TaniaKsiazka.pl podsumowuje 2019 rok
Gazela Biznesu, kilka prestiżowych nagród z branży e-commerce, wzrost liczby nowych Klientów o 50% oraz prężna działalność charytatywna – tak w skrócie można podsumować mijający rok w białostockiej księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl.
W styczniu 2019 r. firma zatrudniała 185 pracowników, obecnie liczba ta wzrosła do 250. Większa kadra była niezbędna, aby obsłużyć wszystkich nowych Klientów, których przybyło o 50% w stosunku do ubiegłego roku. Nic dziwnego – TaniaKsiazka.pl stała się jedną z najchętniej wybieranych i cieszących się największym zaufaniem księgarni internetowych w Polsce. A potwierdzają to liczne nagrody.
Nagradzany e-commerce
Laur Opineo, dwa pierwsze miejsca i jedno trzecie w Rankingu Zaufanych Sklepów Ceneo, Konsumencki Lider Jakości, a także Marka Dekady – to tylko niektóre z wyróżnień, jakie w 2019 r. otrzymała białostocka firma. Do tego dochodzą tytuły Gazeli oraz e-Gazeli Biznesu, czyli zaszczytne miejsca w rankingu najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce.
– Nagrody, szczególnie te, o których decydują sami Klienci, są dla nas niezwykle cenne. To one w sporej mierze wyznaczają kierunek naszych działań. Uważnie wsłuchujemy się w głos i poznajemy potrzeby konsumentów. Aby im sprostać, musimy nieustannie się rozwijać. Ostatnie lata udowodniły nam, że tylko w ten sposób można w tej trudnej branży odnieść sukces – mówi Radek Puchalski, Dyrektor Handlowy z TaniaKsiazka.pl
Blisko pół miliona złotych na cele charytatywne
Od początku istnienia księgarni ważnym elementem jej funkcjonowania jest także działalność dobroczynna. Do tej pory na rzecz Fundacji Pomóż Im firma przekazała ponad 480 tysięcy złotych.
– Fundacja Pomóż Im opiekuje się maluchami z chorobami nowotworowymi, prowadzi także Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Z tą wspaniałą organizacją współpracujemy od prawie siedmiu lat. Ogromnie się cieszymy, że na początku 2020 r. będziemy wspólnie świętować pół miliona złotych zebranych dla potrzebujących dzieci – mówi Radek Puchalski.
Na tym jednak nie koniec. Jesienią księgarnia zorganizowała Dogówkę, czyli akcję na rzecz schroniska dla zwierząt w Białymstoku. Część kwoty ze sprzedaży “psich tytułów”, czyli książek o domowych pupilach, została przeznaczona na zakup karmy. Dzięki Klientom schronisko otrzymało 140 kg karmy dla przebywających tam zwierząt.
W planach nowe punkty odbioru
Do tej pory księgarnie stacjonarne TaniaKsiazka.pl można było spotkać w pięciu miastach – Białymstoku, Warszawie, Ełku, Grajewie oraz Suwałkach. W 2020 r. sieć punktów odbioru ma się powiększyć o nowe lokalizacje.
– Naszym celem jest nieustanne poszerzanie siatki miejsc, w których można odebrać zamówienie czy po prostu zrobić zakupy – mówi Radek Puchalski – W 2019 r. rozbudowaliśmy księgarnię stacjonarną w Białymstoku. W nowym, powiększonym salonie sprzedaży, oprócz bestsellerowych książek, można kupić także artykuły papiernicze, gry, zabawki czy puzzle. Obserwujemy, że cieszy się on dużym powodzeniem i mamy nadzieję, że ten sukces uda nam się powtórzyć także w innych lokalizacjach.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.