamery nagrywające obraz 2K (4Mpx), które gwarantują wysoką jakość obrazu. Najczęstszymi kamerami w zestawach do monitoringu zewnętrznego są kamery w technologii IP, które mają szereg funkcji podnoszących jakość widzenia w nocy. Dzięki temu zestaw do monitoringu działa nie tylko w dzień, ale jest w pełni sprawny również po zmroku. W zależności od zasobności portfela można pozwolić sobie na kamery o różnym zasięgu widzenia. Najczęstszym rodzajem kamer przy zakupie kompleksowego rozwiązania technicznego, są kamery o zasięgu rejestracji obrazu wynoszącym 30 metrów.
Poza tym w skład zestawów do monitoringu zewnętrznego powinno wejść takie urządzenie jak cyfrowy rejestrator obrazu pochodzącego z kamer, który za pomocą dedykowanych dysków twardych będzie mógł na stałe zapisać wideo z systemu monitoringu. Poza tym warto wyróżnić takie elementy, jak switche zasilające kamery.
PRZYKŁADY REALIZACJI:
Osiedle Viva Garden w Warszawie
W obiekcie zbudowano system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 4mpx (2K) oraz 2 Mpx (Full HD). Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu mamy możliwość bezpośredniego podglądu obrazu bądź zgrania materiału.
Zespół Szkół Podlaskiego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku
W obiekcie zainstalowany został system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 4mpx (2K). Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu mamy możliwość bezpośredniego podglądu bądź zgrania materiału.
Parafia pw. Św. Idziego w Brzeźniu
W obiekcie uruchomiono system CCTV w oparciu o urządzenia w technologii IP 5mpx. Do rejestratora został podłączony monitor, dzięki któremu jest możliwość bezpośredniego podglądu bądź zgrania materiału. Dodatkowo Monteo zapewniło i posadowiło słupy oświetleniowe, na których również została zamontowana część kamer.

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.