Szpitale otrzymały bezpłatny dostęp do narzędzia ePortal
Simple SA
ul. Bronisława Czecha 49/51
04-555 Warszawa
marketing@simple.com.pl
tel.: (22) 812-58-98
https://simple.com.pl/
Aktualna sytuacja zmusiła placówki medyczne do ograniczeń związanych z przyjmowaniem pacjentów oraz udzielaniem konsultacji lekarskich, dlatego Simple, notowana na GPW spółka oferująca m.in. wdrożenia systemów HIS dla placówek medycznych, udostępniła bezpłatnie posiadany w ofercie pakiet funkcji ePortal jako rozszerzenie systemu HIS.
ePortal to rozwiązanie umożliwiające kompletną obsługę wizyty z wykorzystaniem narzędzi teleinformatycznych. Dzięki proponowanemu rozwiązaniu osoba chora bez wychodzenia z domu może zarejestrować się na konsultację u specjalisty lub badanie diagnostyczne. Poza tym pacjent ma możliwość pobrania opisu wizyty, wyników badań diagnostycznych oraz zamówienia eRecepty na leki przyjmowane na stałe. Dodatkowo – najważniejszą i najnowszą cechą rozwiązania ePortal – jest możliwość konsultacji z lekarzem za pomocą telekonferencji.
Szpitale i placówki medyczne to miejsca szczególnie narażone na rozprzestrzenienie się choroby. Dlatego – w związku z zaleceniami dot. pozostawania w domu oraz kontaktowania się z lekarzami w sposób zdalny, udostępniamy za darmo pakiet ePortal. Oferowane przez Simple rozwiązanie umożliwia zasięgnięcie porady specjalisty za pomocą wideokonferencji. Dzięki temu pacjent może opowiedzieć o objawach i pokazać ewentualne zmiany chorobowe, a lekarz jest w stanie ocenić rodzaj dolegliwości oraz zaproponować sposób leczenia – mówi Rafał Wnorowski, Prezes Zarządu Simple SA.
Po rejestracji terminu telekonferencji pacjent otrzymuje SMS oraz e-mail z linkiem pozwalającym na uruchomienie wideokonsultacji – co pozwala na łatwe i szybkie połączenie się z lekarzem. Pakiet ePortal jest skonstruowany tak, by jego uruchomienie wymagało jedynie niewielkich zmian konfiguracji i uprawnień w HIS, dzięki czemu placówka ochrony zdrowia może w bardzo krótkim czasie rozpocząć korzystanie z nowych funkcjonalności.
Nieustannie rozwijamy produkty, także te dedykowane placówkom medycznym. Nowe narzędzia dla szpitali, oparte na telemedycynie i wykorzystujące kompetencje naszych bioinformatyków, usprawnią bieżącą obsługę pacjentów w tak trudnej sytuacji jak obecna oraz doskonale odpowiedzą na potrzeby jednostek w nowej rzeczywistości. To kolejna forma wsparcia placówek ochrony zdrowia jaką wdrożyliśmy. Wśród naszych Klientów są jednostki potrzebujące dodatkowej pomocy, pierwszą grupę szpitali walczących ze skutkami pandemii już wsparliśmy finansowo, przed nami kolejne – dodaje Wnorowski.
By skorzystać z usług oferowanych przez ePortal pacjentom wystarczy dostęp do przeglądarki internetowej na komputerze lub telefonie i rejestracja online – konto pacjenta może być założone podczas rejestracji w placówce. W skład pakietu ePortal wchodzą funkcjonalności: Rejestracja do Przychodni, Przeglądanie opisów wizyt w Przychodni, Rejestracja do Pracowni Diagnostycznej, Przeglądanie wyników badań, Pobieranie wyników badań obrazowych, Obsługa zamówień recept na leki stałe oraz Wideokonsultacja lekarska. Oferowany Klientom Simple pakiet dostępny jest bezpłatnie do końca lipca br.

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie
W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.
Bankowość
1 mln zł na innowacyjne rozwiązania dla miast. Granty mogą otrzymać naukowcy i start-upy

Niskoemisyjny transport, oszczędzanie zasobów, zarządzanie odpadami czy walka z zanieczyszczeniami – to część wyzwań, które stawia przed miastami szybko rosnąca liczba mieszkańców. Na przynajmniej część z nich odpowiedzią mogą być innowacje, które mogą pomóc także w adaptacji miast do zmiany klimatu. To właśnie innowacyjnych rozwiązań wspierających zrównoważony rozwój miast poszukuje ING Bank Śląski w nowej edycji Programu Grantowego. Do młodych naukowców i start-upów trafi 1 mln zł.
Telekomunikacja
Obciążenia regulacyjne uderzają w branżę nowych technologii i start-upy. To może hamować innowacje

Nadmierne obciążenia biurokratyczne i wysokie koszty prawne są wskazywane przez wiele start-upów jako bariery, które są najtrudniejsze do pokonania w ich działalności – wynika z raportu „Polskie Startupy 2024”. To sprawia, że część z nich szuka możliwości przeprowadzki za ocean – ze stratą dla innowacyjności i konkurencyjności polskiej gospodarki. Również w branży ICT o potrzebie deregulacji mówi się od lat, bo to przeszkadza jej w globalnym wyścigu technologicznym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.