Komunikaty PR

Szwedzki sposób na zdrowy dom – odkryj 10 zasad Domu Czystego Powietrza

2020-11-23  |  10:25
Biuro prasowe

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że zła jakość powietrza i zanieczyszczenia negatywnie wpływają na nas i naszych bliskich. 14 listopada, w dniu, w którym obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza, Electrolux zwraca uwagę na aspekt tego problemu. Warto wiedzieć, że dopóki nie poprawi się na zewnątrz jakość powietrza, która jest niezaprzeczalnie kluczem do naszego zdrowia i dobrego samopoczucia, możemy sami o nie zadbać w pomieszczeniach, w których funkcjonujemy na co dzień. Marka Electrolux podpowiada, jak w odpowiedni sposób zadbać o swój dom, by był bezpiecznym azylem dla wszystkich domowników.

 

Czyste powietrze to lepsze samopoczucie

 

Jakość powietrza to bardzo ważny aspekt, który wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale i samopoczucie. Wiele osób wciąż nie jest świadomych negatywnego wpływu zanieczyszczonego powietrza na organizm, nie zawsze też zdajemy sobie sprawę z tego, że zanieczyszczenia mogą przenikać z zewnątrz do naszych domów, a stężenia wewnątrz pomieszczeń mogą stanowić nawet 80% stężeń zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o jakość powietrza nie tylko w środowisku zewnętrznym, lecz również w naszych czterech kątach, w których spędzamy najwięcej czasu, pracujemy, uczymy się. Sposobem na poprawę jakości powietrza w naszej prywatnej przestrzeni mogą być urządzenia, zapewniające nie tylko czyste powietrze, ale też komfort i dobre samopoczucie wszystkich domowników. Dzięki nim, w naszych domach stworzymy oczyszczoną przestrzeń, bez szkodliwych dla zdrowia substancji, wnosząc nieocenioną wartość dla lepszego samopoczucia wszystkich domowników. Jakość powietrza w domu można poprawić także innymi sposobami, które może nie zastąpią dobrego i profesjonalnego filtra, ale zapewnią lepsze samopoczucie. Odkryj je już dziś!

 

Zadbaj o swój dom z kodeksem 10 zasad

 

Dopóki jakość powierza na zewnątrz nie ulegnie znaczącej poprawie, powinniśmy dbać choćby o to, aby oddychać względnie czystym powietrzem we wnętrzach naszych domów i mieszkań, w których w obecnej sytuacji spędzamy najwięcej czasu. Electrolux podpowiada, jak w znacznym stopniu uwolnić mieszkanie od szkodliwych pyłów. Wystarczy postępować według 10 zasad Domu Czystego Powietrza!

 

  1. Zaproś do domu czyste powietrze - Jakość powietrza w naszym domu znacznie się poprawi dzięki krótkiemu, ale intensywnemu wietrzeniu. Przed wietrzeniem sprawdź koniecznie stężenie zanieczyszczeń na zewnątrz. W okresie podwyższonych stężeń, a w szczególności w trakcie alarmów smogowych, ogranicz wietrzenie do minimum lub poczekaj na poprawę jakości powietrza zewnętrznego.

 

 

  1. Skorzystaj z naturalnych filtrów - Rośliny w domu pochłaniają dwutlenek węgla, choć mogą również usuwać z powietrza niektóre zanieczyszczenia organiczne. Na powierzchniach liści gromadzi się także kurz i cząstki drobnych pyłów znajdujących się w pomieszczeniu. Rośliny wzbogacają również powietrze o dodatkowy tlen i zwiększają jego wilgotność. Dzięki nim będziemy bliżej natury i świeżego, czystego powietrza.

 

  1. Zadbaj o prawidłową wentylację - Wydajny system wentylacyjny to przede wszystkim powietrze wolne od grzybów, pleśni oraz nieprzyjemnych zapachów w kuchni i łazience. To zdrowe powietrze, które pomoże uniknąć chorób dróg oddechowych i alergii.

 

  1. Regularnie sprzątaj, by poczuć czystą przyjemność oddychania - Systematyczne odkurzanie, przy użyciu odkurzacza z filtrami HEPA, wycieranie kurzu oraz dbanie o czystość Twojego pupila pomoże Ci pozbyć się zanieczyszczeń i zapobiegać ich powstawaniu.

 

  1. Daj odetchnąć urządzeniom elektrycznym - Wyłączaj z prądu nieużywane urządzenia. Obecność włączonych urządzeń elektrycznych powoduje, że obecne w pomieszczeniu cząstki pyłu, kurzu, czy mikroorganizmów zyskują ładunek dodatni. Wskutek tego zaczynają one krążyć w powietrzu, co zwiększa możliwość ich inhalacji.

 

  1. Ogranicz negatywny wpływ jonów dodatnich - Możesz to zrobić wykorzystując jonizatory powietrza, lampy solne oraz oczyszczacze powietrza z funkcją jonizacji, które zmieniają ładunek obecnych w powietrzu cząstek na ujemny, dzięki czemu łatwiej opadają one na podłogę, czy powierzchnię mebli. Podczas korzystania z jonizatorów powietrzu pamiętaj o konieczności częstego odkurzania mebli i podłóg..

