Tarczyński Protein Team: Jak wygląda nowoczesny marketing w branży spożywczej?
Marka Tarczyński po raz kolejny zaskakuje rewolucyjnym podejściem do działań promocyjnych w branży spożywczej. Tym razem postanowiła spektakularnie wkroczyć w świat e-sportu, tworząc nową, silną organizację w grze Counter Strike: Global Offensive (CS:GO).
Jako lider na rynku przekąsek białkowych, Tarczyński mocno inwestuje w sponsoring sportu i obecność w tym sektorze – na wsparcie firmy może liczyć m.in. drużyna Panthers Wrocław (mistrzowie kraju w futbolu amerykańskim) oraz Tai Woffinden (trzykrotny żużlowy mistrz świata). W ostatnich dniach grono ambasadorów marki powiększyło się o nowych członków – zespół e-sportowy Tarczyński Protein Team.
Warto wspomnieć, że Tarczyński jest od dłuższego czasu sponsorem tytularnym jednego z najpopularniejszych polskich kanałów streamingowych w internetowym serwisie Twitch – Tarczyński Studio Live. Marka potrzebowała zaledwie roku, by zbudować rozpoznawalność kanału i zgromadzić wokół transmitowanych turniejów gamingowych sporą społeczność widzów.
Nowopowstała drużyna jest efektem bliskiej współpracy firmy z agencją Cyberwolves. Zespół ma spory apetyt na sukces – jak mówią założyciele, realnym celem jest wejście do czołówki polskiego świata e-sportowego, a następnie przejście do rozgrywek w CS:GO na arenie międzynarodowej. Tarczyński umiejętnie stopniuje napięcie i nie ujawnia jeszcze nazwisk poszczególnych członków.
W mojej ocenie e-sport to przyszłość branży marketingowej. Jako lider w naszej branży podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu w ten sektor już jakiś czas temu. Teraz mogę tylko potwierdzić, że był to właściwy krok, który idealnie wpisuje się w strategię rozwoju marki Tarczyński. Dzięki obecności w e-sporcie nie tylko możemy być bliżej nowych, młodych konsumentów, lecz także zyskujemy niesamowitą okazję do realizacji naszej misji – możemy inspirować do mądrego odżywiania, żeby zmieniać życie na lepsze. W rezultacie nasze wysokobiałkowe przekąski – jak chipsy mięsne czy beef jerky – cieszą się wśród graczy ogromną popularnością – mówi Tomasz Tarczyński, członek zarządu oraz dyrektor marketingu i eksportu Tarczyński S.A.
Inauguracyjnym sprawdzianem dla drużyny będą zmagania w drugiej odsłonie European Development Championships. Już 5 lutego (piątek) zawodnicy Tarczyński Protein Team zmierzą się ze swoim pierwszym rywalem – białoruską drużyną NEMIGA (numer 22 w światowym rankingu). Transmisję będzie można śledzić na https://www.twitch.tv/tarczynski_studio_live

Smak zaczyna się od mięsa

Dlaczego na świątecznych stołach zostaje tyle jedzenia?

„Herbapol. We współpracy z naturą.”
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.