Komunikaty PR

Szpitale otrzymały bezpłatny dostęp do narzędzia ePortal

2020-04-27  |  10:20
Biuro prasowe
Kontakt
Dział Marketingu
Simple SA

ul. Bronisława Czecha 49/51
04-555 Warszawa
marketing|simple.com.pl| |marketing|simple.com.pl
tel.: (22) 812-58-98
https://simple.com.pl/

Aktualna sytuacja zmusiła placówki medyczne do ograniczeń związanych z przyjmowaniem pacjentów oraz udzielaniem konsultacji lekarskich, dlatego Simple, notowana na GPW spółka oferująca m.in. wdrożenia systemów HIS dla placówek medycznych, udostępniła bezpłatnie posiadany w ofercie pakiet funkcji ePortal jako rozszerzenie systemu HIS.

ePortal to rozwiązanie umożliwiające kompletną obsługę wizyty z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu osoba chora bez wychodzenia z domu może zarejestrować się na konsultację u specjalisty lub badanie diagnostyczne. Poza tym pacjent ma możliwość pobrania opisu wizyty, wyników badań diagnostycznych oraz zamówienia eRecepty na leki przyjmowane na stałe. Dodatkowo – najważniejszą i najnowszą cechą rozwiązania ePortal – jest możliwość konsultacji z lekarzem za pomocą telekonferencji.

Szpitale i placówki medyczne to miejsca szczególnie narażone na rozprzestrzenienie się choroby. Dlatego – w związku z zaleceniami dot. pozostawania w domu oraz kontaktowania się z lekarzami w sposób zdalny, udostępniamy za darmo pakiet ePortal. Oferowane przez Simple rozwiązanie umożliwia zasięgnięcie porady specjalisty za pomocą wideokonferencji. Dzięki temu pacjent może opowiedzieć o objawach i pokazać ewentualne zmiany chorobowe, a lekarz jest w stanie ocenić rodzaj dolegliwości oraz zaproponować sposób leczenia – mówi Rafał Wnorowski, Prezes Zarządu Simple SA.

Po rejestracji terminu telekonferencji pacjent otrzymuje SMS oraz e-mail z linkiem pozwalającym na uruchomienie wideokonsultacji – co pozwala na łatwe i szybkie połączenie się z lekarzem.  Pakiet ePortal jest skonstruowany tak, by jego uruchomienie wymagało jedynie niewielkich zmian konfiguracji i uprawnień w HIS, dzięki czemu placówka ochrony zdrowia może w bardzo krótkim czasie rozpocząć korzystanie z nowych funkcjonalności.

Nieustannie rozwijamy produkty, także te dedykowane placówkom medycznym. Nowe narzędzia dla szpitali, oparte na telemedycynie i wykorzystujące kompetencje naszych bioinformatyków, usprawnią bieżącą obsługę pacjentów w tak trudnej sytuacji jak obecna oraz doskonale odpowiedzą na potrzeby jednostek w nowej rzeczywistości. To kolejna forma wsparcia placówek ochrony zdrowia jaką wdrożyliśmy. Wśród naszych Klientów są jednostki potrzebujące dodatkowej pomocy, pierwszą grupę szpitali walczących ze skutkami pandemii już wsparliśmy finansowo, przed nami kolejne – dodaje Wnorowski.

By skorzystać z usług oferowanych przez ePortal pacjentom wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej na komputerze lub telefonie i rejestracja online – konto pacjenta może być założone podczas rejestracji w placówce. W skład pakietu ePortal wchodzą funkcjonalności: Rejestracja do Przychodni, Przeglądanie opisów wizyt w Przychodni,  Rejestracja do Pracowni Diagnostycznej, Przeglądanie wyników badań, Pobieranie wyników badań obrazowych, Obsługa zamówień recept na leki stałe oraz Wideokonsultacja lekarska. Oferowany Klientom Simple pakiet dostępny jest bezpłatnie do końca lipca br.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Już 3 sierpnia rusza Roadshow, czyli mobilny gabinet Biuro prasowe
2020-07-31 | 09:50

Już 3 sierpnia rusza Roadshow, czyli mobilny gabinet

Z początkiem sierpnia w trasę rusza mobilny gabinet konsultacyjno-profilaktyczny programu „Nie palę, bo…”. Zwiedzi wszystkie województwa. Będą mogli się w nim
Zdrowie Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce w ślad za gospodarką
2020-07-30 | 11:00