 

  1. Zachowaj odpowiednią wilgotność - Skorzystaj z domowych sposobów jak mokry ręcznik, pranie lub naczynie z wodą. Pamiętaj, że wilgotność w domu nie powinna przekraczać 60%.

 

  1. Poczuj różnicę wybierając naturalne zapachy - Pachnącym powietrzem będzie nam się lepiej oddychać, jeżeli do poprawy jego zapachu użyjemy świec wykonanych z naturalnych składników np. wosku pszczelego lub wosku sojowego, czy aromatycznych ziół i kwiatów.

 

  1. Pamiętaj, niższa temperatura to wyższa jakość powietrza - Wysoka temperatura nie tylko wysusza powietrze, ale także w pomieszczeniu sprzyja wysuszaniu śluzówek, (w szczególności nosa, czy gardła), co zwiększa podatność na patogeny obecne w powietrzu. Optymalna temperatura w naszym domu to 21-22 st. C.

 

  1. Postaw na oczyszczacz powietrza Pure A9 - System wielostopniowej filtracji pochłania zanieczyszczenia, kurz, pyły PM 2,5 i PM10, a nawet pyły PM 1.0 oraz nieprzyjemne zapachy, a wszystko to po to, aby zapewnić czystsze i zdrowe powietrze w naszych domach. Oczyszczacz posiada również funkcję jonizacji powietrza, która poprawi nasz codzienny komfort.

 

 

Stosowanie oczyszczaczy powietrza poleca również dr hab. inż. Artur Badyda, profesor Politechniki Warszawskiej na Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska: - W obliczu problemów jakości powietrza zewnętrznego i przenikania zanieczyszczeń powietrza do wnętrz naszych domów i mieszkań, zastosowanie oczyszczaczy powietrza wydaje się być obecnie jednym z ważnych sposobów poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Dopóki jakość powietrza nie ulegnie znaczącej poprawie powinniśmy starać się chronić nasz układ oddechowy przed narażeniem na szkodliwe dla zdrowia substancje”.

 

 

Technologiczna, pomocna dłoń

 

Aby ułatwić nam walkę z zanieczyszczonym powietrzem we wnętrzach i zapewnić zdrowy, czysty dom, marka Electrolux stworzyła technologiczną, pomocną dłoń w walce z zanieczyszczeniami – kurzem, niechcianymi zapachami czy zanieczyszczeniami powietrza. Chodzi o oczyszczacz Pure A9, którego wyróżnikiem jest efektywność najwyższej klasy. To urządzenie rekomendowane przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP, a także posiadające certyfikat ECARF. Zapewnia wysoką wydajność oczyszczania, sięgającą 618 m3/h. Z pomocą unikalnego systemu PureSense produkt Electrolux stale mierzy poziom zanieczyszczeń w pomieszczeniach, reguluje przepływ powietrza dbając o zdrowe środowisko we wnętrzach. Dostosowując przepływ powietrza przeprowadza skuteczne oczyszczanie, nawet, jeśli nie ma Cię w pobliżu. Pure A9 dodatkowo posiada System AirSurround dzięki spiralnemu ruchowi powietrza, dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc w pomieszczeniach, utrzymując naturalną cyrkulację powietrza, odpowiednią dla zdrowia domowników. Oczyszczacz zapewnia cichą pracę (16dB). Rekomendowany jest do pomieszczeń o powierzchni do 129 m2, a jego współczynnik CADR, określający rzeczywistą objętość powietrza przefiltrowaną przez oczyszczacz w ciągu godziny, osiąga wartość nawet 618 m3/h.

 

Wprowadź zmiany na lepsze

 

Czystość powietrza w czterech ścianach sprzyja wyciszeniu, spokojowi ducha oraz relaksowi. Dbając o nie, z pewnością wprowadzimy harmonię wśród wszystkich domowników. Inwestycja w najnowszej generacji i najwyższej klasy urządzenia oczyszczające powietrze, które będą służyły przez lata, zwróci się w bezcennym zdrowiu i pozytywnej atmosferze w każdym domu szybciej niż myślisz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Handel Żabka i Red Bull MOBILE łączą siły. Kup starter i odbierz przekąskę Haps! Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:30

Żabka i Red Bull MOBILE łączą siły. Kup starter i odbierz przekąskę Haps!

31 lipca br. wystartuje kampania promująca starter na usługę Red Bull MOBILE, który kupić można m.in. w sieci sklepów Żabka. Będzie to jednocześnie pierwsza promocja oferty
Handel Handel transgraniczny bez tajemnic – wysokooktanowe paliwo e-handlu
2024-07-31 | 08:40

Handel transgraniczny bez tajemnic – wysokooktanowe paliwo e-handlu

Polscy konsumenci nie stronią od e-zakupów zagranicznych. W polskich sklepach internetowych robi zakupy aż 75% internautów, a aż 30% użytkowników Internetu w naszym kraju
Handel Port Łódź z certyfikatem BREAM In-Use
2024-07-31 | 01:00

Port Łódź z certyfikatem BREAM In-Use

Centrum handlowe Port Łódź należące do Ingka Centres, to nowoczesna przestrzeń z licznymi rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają ograniczenie negatywnego wpływu

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.