Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Firma SGI rozpoczęła realizację nowej inwestycji. Usytuowane na Dolnym Mokotowie Tarasy II, to kameralny projekt stworzony z myślą o tych, którzy cenią sobie komfort życia, wygodę oraz estetykę. Starannie zaplanowana architektura łączy nowoczesny design z praktycznymi rozwiązaniami, tworząc unikalne przestrzenie otoczone zielenią.
Inwestycja pełna nowatorskich rozwiązań
Architektura budynku z przestronnymi tarasami, naturalnie wpisuje się w zielony krajobraz tej części Warszawy. Butikowa inwestycja obejmuje 45 apartamentów o zróżnicowanych metrażach od 42 m2 do 160 m2. Została stworzona z myślą o tych, którzy cenią sobie elegancję i wygodę w zacisznym otoczeniu. Projekt wyróżniają przestronne ogrody, tarasy i balkony. Ostatnia kondygnacja została wyposażona w spiralne schody prowadzące na taras na dachu. Reprezentacyjne wejście z zadaszoną bramą oraz portiernia zapewnią bezpieczeństwo mieszkańców. Dla ich komfortu przewidziano plac zabaw oraz strefę rekreacji.
Inwestycja zaprojektowana przez renomowaną pracownię HRA Architekci będzie charakteryzować się atrakcyjnie ukształtowaną bryłą, zapewniającą mieszkańcom jednocześnie walory widokowe i prywatność. Atutem inwestycji są otwarte widokowo narożniki z balkonami i panoramicznymi oknami oraz ostatnia kondygnacja z dużymi tarasami i spiralnymi schodami prowadzącymi na dach. Apartamenty na parterze będą posiadały przestronne ogródki. Dopełnieniem całości i nawiązaniem do stylu bryły budynku będą wnętrza części wspólnych inwestycji, zaprojektowane przez pracownie Bajer Sokół Team, wielokrotnie nagradzaną w konkursach branżowych w Polsce i zagranicą.
Panoramiczne drewniane okna, stanowiące kluczowy element kompozycyjny elewacji budynku, doskonale doświetlą wnętrza. Każdy apartament będzie wyposażony w eleganckie żaluzje zewnętrzne, ogrzewanie podłogowe, wentylację z rekuperacją oraz system Smart Home KNX. Umożliwi on mieszkańcom zdalne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i innymi urządzeniami elektrycznymi, zapewniając wygodę i podnosząc efektywność energetyczną domu.
W otoczeniu natury
Integralną częścią inwestycji będzie zaplanowana z dużą starannością zieleń, na którą złożą się eleganckie kompozycje drzew i krzewów, a także akcenty w postaci kwitnących oraz zimozielonych roślin. Projekt zakłada istnienie stref prywatnych, ale też przestrzeni wspólnej z dwiema wydzielonymi strefami zabaw i rekreacji, co zapewni mieszkańcom wytchnienie od miejskiego zgiełku.
– Podczas tworzenia projektu Tarasy II skupiliśmy się na tym, aby nasza inwestycja wyróżniała się na wysoce konkurencyjnym rynku warszawskim. Każdy element został dokładnie przemyślany, aby połączyć nowoczesny design z praktycznymi rozwiązaniami. Efektem jest przestrzeń, która nie tylko spełnia wysokie standardy estetyczne, ale także zapewnia mieszkańcom wyjątkowy komfort. Dzięki połączeniu wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, nowoczesnych technologii i starannie dobranej roślinności inwestycja zyska unikalny klimat – mówi Robert Stachowiak, prezes SGI.
Dogodna komunikacja i świetna lokalizacja
Lokalizacja inwestycji na Dolnym Mokotowie zapewnia dogodny dostęp zarówno do centrum Warszawy, jak i pobliskich przestrzeni zielonych. Ulica Czerniakowska umożliwia dojazd do Śródmieścia w zaledwie 15-20 minut, co pozwala na wygodne planowanie codziennych aktywności. Niedalekie sąsiedztwo Parku „AK Burza” i Łazienek Królewskich umożliwia korzystanie z licznych atrakcji kulturalnych i historycznych, a bliskość szkół i przedszkoli podnosi komfort życia rodzin. Okolica zachęca do aktywnego stylu życia – wzdłuż Wisły biegną liczne ścieżki spacerowe i rowerowe, idealne do rekreacji na świeżym powietrzu. W sąsiedztwie znajdują się również sklepy, restauracje, kawiarnie i punkty usługowe, odpowiadając na potrzeby mieszkańców.
SGI to wiodący warszawski deweloper i inwestor z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dotychczas zrealizował 51 projektów deweloperskich w 7 miastach w Polsce. Oddane zostało ponad 6 000 lokali mieszkalnych i prawie 85 000 mkw. powierzchni biurowo-handlowej. SGI specjalizuje się w budowie apartamentów i domów w segmencie premium. Jest częścią holdingu Willet, który działa na rynku nieruchomości, finansowania podmiotów niepublicznych oraz inwestycji typu private equity.
SGI realizuje miastotwórczą misję, tworząc nowoczesną architekturę. Budując osiedla, firma rozbudowuje infrastrukturę i przekazuje drogi miastu. SGI poodnosi standardy deweloperskie wprowadzając innowacyjne rozwiązania, łącząc je z potrzebami mieszkańców i dynamicznie rozwijających się miast.
Więcej informacji: sgi.pl
Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
"Rośnie" pierwszy w Polsce apartamentowiec z drewna CLT
Centra convenience skutecznie wypełniają funkcje społecznościowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.