Rynek prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce w ślad za gospodarką

Wartość rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, uwzględniającego wydatki na leki i nieleki, wyniosła w 2019 r. ponad 58 mld zł. Stanowiło to wzrost o około 10% rok do roku, wynika z
Zdrowie Koronawirus: Pekao Leasing zbiera środki dla potrzebujących
2020-07-29 | 13:00

Koronawirus: Pekao Leasing zbiera środki dla potrzebujących

W obliczu pandemii koronawirusa, pracownicy Pekao Leasing zorganizowali zbiórkę pieniędzy. Spółka zwielokrotniła uzbieraną kwotę, by zakupić przyłbice ochronne dla

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Infrastruktura

Branża morskiej energetyki wiatrowej czeka na nowe przepisy. Mogą one doprowadzić do stworzenia 34 tys. etatów przy budowie farm na Bałtyku

W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, a prąd z pierwszych farm wiatrowych ma popłynąć ok. 2025 roku. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej ma pobudzić gospodarkę i zapewnić ponad 30 tys. nowych miejsc pracy, ale inwestorzy do tej pory wyczekiwali stabilnych regulacji, które ma im zapewnić tzw. ustawa offshorowa. Resort klimatu przekazał ją już do ponownych, krótkich uzgodnień, a wejście w życie nowych regulacji jest spodziewane jeszcze w tym roku. Obok systemu wsparcia dla inwestorów i przyspieszenia jego wejścia w życie ustawa zagwarantuje też, że w budowie farm na Bałtyku mają w dużej części partycypować krajowe przedsiębiorstwa.

Problemy społeczne

Pandemia nasiliła już wcześniej istniejące kryzysy humanitarne. Do końca roku z głodu umrze więcej osób niż z powodu koronawirusa

Koronawirus i związane z nim ograniczenia i skutki przyczyniają się do nasilenia takich kryzysów humanitarnych. WHO wskazuje, że problem głodu może dotknąć dodatkowe 130 mln ludzi. Według raportu Oxfam do końca roku średnio 12 tys. osób dziennie umrze z powodu głodu, podczas gdy w szczytowym momencie pandemii w kwietniu br. każdego dnia umierało z tego powodu 10 tys. osób. Skutki kryzysu najmocniej odczują najsłabsze społeczności, np. w krajach ogarniętych wojną, które nie radzą sobie bez pomocy z zewnątrz. – Na szczęście koronawirus przyczynił się do wzmocnienia solidarności międzynarodowej – mówią przedstawiciele Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Prawo

Przedsiębiorcom nad Wisłą wciąż nie jest łatwo. Polska na 14. miejscu wśród europejskich państw z najbardziej skomplikowanymi przepisami dla biznesu

Polska znalazła się na 34. miejscu na świecie i 14. w Europie wśród państw posiadających najbardziej złożone przepisy regulujące prowadzenie biznesu – wynika z najnowszej edycji rankingu „Global Business Complexity Index 2020”. Względem ubiegłego roku oznacza to awans odpowiednio o 13 i 4 pozycje, ale eksperci TMF Group podkreślają, że wynika to tylko ze zmian w innych krajach i metodologii badania. W Polsce nie zaszły w tym czasie istotne zmiany, które poprawiłyby warunki dla biznesu. Przedsiębiorcy wciąż skarżą się na te same bolączki, jak niestabilność systemu prawnego, przewlekłość postępowań sądowych i administracyjnych czy niespójne przepisy.

Finanse

Koronawirus może zwiększyć świadomość finansową Polaków. Większość nie jest przygotowana na kolejny kryzys

Z powodu pandemii koronawirusa prawie co 10. Polak stracił pracę, a blisko połowa wciąż obawia się jej utraty. Co istotne, ponad połowa nie ma planu awaryjnego na taką okoliczność – wynika z badania InterviewMe.pl „Życie bez pensji”. Kryzys związany z COVID-19 może jednak zmienić sposób zarządzania finansami. – To może być pewnego rodzaju otrzeźwienie. Ludzie będą bardziej przyszłościowo planować, co może się stać, jeżeli stracą pracę – ocenia Piotr Sosnowski, współzałożyciel InterviewMe.pl.